Młode Kadry: Opole na koniec roku

17 grudnia 2014, 13:16

Dotychczasowe osiągnięcia programu „Młode Kadry” to między innymi: 15 szkół, sprzęt i szkolenia o wartości 2 milionów złotych oraz blisko 200 cykli szkoleniowych. Tegoroczną, trzecią już edycję „Młodych Kadr” zakończyła uroczystość w Opolu.

12 grudnia w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Osmańczyka, zebrali się przedstawiciele Inter Cars SA, w tym członek Zarządu Witold Kmieciak, partnerzy programu, edukacyjne władze miasta oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Opolska placówka jest już 15 instytucją, która przystąpiła do programu „Młode Kadry”. W ramach projektu otrzymała sprzęt wartości 100 000 zł i pakiet szkoleń dla uczniów i nauczycieli wartości 30 000 zł.

Podczas swojego wystąpienia Dyrektor ZSM w Opolu, Bogusław Januszko, przytoczył list Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Rok szkolny 2014/2015 decyzją Pani Minister został Rokiem Szkoły Zawodowców. Jak możemy przeczytać:

– „Chcemy, by dzięki działaniom podejmowanym w czasie trwania tego roku, szkoły zawodowe przestały być postrzegane jako szkoły drugiego wyboru. Zależy nam, by absolwenci gimnazjów i ich rodzice byli jak najlepiej poinformowani o tym, jakich zawodów mogą nauczyć się w szkołach, które znajdą na mapie, jakie warunki panują w tych placówkach, jaki system nauczania proponują."

Pokazuje to, że edukacja zawodowa przechodzi swój renesans i Inter Cars jako jeden z pierwszych zauważył problem dostosowania jej do potrzeb rynku pracy. Okazuje się, że „Młode Kadry” to jest właśnie to, czego potrzebuje szkolnictwo w Polsce. Potwierdza ten fakt coraz większe zainteresowanie tematem. Również przedstawiciele kuratorium i Wydziału Edukacji Miasta Opole zaznaczyli, jak istotne jest dostosowanie programu nauczania do potrzeb rynku oraz współpraca z biznesem.

Wszystko to pokazuje, że „Młode Kadry” idą w pożądanym kierunku i odpowiadają na faktyczne potrzeby nie tylko branży motoryzacyjnej, ale również całego rynku pracy. Kolejnym krokiem twórców programu są starania o to, aby wiedza przekazywana w jego ramach, stała się częścią oficjalnego programu nauczania. W czasie uroczystości w Opolu potwierdził to Maciej Bobrowski, Kierownik Działu Szkoleń Technicznych Inter Cars SA.

Partnerami strategiczni Młodych Kadr są Bosch, Castrol, Luk Ina Fag. Partnerzy programu: ContiTech, Mahle, NTN SNR, Osram, SKF, Meritor.

Dowiedz się więcej

Regionalne Centrum w Jedliczu otwarte
Regionalne Centrum w Jedliczu otwarte

Szkoła w Jedliczu jest już 14. placówką, która przystąpiła do programu Młode Kadry. Przedstawiciele Inter Cars SA oraz partnerów programu wzięli udział w uroczystym otwarciu Regionalnego Centrum Szkoleniowego. Zarówno władze szkoły, jak i samorządu widzą dużą potrzebę inicjatyw takich, jak Młode Kadry. Potwierdzeniem tego była obecność podczas inauguracji Starosty Powiatu Krośnieńskiego, Jana Juszczaka oraz przedstawiciela […]

Inter Cars: Podsumowanie roku i życzenia
Inter Cars: Podsumowanie roku i życzenia

Koniec roku to czas podsumowań i postanowień. Swoimi przemyśleniami podzielili się przedstawiciele firmy Inter Cars, także Prezes Zarządu – Robert Kierzek. W komunikacie Inter Cars czytamy: „Na pewno dwa największe wydarzenia w życiu spółki to Gala Mistrzów Warsztatu oraz 14. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Przy okazji drugiej imprezy obchodziliśmy również 15-lecie Q […]

Młode Kadry: konkurs dla absolwentów programu
Młode Kadry: konkurs dla absolwentów programu

Inter Cars SA szuka absolwentów szkół motoryzacyjnych z całej Polski, objętych programem Młode Kadry. Z myślą o nich ogłoszony został konkurs, w którym wygrać można cenne nagrody. W komunikacie programu Młode Kadry czytamy: „Drodzy absolwenci szkół zrzeszonych programem Młode Kadry, jesteśmy ciekawi, jak potoczyła się Wasza ścieżka zawodowa po ukończeniu szkoły średniej? Czym się obecnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!