Targi Kielce wielkim centrum motoryzacyjnym

11 sierpnia 2015, 9:06

Kryzys, spadki gospodarcze? Być może, ale nie w tej branży i z pewnością nie w Polsce. Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączone z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE, które odbędą się w dniach od 10 do 12 września 2015 roku to odpowiedź Targów Kielce na dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej w naszym kraju.

Targi APAE i RTE już we wrześniu

Kiedyś jeden samochód przypadał na kilka rodzin. Dumny Pan Kowalski kłuł w oczy sąsiadów świeżo odebraną z Polmozbytu Dacią przez wiele tygodni. Naprawienie tego cuda techniki również nie stanowiło w tamtej epoce problemu, wystarczyło mieć garaż i pomocnego szwagra. Ale świat pędzi, dynamicznie się rozwija, pędzi również branża motoryzacyjna. Polska jest jednym z najlepszych miejsc na świecie dla inwestycji związanych z rynkiem części samochodowych. To tutaj znaleźć można wysoko wyspecjalizowanych specjalistów i klimat od kilkudziesięciu lat sprzyjający branży. Sytuacja na rynku przemysłu samochodowego to także wynik aktywności zagranicznych koncernów. W Polsce znajdują się bowiem siedziby i fabryki globalnych firm takich jak m.in. Fiat, General Motors/Opel, Toyota, Volkswagen, MAN, Solaris, Volvo czy Scania. A dzięki doskonałej kondycji tej gałęzi gospodarki świetnie ma się również branża związana z produkcją i sprzedażą opon. Krajowy przemysł oponiarski od lat 90. rozwija się bardzo dynamicznie, notując nawet dwudziestoprocentowe wzrosty. Producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to aż 900 firm zatrudniających ponad 116 tysięcy osób. Ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł, a eksportują towary o wartości 30 mld zł.

– „Tendencje wzrostowe cały czas są zachowane i to w zakresie produkcji części samochodowych, ich dystrybucji, a nawet w usługach, gdzie wydatki kierowców stale rosną choćby z powodu większego zaawansowania technicznego samochodów. Dlatego też dalsze perspektywy dla branży rysują się pozytywnie." – twierdzi Alfred Franke prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Podczas Targów APAE oraz RTE producenci i dystrybutorzy zaprezentują wszystko co związane jest z branżą motoryzacyjną.  Zwiedzający zapoznają się zatem z szeroką gamą silników, elementów karoserii, chłodnic, klimatyzatorów, akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, alarmów, lakierów czy szyb samochodowych. Wśród ofert nie zabraknie także tych związanych z czyszczeniem i pielęgnacją pojazdów, designem, bezpieczeństwem czy tuningiem. Wśród ofert znajdą się także opony do samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i przyczep. Nie zabraknie również opon do wszelkich rodzajów maszyn, a w tym do prac ziemnych, budowlanych, drogowych, rolniczych i przemysłowych. Wśród propozycji wystawców pojawią się także felgi, obręcze, dętki, materiały do naprawy opon, kompleksowe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych, sposoby bieżnikowania i recyclingu opon. Zakres branżowy targów RTE obejmuje również gumę.

Targi Kielce jako jeden z liderów rynku targowego w Europie Południowo-Wschodniej podążają za tym, co dzieje się w każdej gałęzi gospodarki dlatego też  wystawy biznesowej skupiającej przedstawicieli branży motoryzacyjnej nie mogło zabraknąć w Targach Kielce. Zapraszamy w dniach od 10 do 12 września 2015 roku.

Artykuł sponsorowany Targi Kielce S.A.

Dowiedz się więcej

Wielkie spotkanie branży motoryzacyjnej – pierwsze targi APAE i RTE
Wielkie spotkanie branży motoryzacyjnej – pierwsze targi APAE i RTE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży motoryzacyjnej Targi Kielce po raz pierwszy organizują Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE oraz Międzynarodowe Targi Gumy i Opon RTE. Jak wynika z Raportu Branży Motoryzacyjnej Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, podsumowującego rok 2014, Polska to jeden z największych producentów aut, części i podzespołów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość rynku części i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Nick, 17 sierpnia 2015, 22:46 0 0

Kto tam pojedzie ?? ? Impreza nie mająca większego znaczenia dla rynku, jedynie dla centrum targowego i okolicznych hoteli.

Odpowiedz