Bosch Mahle Turbo System dostarczy turbosprężarkę do nowego BMW

22 września 2015, 9:23

Już wkrótce grupa BMW wprowadzi do swojej oferty 3-cylindrowe silniki diesla o pojemności 1500cm3. Firma Bosch Mahle Turbo System będzie dostawcą turbosprężarek na pierwszy montaż do tych jednostek. Turbosprężarka znajdzie zastosowanie w dwóch wersjach silnika, którego moc będzie wynosiła 70 lub 85 kW.

Nową turbosprężarkę wyposażono w zmienną geometrię łopat kierownicy turbiny (VGT) o zoptymalizowanym kształcie łopat. Jest sterowana elektrycznym siłownikiem, pozwalającym na szybką zmianę nastaw łopat przy zachowaniu małej histerezy układu. Układ napędu VGT zoptymalizowano również pod względem masy, a cięgno łączące wyposażono w tulejki wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego.

Ponadto turbosprężarka została wyposażona w pływające łożyska ślizgowe, dzięki którym uzyskano spadek strat tarcia, co w połączniu z zaawansowanym układem sterownia VGT pozwoliło na polepszenie reakcji silnika przy niskich prędkościach obrotowych oraz poszerzyło pole maksymalnego momentu obrotowego przy wyższych prędkościach obrotowych. Wirnik sprężarki wykonany w technologii obróbki skrawaniem z kutego materiału wykazuje wyższą wytrzymałość, co potwierdziły testy wytrzymałościowe, przeprowadzone przez firmę BMW. Wszystkie innowacyjne rozwiązania zaaplikowane w turbosprężarce oprócz poprawy parametrów pracy silnika i obniżenia zużycia paliwa pozwoliły na obniżenie poziomu hałasu generowanego przez urządzenie doładowujące.

Dowiedz się więcej

Mahle dostarcza pierwszy na świecie tłok stalowy do osobowych diesli
Mahle dostarcza pierwszy na świecie tłok stalowy do osobowych diesli

MAHLE dostarcza pierwszy na świecie tłok stalowy do wielkoseryjnej produkcji silników wysokoprężnych do samochodów osobowych. Za dalszy rozwój koncepcji tłoka, która sprawdziła się w wielu milionach silników do pojazdów użytkowych, przedsiębiorstwo otrzymało nagrodę Renault Supplier Award. Wraz ze wzrostem mocy silnika rosną tez obciążenia termiczne i mechaniczne tłoków. Ponieważ stal cechuje się niższą rozszerzalnością cieplna […]

Nowy filtr powietrza i termostaty w ofercie MAHLE
Nowy filtr powietrza i termostaty w ofercie MAHLE

W ofercie MAHLE pojawił się filtr powietrza do samochodów osobowych VW up!, Seat Mii. Nowością w ofercie są także termostaty do samochodów osobowych Opla. Filtr powietrza jest przeznaczony do 3-cylindrowego silnika grupy VW o pojemności 1 litra i mocy 44–55 kW (silniki: CHYA, CHYB, CPGA). Cechy szczególne:  wkład płytowy z pętla uszczelniająca Nr części: LX […]

Nowe turbosprężarki dla grupy VW
Nowe turbosprężarki dla grupy VW

Nowe produkty dostępne w ofercie dystrybutorów MAHLE. Nowe turbosprężarki posiadają następujące numery pruduktowe: 030 TC 11001 000 030 TC 11002 000 030 TC 11003 000 030 TC 11004 000 030 TC 11005 000 030 TC 11006 000 Więcej informacji na stronie dystrybutorów i producenta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Jack, 23 września 2015, 16:30 0 0

Jednak niemiecka jakość jest bezkonkurencyjna. Nic dziwnego, że właśnie Mahle będzie dostawcą turbosprężarek dla BMW.

Odpowiedz

Anonim, 28 września 2015, 22:17 0 0

A aso Bosch Service np. [Adres URL] będzie miało co naprawiać.

Odpowiedz