8 na 10 najlepiej sprzedających się aut w Europie ma filtry Sogefi

, 9 czerwca 2015, 15:44

Filtry Sogefi znajdują się w 8 na 10 najlepiej sprzedających się autach w Europie. Także 14 spośród 20 najpopularniejszych samochodów czołowych producentów z Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii wyposażonych jest w filtry i moduły filtracyjne tej firmy.

Andrea Taschini, Dyrektor Generalny Sogefi Aftermarket Według danych firmy IHS (międzynarodowego technicznego serwisu informacyjnego), firma Sogefi niezmiennie zajmuje czołową pozycję wśród dostawców filtrów i modułów filtracyjnych dla producentów najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Elementy produkowane przez firmę Sogefi stanowią wyposażenie oryginalne 8 na 10 najpopularniejszych oraz 14 na 20 najlepiej sprzedających się samochodów w Europie w ostatnim roku.

Moduły filtracji oleju firmy Sogefi montowane są w 8 na 10 najlepiej sprzedających się samochodach w Europie, takich jak m.in.: Renault Clio, Opel Corsa i Astra, Peugeot 208 oraz Nissan Qashqai. Filtry oleju Sogefi stanowią również wyposażenie oryginalne Forda Fiesty i Focusa oraz VW Polo, a moduły filtracyjne do silników diesla są montowane w następujacych autach: Ford Fiesta i Focus, Peugeot 208 i 308 oraz Citroën C3. W moduły filtracyjne powietrza firmy Sogefi wyposażone są Peugeot 208, Nissan Qashqai i Citroën C3.

Dowodem na to jakie zaufanie mają producenci wyposażenia oryginalnego do firmy Sogefi jest kontrakt z Grupą Volkswagen. Włoska firma opracowała filtr oleju typu spin-on do trzycylindrowego silnika 1.4 TDI “Blue Motion” Grupy VW. Silnik będzie dostępny we wszystkich pojazdach Grupy konstruowanych na platformie PQ25/A05, a filtr firmy Sogefi zostanie zastosowany we wszystkich trzech wariantach silnika: 75, 90 i 105 KM.
Silnik jest montowany w czwartym pod względem popularności samochodzie w Europie – VW Polo oraz Audi A1 i Skodzie Fabii. Wkrótce do tych samochodów dołączy również popularny Seat Ibiza. Tym samym, w ciągu kolejnych trzech lat, filtr Sogefi będzie montowany w ponad milionie pojazdów w Europie.

Na rynku części zamiennych dostępny jest już filtr Sogefi do tego silnika (Purflux LS992, CoopersFiaam FT6134, Fram® PH11788). Spełnia on takie same wymagania techniczne jak element wyposażenia oryginalnego – filtracja 50% cząstek > 17μm oraz 90% cząstek > 27μm. Przy tak szerokim zastosowaniu i przebiegu 30 000 km pomiędzy przeglądami, filtr szybko stanie się bestsellerem na rynku części zamiennych.

Andrea Taschini, Dyrektor Generalny Sogefi Aftermarket komentuje:

– „Sukces, który odnieśliśmy jako dostawca wysokiej jakości wyposażenia oryginalnego dla producentów OEM w całej Europie, w tym producentów samochodów z Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii, wynika z naszego zaangażowania w innowacyjność. Ma to również przełożenie na wielki potencjał sprzedażowy dla naszych dystrybutorów na rynku części zamiennych.”

Dowiedz się więcej

Filtr kabinowy – ważny czy nie? Fakty i mity.
Filtr kabinowy – ważny czy nie? Fakty i mity.

Filtr kabinowy jest dziś standardowym wyposażeniem niemal wszystkich nowo produkowanych samochodów. Oczyszcza powietrze wpadające do samochodu i chroni przed drobnoustrojami i alergenami. Sceptycy twierdzą jednak, że to tylko kolejny „gadżet”, który ma cyklicznie wyciągać pieniądze z kieszeni kierowców. Przyjrzeliśmy się bliżej temu problemowi. Fot. DENSO Dlaczego filtry kabinowe mają wrogów? Wystarczy poczytać fora internetowe czy […]

Nowy moduł filtracyjny Sogefi w silnikach Renault
Nowy moduł filtracyjny Sogefi w silnikach Renault

Firma Sogefi opracowała wymienny moduł filtracyjny oleju napędowego z tworzywa sztucznego, do pojazdów produkowanych na platformie Renault CMF1. Zastosowano w nim system czystej obsługi, który polega na zintegrowaniu elementu filtrującego z nakręcaną pokrywą plastikowego korpusu modułu, umożliwiając tym samym łatwiejszy i czystszy montaż. Taka konstrukcja oznacza, że element filtrujący nie musi być dotykany na żadnym […]

Polityka patentowa Sogefi
Polityka patentowa Sogefi

Współczesne silniki spalinowe to nowoczesne jednostki zapewniające osiągi i ekonomikę niemożliwą do zrealizowania jeszcze dwie dekady temu. Firma Sogefi zapewnia, że wie co należy zrobić, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych jednostek napędowych w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji systemów filtracyjnych. Sogefi nieustannie dąży do poprawy wydajności i efektywności filtracji, redukcji wielkości i wagi filtrów, a także […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!