UNIWHEELS inwestuje w Polsce – produkcja felg większa o 2 mln

24 lutego 2015, 15:17

UNIWHEELS – niemiecki producent felg aluminiowych – rozwija swoją działalność w Polsce. Dzięki rozbudowie mocy produkcyjnych już istniejących polskich zakładów, liczba wytwarzanych felg wzrośnie o ok. 2 mln rocznie.

Grupa UNIWHEELS jest jednym z wiodących producentów felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów (z markami ATS, RIAL, ALUTEC i ANZIO) oraz jednym z największych w Europie dostawców felg dla producentów samochodów. Grupa posiada 3 zakłady produkcyjne, w tym dwa w Polsce (oba w Stalowej Woli) oraz zakład w Niemczech (w Werdohl).

Dwa istniejące zakłady w Stalowej Woli wyprodukowały w ubiegłym roku ponad 6 milionów felg. Ok. 75% produkcji z polskich zakładów zostało dostarczonych przez Grupę UNIWHEELS do producentów samochodów, takich jak Audi, BMW/MINI, Mercedes, Jaguar/Land Rover, PSA i Volvo na tzw. pierwszy montaż (jako OEM – Original Equipment Manufacturer). Pozostała część produkcji przeznaczona została na detaliczny rynek akcesoryjny – felgi sprzedawane są na tym rynku pod znanymi globalnymi markami ATS, RIAL, ALUTEC i ANZIO.

– „W odpowiedzi na sprzyjające warunki rynkowe i corocznie zwiększający się popyt od naszych klientów, zarówno istniejących jak i nowych, pozyskanych w procesie stałego powiększania naszej bazy klienckiej, UNIWHEELS zamierza rozwinąć swoją działalność w Polsce i zwiększyć tu w najbliższej przyszłości swoje moce produkcyjne.” – mówi Ralf Schmid, Prezes UNIWHEELS AG.

Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa kilku nowych budynków oraz montaż dodatkowej, w pełni zautomatyzowanej linii do malowania, która będzie wspierać już istniejące linie produkcyjne.

Kolejne etapy inwestycji składają się z budowy nowej odlewni, wraz z wyposażeniem w nowe maszyny odlewnicze, piece do topienia oraz zautomatyzowane maszyny, wspierające proces produkcyjny. W pierwszej fazie moce produkcyjne w Polsce zostaną zwiększone do 1,2 mln felg rocznie do końca 2016 roku, a osiągnięcie docelowych nowych mocy ok. 2 mln szt. felg rocznie planowane jest w 2018 roku.

– „Korzyścią z nowej linii do malowania, oprócz zwiększenia łącznych mocy produkcyjnych, będzie zwiększona elastyczność całego procesu produkcyjnego, zwłaszcza na etapie pokrywania felg srebrną lub bezbarwną powłoką, a także pozwoli na produkcję felg o dużych wymiarach, aż do średnicy 24 cali. Przewidujemy, że budowa nowej fabryki rozpocznie się w roku 2016, a do docelowych mocy produkcyjnych zakład dojdzie w 2018 roku.” – mówi Ralf Schmid.

Grupa UNIWHEELS jest jednym z największych pracodawców w Stalowej Woli i regionie. Na koniec 2014 roku zatrudniała w dwóch polskich fabrykach ponad 1800 osób, a ich liczba zwiększyła się o ponad 15% w porównaniu do roku poprzedniego. Polscy pracownicy stanowią ok. 78% wszystkich zatrudnionych w całej Grupie UNIWHEELS. W nowym zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli znajdzie zatrudnienie dodatkowych 250 osób.

Dowiedz się więcej

Producent felg – UNIWHEELS – notuje rekord sprzedaży
Producent felg – UNIWHEELS – notuje rekord sprzedaży

Firma UNIWHEELS w 2014 r. osiągnęła nowy rekord sprzedaży. Według wstępnych danych, wolumen sprzedaży w 2014 roku wzrósł o 5,2% w stosunku do roku ubiegłego do ponad 7,2 mln felg. Sprzedaż rosła przy tym zarówno w sektorze automotive, osiągając rekordowe poziomy dostaw do europejskich producentów samochodowych, jak też na rynku akcesoriów – sprzedaży felg pod […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 2 marca 2015, 21:05 0 0

artykul sponsorowany przez firme UNIWHEELS mozna go znalezc wszedzie w stalowej i na innych portalach nastepny oboz pracy zarobki najnizsze 1750 na czterobrygadówce szukaja jeleni do pracy mobing itp. pozdrowienia

Odpowiedz