HELLA partnerem technologicznym studentów Politechniki

12 maja 2015, 14:19

Zespół Łódź Solar Team, stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej może w przyszłości odnieść sukces w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Studenci otrzymali wsparcie od polskiego oddziału koncernu HELLA – marka została partnerem technologicznym projektu.

HELLA skupia swoją działalność na inwestycji w nowe rozwiązania motoryzacyjne, które pozwalają na dbałość o środowisko naturalne.

– „Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że powstaje projekt samochodu napędzanego energią solarną, zdecydowaliśmy się wspomóc młodych odkrywców z Politechniki Łódzkiej. Wiemy, że inwestycja w nowe, wysokiej klasy technologie otwiera kolejne drzwi ambitnym i pomysłowym inżynierom. Wsparcie takich talentów to szansa na przyspieszenie globalnego rozwoju motoryzacji." – ocenia Monika Maciejewska, Dyrektor Działu Zarządzania Produktem i Marketingu HELLA Polska.

HELLA wspólnie ze studentami wydziałów mechanicznego oraz elektrycznego Politechniki Łódzkiej chce pokazać, że Polska również zajmuje się światowym problemem degradacji środowiska. Koncern zdaje sobie także sprawę, że nowoczesne, ekologiczne technologie są kluczem do sukcesu.

Prace nad samym projektem samochodu napędzanego energią słoneczną, wbrew pozorom zaczęły się niedawno, bo w październiku 2014 roku. Od tego momentu grupa 20 studentów Politechniki Łódzkiej udoskonala pojazd. Celem jego powstania jest stworzenie pierwszego polskiego samochodu, który wykorzystuje energię źródeł odnawialnych. Grupa ma w planie dokończenie projektu do lipca 2015 roku, aby w październiku wziąć udział w World Solar Challenge – międzynarodowym wyścig pojazdów zasilanych energią elektryczną generowaną z promieni słonecznych. Tradycja konkursu kontynuowana jest w Australii od 1987 roku. Co ciekawe, Łódź Solar Team wspierany przez HELLĘ jest pierwszym uczestnikiem z Europy Środkowo – Wschodniej w całej historii wyścigu.

Samochód poza bezpiecznym dla środowiska działaniem jest również przystosowany do jazdy w ruchu miejskim i umożliwia przewóz dwóch pasażerów z bagażami. Ładowanie go za pomocą paneli słonecznych pozwala na przetwarzanie naturalnych źródeł energii, poprzez gromadzenie nadmiaru skumulowanej mocy.

Do tej pory w Polsce wykorzystanie zasobów naturalnych cieszyło się niewielką popularnością, jednakże Łódź Solar Team razem z partnerem technologicznym – koncernem HELLA chce udowodnić, że taka koncepcja w przyszłości może być rozwiązaniem stosowanym na skalę przemysłową.

Dowiedz się więcej

BEHR HELLA Services – nowe produkty, katalog, aplikacja i promocja
BEHR HELLA Services – nowe produkty, katalog, aplikacja i promocja

Dzięki szerokiemu wyborowi ponad 6 500 wysokiej jakości artykułów w ponad 20 grupach produktowych, firma Behr Hella Service zapewnia kompleksową ofertę do większości modeli samochodów. W ostatnim czasie oferta poszerzyła się o nowe produkty. Wystartowała także promocja dla klientów. Zarówno dystrybutorzy części zamiennych, jak i warsztaty samochodowe, korzystają z wiedzy i doświadczenia firm Behr i […]

Nowości HELLA Gutmann Solutions na sezon motocyklowy
Nowości HELLA Gutmann Solutions na sezon motocyklowy

HELLA Gutmann Solutions wprowadziła nowości w dziale diagnostyki motocyklowej. Pojawiły się nowe produkty, a także oferty specjalne zakupów. HELLA Gutmann Solutions ma w swojej ofercie testery przeznaczone tylko do diagnostyki motocykli, jak i testery do diagnostyki samochodów (osobowych / dostawczych) oraz motocykli. Ich charakterystykę przedstawiono w poniższej tabeli:   HELLA Gutmann Solutions proponuje klientom dwie […]

Nauka z portalem HELLA TechWorld
Nauka z portalem HELLA TechWorld

Szkolenia on-line oferuje wiele uczelni i placówek edukacyjnych. Ten sposób nauki pozwala uczyć się we własnym tempie, wtedy gdy jest na to czas. Dostęp on-line pozwala na przerwanie i ponowny powrót do lekcji w dowolnym momencie. Szkolenia tego typu przygotowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technik audiowizualnych, wszystko po to, aby nauka zaciekawiała i wzbudzała apetyt […]

HELLA Polska współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną
HELLA Polska współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną

Hella Polska rozpoczęła współpracę z Wojskową Akademią Techniczną. Firma poprowadzi dla wojska wspólne szkolenia z zakresu obsługi klimatyzacji samochodowej i postępowania z gazami cieplarnianymi. Umowa dotycząca współpracy została podpisana ze strony WAT-u przez dr hab. inż. Zdzisława Bogdanowicza – Dziekana Wydziału Mechanicznego, oraz Michała Koszałkę -Prezesa Zarządu Hella Polska. Współpraca będzie dotyczyć wspólnej oferty dydaktyczno-szkoleniowej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Hella_Gut_Service, 21 maja 2015, 15:00 0 0

Super sprawa. Tylko aby student umiał najpierw nauczyciel musi umieć. Nie słyszałem, aby któryś z serwisów korzystał z ich wiedzy i wsparcia.

Odpowiedz