Audyty warsztatów kontra mity

, 8 lipca 2016, 19:23

Ruszyła kolejna, już siedemnasta, edycja najstarszego europejskiego konkursu dla niezależnych warsztatów samochodowych w Polsce. W tym roku konkurs przybrał nieco inną formułę, opartą o weryfikację warsztatów przeprowadzaną przez zewnętrzną profesjonalną firmę audytorską. Zatem jest to prawdziwa, rzadko pojawiająca się, okazja dla właścicieli warsztatów do bezpłatnego i profesjonalnego przyjrzenia się swojej firmie.

W tegorocznej edycji wykorzystana zostanie, sprawdzona w zeszłym roku, formuła polegająca na wyłonieniu zwycięzców konkursu w trzech kategoriach: mały, średni i duży warsztat. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do jednej z tych grup, w zależności od liczby stanowisk naprawczych. Zgodnie z regulaminem konkursu mały warsztat to firma posiadająca nie więcej niż 3 stanowiska naprawcze. Oznacza to, że nawet niewielkie firmy usługowe, działające poza dużymi aglomeracjami, mają szansę znaleźć się w gronie zwycięzców konkursu.

Konkurs ma na celu zaprezentowanie niezależnych warsztatów od jak najlepszej strony, a jednocześnie poprzez zewnętrzne bezpłatne audyty ma mobilizować przedstawicieli branży do podnoszenia standardów świadczonych usług.

Dzięki temu, niezależne warsztaty będą mogły skuteczniej zabiegać o klientów posiadających stosunkowo nowe samochody, co przełoży się na wzrost przychodów warsztatów.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 7 grudnia 2016 w hotelu Marriott w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wraz z Partslife, przy współpracy DEKRA Polska Sp. z o.o.

Partnerem konkursu została firma Castrol.
Patronat medialny objęły: „Auto Świat”, „Nowoczesny Warsztat”, „Świat Motoryzacji”, oraz najsłynniejszy blog branży motoryzacyjnej warsztatowiec.info i Grupa Medialna MotoFocus.pl.

Jak zgłosić udział warsztatu do konkursu?

Warsztaty należące do sieci warsztatowych mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie, przesyłając emailem prośbę o formularz aplikacyjny konkursu „Warsztat roku 2016” do szefa sieci warsztatowej. Tam też otrzymają instrukcję dalszego postępowania, a dla niecierpliwych regulamin konkursu jest do pobrania natychmiast ze strony www.sdcm.pl

Natomiast o warsztaty działające na własną rękę, czyli te, które nie należą do sieci warsztatowych zadbał SDCM. Przedstawiciele tych warsztatów powinni szczegółowo wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie SDCM lub też przesłać email z prośbą o link do formularza pod adres: info@sdcm.pl

Oczywiście, wszystkie przesłane i wypełnione aplikacje zostaną poddane weryfikacji i procedurze oceny, a najlepsze z nich przekazane do firmy audytorskiej.

Ponadto, aby zachęcić większą ilość firm do udziału w konkursie organizatorzy podjęli decyzję, że do udziału w Konkursie 2016, nie może przystąpić dziewięciu laureatów I, II i III miejsca ubiegłorocznej edycji konkursu Warsztat roku 2015 roku.

Nowe nagradzane kryterium

Idąc w zgodzie ze światowymi trendami, podczas tegorocznej edycji konkursu, zaplanowano też dodatkowe wyróżnienie – „Warsztat Przyjazny Środowisku”, tym warsztatom, które uzyskają najwyższe oceny w zakresie ochrony środowiska.

Trafiony w „dziesiątkę”

– „Zeszłoroczny konkurs „Warsztat roku” przyniósł wiele odkryć, które zaskoczyły nawet osoby od lat związane z niezależnym rynkiem – w tym członków Jury, które z poświęceniem odwiedzało warsztaty, pokonując tysiące kilometrów. To, że w Polsce są doskonale zorganizowane, świetnie wyposażone i kompetentne warsztaty niezależne, oczywiście nie było żadną niespodzianką." – powiedział nam Maciej Wisławski – jeden z członków jury.

– „Jednak to, że prawdziwe warsztatowe perły udało się znaleźć nie tylko w wielkich miastach, ale również z dala od dużych ośrodków i to praktycznie we wszystkich zakątkach Polski, było wielką niespodzianką." – dodał Krzysztof Rybarski – kolejny uczestnik słynnych już podróży naszego jury po warsztatach.

Zeszłoroczne doświadczenia pokazują, że pomysł okazał się trafiony. Został entuzjastycznie odebrany przez środowisko niezależnych warsztatów, a także znalazł silny oddźwięk w mediach.
 

Dowiedz się więcej

Pochwal się swoim warsztatem i wygraj darmowy audyt!
Pochwal się swoim warsztatem i wygraj darmowy audyt!

To ostatnia chwila, aby zgłosić swój warsztat do konkursu Warsztat Roku 2016. Każdy warsztat, który trafi do finału wygrywa darmowy audyt wykonany przez specjalistów. Najlepsze warsztaty otrzymają prestiżowy tytuł i będą promowane w mediach. Każdy ma szansę wygrać Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach (mały, średni i duży warsztat), dzięki czemu szansę na zdobycie tytułu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!