Blisko 4 mld euro przychodu Valeo w III kwartale 2016 roku

28 października 2016, 11:21

Wartość sprzedaży Valeo w trzecim kwartale 2016 roku wyniosła 3,994 mld euro, co oznacza nominalny wzrost o 16% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Odpowiada to wzrostowi na poziomie 12% dla danych bezpośrednio porównywalnych.

Z blisko 4 mld euro przychodu sprzedaż na rynku OE stanowiła 3,472 mld euro, a jej dynamika była o 7% większa niż dynamika wzrostu światowej produkcji samochodów. To oznacza, że na każdym z pięciu kluczowych rynków sprzedaż Valeo do producentów samochodów rosła szybciej niż produkcja samochodów. Nawet w Europie wzrost wyniósł 9%, podczas gdy w tym okresie produkcja samochodów spadła o 1%. Sprzedaż Valeo na motoryzacyjnym rynku niezależnym wzrosła nominalnie o 8%, czyli 5% dla danych bezpośrednio porównywalnych.

„Nasza sprzedaż wzrosła o znaczące 16% w ciągu trzeciego kwartału bieżącego roku, co jeszcze raz dobitnie pokazuje siłę naszej strategii wzrostu. W połączeniu z rewelacyjnymi wynikami sprzedaży na rynku OE pozwoliło nam to podnieść poziom marży prognozowanej na koniec 2016 roku do 8% i to pomimo wzrostu nakładów na badania i rozwój, które koncentrują się na redukcji emisji CO2 i systemach wsparcia kierowcy” – powiedział Jacques Aschenbroich, prezes zarządu i CEO Valeo.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2016 roku Valeo zanotowało przychód ze sprzedaży w wysokości 12,124 mld euro, co stanowi nominalny wzrost o 13% w porównaniu do okresu styczeń-wrzesień 2015 roku i wzrost o 11% dla danych bezpośrednio porównywalnych.

Dowiedz się więcej

Znamy wyniki tegorocznego Valeo Innovation Challenge
Znamy wyniki tegorocznego Valeo Innovation Challenge

W tegorocznej edycji Valeo Innovation Challenge wzięły udział aż 1344 studenckie zespoły z 765 wyższych uczelni z 65 krajów świata. Obok „innowacji technicznych” jury nagrodziło także najlepszy pomysł z dziedziny „nowych zastosowań pojazdów”. Z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszeń konieczne było poszerzenie pola rywalizacji. Międzynarodowe jury składające się zarówno z ekspertów Valeo, jak i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!