Polityka patentowa Sogefi

9 marca 2016, 10:11

Współczesne silniki spalinowe to nowoczesne jednostki zapewniające osiągi i ekonomikę niemożliwą do zrealizowania jeszcze dwie dekady temu. Firma Sogefi zapewnia, że wie co należy zrobić, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych jednostek napędowych w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji systemów filtracyjnych.

Sogefi nieustannie dąży do poprawy wydajności i efektywności filtracji, redukcji wielkości i wagi filtrów, a także ich wpływu na środowisko naturalne. Wydatki firmy w tym zakresie wzrosły z 2 do 3 procent w ciągu ostatnich lat.

Dzięki nieustającej presji ze strony odbiorców, jak i nowych regulacji prawnych, a także dzięki zaangażowaniu w proces produkcji pojazdów, inżynierowie Sogefi bez przerwy poszukują nowych rozwiązań. Konieczna jest w związku z tym ochrona rezultatów ich pracy przez patenty. Ochrona patentowa rozciąga się od produktów po własność intelektualną zarówno Sogefi, jak i firm współpracujących. Dzięki tym działaniom, Sogefi stała się na przestrzeni lat wiodącą firmą w zakresie nowych technologii.

Niedawne zmiany spowodowały, iż struktura organizacyjna firmy stała się bardziej „płaska” i zorientowana na produkt, a co za tym idzie bardziej lekka i wydajna. Konsekwencją jest wzrost konkurencyjności firmy, jakości oraz zmniejszenie kosztów działalności. Jako, że rynek OE i aftermarket są ze sobą ściśle powiązane, działania obu działów są obecnie skoordynowane w jednym zespole. Wynikiem takiego połączenia jest dalsze zacieśnianie współpracy pomiędzy centrami B&R i zakładami produkcyjnymi, na których rozwiązania filtracyjne zarówno na OE, OES, jak i na niezależny rynek części zamiennych są wytwarzane na tych samych liniach produkcyjnych. Dla klientów aftermarketowych zmiana ta oznacza szybszy dostęp do nowych technologii i produktów.

Przykłady innowacyjnych rozwiązań Sogefi

W silnikach diesla Sogefi jest twórcą technologii separacji wody Diesel3Tech, która łączy trzy wydajne materiały filtracyjne w pojedynczym elemencie filtracyjnym, co pozwala uzyskać filtrację zanieczyszczeń do 4μm na poziomie 97,5% oraz separację wody do 99%. Technologia ta jest stosowana obecnie zarówno w filtrach na pierwszy montaż, jak i na aftermarket i stanowi dobry przykład transferu rozwiązań OE na rynek wtórny.

W roku 2015 firma Sogefi stworzyła innowacyjny, wymienny moduł filtra diesla stosowany w platformie CMF1 marki Renault. Moduł jest wykonany z tworzywa i zawiera szereg innowacji w dziedzinie filtracji oleju napędowego.

Przy użyciu opatentowanego systemu wymiany filtra udało się zintegrować wkład filtracyjny z nakręcaną pokrywą modułu dzięki czemu wymiana filtra stała się łatwiejsza i bardziej czysta. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu filtr nie musi być dotykany w procesie wymiany co eliminuje ryzyko jego zanieczyszczenia, a to z kolei mogłoby się przełożyć na zanieczyszczenie delikatnych elementów systemu wtrysku paliwa.

Kolejnym patentem Sogefi jest krzyżowy element, stosowany w filtrach Purflux L358A, CoopersFiaam FA5747AECO oraz Fram CH9973AECO. Wykonany z tworzywa, centralnie umiejscowiony patent został zaprojektowany z myślą o „czystym” serwisowaniu zaworu spustowego oleju.

Jednym z obszarów polityki patentowej Sogefi jest niezależny rynek części zamiennych. Na rynku IAM trudno jest wnosić o ochronę patentową i za każdym razem pociąga to za sobą konieczność przeprojektowania istniejących rozwiązań OE, tak aby były one również chronione na rynku wtórnym.

Sogefi Aftermarket

Oferta obejmuje kompletna gamę filtrów oleju, powietrza, paliwa oraz kabinowych w jakości OE do pojazdów europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Marka SogefiPRO dedykowana jest  samochodom użytkowym. W roku 2014 Sogefi wprowadziła na rynek ponad 150 nowych produktów, więcej niż jakikolwiek inny producent filtrów na runku wtórnym.

W roku 2015 Sogefi została doceniona na targach Autopromotec, na których otrzymała nagrodę GiPA Excellence Trophy za wkład w ochroną środowiska. W tym samym roku firma Sogefi otrzymała wyróżnienie dostawcy roku od włoskiego dystrybutora Novagroup, członka grupy Temot oraz nagrodę w kategorii „premium marketing” od Groupauto Italia.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

AD Polska wyłącznym dystrybutorem filtrów marki FRAM
AD Polska wyłącznym dystrybutorem filtrów marki FRAM

FRAM to jedna z aftermarketowych marek filtrów należących do Grupy Sogefi. Jej jedynym polskim dystrybutorem została firma AD Polska. Ofertę filtrów FRAM tworzy pięć grup produktów: filtry oleju, powietrza, paliwa – silniki benzynowe i wysokoprężne oraz kabinowe. Wszystkie referencje tej marki pozwalają na blisko 97 proc. pokrycie parku samochodowego w Polsce. Od niedawna wyłącznym ich […]

8 na 10 najlepiej sprzedających się aut w Europie ma filtry Sogefi
8 na 10 najlepiej sprzedających się aut w Europie ma filtry Sogefi

Filtry Sogefi znajdują się w 8 na 10 najlepiej sprzedających się autach w Europie. Także 14 spośród 20 najpopularniejszych samochodów czołowych producentów z Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii wyposażonych jest w filtry i moduły filtracyjne tej firmy. Według danych firmy IHS (międzynarodowego technicznego serwisu informacyjnego), firma Sogefi niezmiennie zajmuje czołową pozycję wśród dostawców filtrów […]

Filtr oleju do luksusowego Audi od Sogefi
Filtr oleju do luksusowego Audi od Sogefi

Nowy wkład filtracyjny Sogefi zapewnia doskonałe osiągi, wytrzymałość i ekonomikę spalania silnika Audi już od momentu uruchomienia zimnego silnika. Firma Sogefi została wybrana przez koncern Audi na dostawcę filtra oleju do nowego, tegorocznego modelu Q7 V8 TDI o pojemności 4,0 litrów. Ten wyjątkowy silnik Euro6c o mocy 405 i 443 koni mechanicznych będzie pierwszą na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!