Jeszcze bielsze światło – Philips wprowadza nowe żarniki ksenonowe

30 listopada 2015, 13:18

W ofercie marki Philips pojawiła się nowa linia żarników ksenonowych WhiteVision, których białe światło komponuje się z elementami oświetlenia wykonanego w technologii LED.

Jeszcze kilkanaście lat temu podejmowano próby, aby kolor światła emitowanego przez żarówki halogenowe dorównywał bieli lamp ksenonowych. Dziś wszechobecne światła pozycyjne czy światła do jazdy dziennej LED rzuciły wyzwanie ksenonom, świecącym na ich tle nieco żółtawo. Tymczasem kierowcy oczekują, aby światła główne samochodów dobrze komponowały się wizualnie z oświetleniem LED. „Białe światło” jest najważniejszą cechą żarników ksenonowych dla 46% właścicieli aut w Niemczech i 49% kierowców francuskich. W Rosji tę cechę wskazuje na pierwszym miejscu aż 73% kierowców. W Europie „efekt LED” jest istotną korzyścią, dla której kierowca zdecydowałby się kupić nowe żarniki ksenonowe.

Philips postanowił zastąpić żarniki Xenon BlueVision Ultra nowymi Xenon WhiteVision.

– „Naszym celem jest dostarczanie takich rozwiązań, które otwierają przed użytkownikami pojazdów nowe możliwości. Coraz więcej kierowców dba o wizerunek swojego auta i chciałoby, aby także nocą auto prezentowało się jak najlepiej. Dostarczając żarniki ksenonowe świecące białym światłem dajemy możliwość istotnej modyfikacji wyglądu samochodu. Dzięki takiemu oświetleniu wygląda ono, jakby było wyposażone w reflektory wykonane w technologii diodowej LED” – mówi Thomas Henin, odpowiedzialny za marketing marki Philips w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Na estetyce nie kończą się korzyści z zastosowania żarników WhiteVision. Mocny strumień światła o temperaturze barwowej 6000 K daje duży kontrast, dzięki czemu lepiej widoczne są nieoświetlone obiekty znajdujące się na jezdni i w jej otoczeniu. Ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo jazdy.

Linia Philips Xenon WhiteVision obejmuje żarniki typu D1S, D2S i D2R. Wszystkie oryginalne żarniki ksenonowe Philips mają homologację europejską R99, a ich pochodzenie potwierdza Certyfikat Autentyczności, w postaci hologramu i kodu QR, znajdujący się na opakowaniu.

Dowiedz się więcej

Żarówki halogenowe Philips w nowych opakowaniach
Żarówki halogenowe Philips w nowych opakowaniach

Philips wprowadza na rynek żarówki halogenowe w opakowaniach C2, tj. dwie sztuki w opakowaniu kartonikowym. W sprzedaży dostępne są modele: Vision (+30% więcej światła), VisionPlus (+60%) oraz LongerLife (trwałość do 50 tys. km) Wszystkie powyższe produkty dostępne są w typach H4 oraz H7. Dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych przygotowane zostały również profesjonalne ekspozytory, które pozwolą […]

Lampa Philips stworzona przy współpracy z Eddem China
Lampa Philips stworzona przy współpracy z Eddem China

Edd China to legenda brytyjskiej motoryzacji. We współpracy z tą żywą legendą Philips stworzył zielono-pomarańczową lampę Penlight Premium w limitowanej edycji „Edd China”. Edda China to ekscentryczna postać brytyjskiej motoryzacji. Wśród rekordów Guinessa ustanowionych przez Edda Chinę warto wspomnieć „najszybsze biurko” (poruszające się z prędkością 140 km/h) i „najszybszy mebel” (aż 148 km/h). Fani programu […]

Nawet 7 lat spokoju i doskonałej widoczności
Nawet 7 lat spokoju i doskonałej widoczności

Każdy kto kupi lampy ksenonowe Philips Xenon LongerLife może teraz wydłużyć obejmującą je czteroletnią gwarancję producenta o kolejne trzy lata. Oferta ta obejmuje wszystkie oryginalne palniki ksenonowe Philips LongerLife, czyli takie, na których opakowaniu znajduje się naklejka Certyfikatu Autentyczności z unikalnym kodem. Po zakupie takiego produktu należy wejść na stronę internetową www.philips.pl/gwarancjaksenon, wpisać odpowiednie dane […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 6 grudnia 2015, 3:58 0 0

Wiela za ta przyjemność?

Odpowiedz