Uwaga na podróbki!

1 października 2015, 10:00

Podróbki lamp ksenonowych firmy Philips są coraz powszechniej dostępne w kanałach dystrybucji online i offline. Są to imitacje niskiej jakości, których kupowanie, sprzedawanie i posiadanie jest niezgodne z prawem.

Aby chronić klientów i konsumentów przed pirackimi wersjami swoich produktów oświetleniowych, Philips stworzył proaktywne rozwiązanie korzystające z unikatowej technologii. Obecnie do każdego zamówionego opakowania lamp ksenonowych dodawany jest certyfikat autentyczności Philips (COA).

Każde opakowanie z certyfikatem autentyczności ma niepowtarzalny kod zabezpieczający. W świetle kod zabezpieczający opalizuje kolorami tęczy. Dodatkowo umieszczono tzw. „ruchomy kod” – jest to ostatnia cyfra kodu zabezpieczającego, której położenie zmienia się w zależności od kąta padania światła. W bezpośrednim świetle należy spojrzeć na kod zabezpieczający pod różnymi kątami – cyfra powinna poruszać się w górę i w dół. Specjaliści mogą również użyć szkła powiększającego, by sprawdzić mikrokod znajdujący się obok logo Philips. Mikrokod musi odpowiadać kodowi zabezpieczającemu.

Za pomocą kodu zabezpieczającego oraz innych specjalnych elementów zabezpieczających można potwierdzić autentyczność produktu firmy Philips na specjalnie przygotowanej, bezpiecznej platformie internetowej. W tym celu można zeskanować kod QR lub przejść na stronę www.philips.com/original.

Philips dokłada wszelkich starań, by chronić konsumentów przed słabymi imitacjami lamp ksenonowych, które mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu i stanowić zagrożenie dla zdrowia. Przed zakupem lub montażem należy zawsze upewnić się, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem Philips.

Więcej na temat lamp ksenonowych Philips na www.philips.pl/motoryzacja

Dowiedz się więcej

Marka Philips wspiera bezpieczeństwo na drodze
Marka Philips wspiera bezpieczeństwo na drodze

Element odblaskowy odbity w światłach pojazdu powinien zapewnić efektywne bezpieczeństwo na drodze. Niestety, w praktyce okazuje się, że do takiego ideału w Polsce jest bardzo daleko. Ostatniego dnia wakacji 2014 roku weszły przepisy nakazujące pieszym, poruszającym się po zmroku poza obszarem zabudowanym, używanie elementów odblaskowych. Pod tym pojęciem kryje się zarówno zawieszka na plecak, opaska […]

Dwie sekundy szybciej…
Dwie sekundy szybciej…

Widoczność na większą odległość to więcej czasu na reakcję, na potencjalne niebezpieczeństwa na drodze. Nowa generacja żarówek do reflektorów samochodowych Philips X-TremeVision gwarantuje o 130 procent więcej światła w stosunku do konwencjonalnych halogenowych żarówek samochodowych. Dzięki tej innowacji kierowcy widzą na odległość do 45 metrów większą niż w przypadku zwykłych żarówek halogenowych. Przy prędkości 80 […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!