Asmet przygotowany na wejście do Unii (Autor: Marek Gryszkiewicz)

24 marca 2004, 0:00

W przeddzień przystąpienia do Unii Europejskiej, wielu krajowych producentów części samochodowych stanęło przed dylematem, w jaki sposób spełnić dyrektywy Unijne, zawierające wytyczne na temat produkcji i dystrybucji elementów wchodzących w szeroko pojęty Aftermarket.
Firma ASMET od dawna przygotowywała się do tego wydarzenia i z dużym wyprzedzeniem rozpoczęła proces homologacji produkowanych układów wydechowych. Homologacje są warunkiem dopuszczenia układów wydechowych do obrotu na wspólnym rynku.
Dalekowzroczna i przemyślana polityka kierownictwa, pozwoliła dostosować firmę ASMET do wymogów Unijnego rynku na długo przed akcesją. Firma ASMET jest czołowym, polskim producentem układów wydechowych do samochodów osobowych i dostawczych. Firma istnieje od 1989 r. Początkowo produkowała tłumiki do samochodów krajowych. Od 1 stycznia 1995. Asmet przekształcił się w spółkę z o.o. pod jednoosobowym zarządem jej założyciela Andrzeja Szarskiego. W tym samym roku firma otrzymała na swoje produkty certyfikat Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie.
Oferta handlowa zawiera ponad 1100 referencji przeznaczonych do 33 marek samochodów. Rokrocznie powiększa się ona o ok. 100 nowych wyrobów.
Do produkcji elementów układów wydechowych wykorzystuje się wyłącznie blachy i rury obustronnie aluminiowane oraz częściowo ze stali nierdzewnej (rury kolektorowe w układach z katalizatorami). Używane blachy i rury powlekane są warstwą aluminium o wagomiarze 120 ghttps://www.asmet.pl/m kw. Surowiec sprowadzany jest wyłącznie od znanych światowych producentów takich jak: THYSSEN KRUPP, RAUTARUUKKI-Metform, OWENS CORNING oraz huty z grupy ARCELOR. Dzięki starannie dobranym materiałom, tłumiki cechują się wysoką trwałością i odpornością na agresywne czynniki korozyjne.
Dłuższa żywotność układów wydechowych ASMET, to również zasługa zastosowania nowego typu wypełniacza z włókniny szklanej – rowing SILENTEX. Absorber ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami tłumienia dźwięku, jest niepalny i przez dłuższy czas utrzymuje wysoką temperaturę w tłumiku – skuteczniej usuwając z jego wnętrza nagromadzony kondensat. Rowing, w przeciwieństwie do waty bazaltowej (stosowanej przez innych wiodących producentów), ma również tą zaletę, że nie zanieczyszcza środowiska poprzez wydmuchiwanie pyłów z układu wydechowego do atmosfery, powodującego również obniżenie skuteczności tłumienia układu wydechowego.
Wysoką jakość układów wydechowych ASMET zapewnia nowoczesna technologia obróbki materiału i montażu elementów tłumika. Stała dbałość o unowocześnianie parku maszyn oraz bieżący nadzór nad sprawnością poszczególnych urządzeń gwarantuje najwyższą precyzję wykonania poszczególnych elementów składowych układów wydechowych. ASMET swoim poziomem technologicznym dorównuje czołowym producentom układów wydechowych z państw Unii Europejskiej.
Parametry akustyczne i szczelność układów wydechowych kontroluje się we własnym laboratorium badawczym, wyposażonym w nowoczesny sprzęt pomiarowy. Systematyczna weryfikacja parametrów akustycznych produkowanych układów wydechowych pozwala eliminować ewentualne nieprawidłowości przed dostarczeniem wyrobu użytkownikowi.
Filozofią Asmetu jest produkcja w krótkich seriach, układów wydechowych o jakości odpowiadającej elementom stosowanym na pierwszy montaż przez producentów samochodów, lub jeszcze wyższej, jeśli można coś poprawić. Taka sytuacja miała miejsce np. przy układach wydechowych do Forda Focusa.
Stała poprawa jakości, produkowanych układów wydechowych, osiągana w wyniku ciągłego doskonalenia – poszczególnych wyrobów, procesów ich wytwarzania i personelu, potwierdzona stale malejącym współczynnikiem reklamacji, pozwala nam udzielać na wszystkie nasze wyroby 24 miesięcznej gwarancji.

Świadectwem wysokiej jakości i niezawodności układów wydechowych ASMET jest uzyskany w 1999 roku certyfikat EN ISO – 9001 wydany przez placówkę certyfikującą TUV Cert – TUV Thuringen e.V.
Układy wydechowe produkowane przez ASMET mają świadectwa homologacyjne wystawione przez Ministerstwo Transportu RP w Warszawie oraz KBA Flensburg (Niemcy).
Asmet jest już uznaną marką na rynkach europejskich, uczestniczymy w międzynarodowych imprezach targowych takich jak: Equip Auto, Automechanika.
Układy wydechowe Asmet nie odbiegają od elementów OE stosowanych do pierwotnego montażu.
Zapraszamy na naszą  witrynę www.asmet.pl

Siedziba firmy:
ASMET Sp. z o.o.
ul. Falista 14
81-331 Gdynia <https://www.asmet.pl/P>

Zakład produkcyjny
Adres do korespondencji:
ASMET Sp. z o.o.
89-650 CZERSK
ul. Mleczarska 12 <https://www.asmet.pl/P>

tel.(052) 398 90 41
fax (052) 398 90 43
E-mail: asmet@asmet.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!