Właścicielka AS-PL wśród najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce

15 grudnia 2016, 16:04

Danuta Kaszubowska znalazła się w rankingu 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet biznesu w Polsce dziennika “Puls Biznesu”.

untitled-2a
Na zdjęciu od lewej Dominika Kozarzewska, Monika Zamachowska, Monika Ostrowska

“Puls Biznesu” i wywiadownia gospodarcza Bisnode już po raz szósty wyłoniły 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce. W rankingu znalazły się zarówno kobiety prowadzące własną działalność, jak i stojące na czele dużych korporacji, które dzięki ambicji, kompetencjom i ciężkiej pracy osiągają sukcesy.

W prestiżowym gronie „100 Kobiet Biznesu 2016”  w kategorii firm o przychodach ze sprzedaży powyżej 50 mln złotych znajduje się również gdańszczanka – Danuta Kaszubowska – właścicielka firmy Auto – Starter z siedzibą w Gdańsku.

– “Ranking składa się z dwóch „pięćdziesiątek”: jedna obejmuje właścicielki i prezeski firm o rocznych przychodach do 50 mln zł, druga – menedżerki podmiotów o przychodach przekraczających 50 mln zł.” – informuje Joanna Czyczuk z Pulsu Biznesu. – “Atutem naszego rankingu jest to, że o zajmowanej pozycji nie decyduje kapituła ani jurorzy, lecz kondycja finansowa firm – w naszej ocenie najbardziej bezstronne i obiektywne kryterium pracy menedżera. Oprócz dynamiki zysku i przychodów firmy za ostatnie lata, wzięliśmy pod uwagę także kryteria, których nie uwzględniają bilanse firm, a które naszym zdaniem – są równie istotne: etykę zawodową, nieposzlakowaną opinię firmy oraz wywieranie znaczącego pozytywnego wpływu na otoczenie biznesowe.”

Polki najbardziej przedsiębiorcze w całej Unii Europejskiej

Z dostępnych powszechnie informacji wynika, że Polska znajduje się wśród liderów w Unii Europejskiej pod względem samozatrudnienia kobiet. Polki częściej zakładają działalność gospodarczą niż kobiety w krajach rozwiniętych gospodarczo takich jak: Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. Według statystyk Polki są najbardziej przedsiębiorczymi kobietami Europy. Wśród właścicieli firm stanowią 37%, a wśród kadry menedżerskiej 35% – informuje PKPP Lewiatan, powołując się na dane KE.

Laureatki szóstej edycji rankingu „100 Kobiet Biznesu 2016” były wybierane wieloetapowo. Jak podkreślają organizatorzy, w pierwszym etapie spośród 3,5 mln firm z bazy danych Bisonde Polska wyłoniono panie, które zajmowały stanowisko prezesa lub były właścicielkami firm minimum w ciągu dwóch lat.

W drugim etapie brano pod uwagę sprawozdania finansowe, dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także działalność na rynku co najmniej trzy lata, wykazały wzrost wartości sprzedaży i zysku oraz mają dodatni wynik finansowy w latach 2015/2014, a także terminowo wywiązywały się z obowiązku publikacji danych finansowych lub przesyłały swoje wyniki bezpośrednio do Bisonde Polska. Istotnym kryterium była także nieposzlakowana opinia. Ostatecznie wybrano 100 firm, którymi zarządzają kobiety.

Dyplomy dla laureatek rankingu zostały wręczone podczas Gali „100 Kobiet Biznesu 2016” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!