Inter Cars: Podsumowanie roku i życzenia

17 grudnia 2014, 10:43

Koniec roku to czas podsumowań i postanowień. Swoimi przemyśleniami podzielili się przedstawiciele firmy Inter Cars, także Prezes Zarządu – Robert Kierzek.

W komunikacie Inter Cars czytamy:

„Na pewno dwa największe wydarzenia w życiu spółki to Gala Mistrzów Warsztatu oraz 14. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Przy okazji drugiej imprezy obchodziliśmy również 15-lecie Q Service Truck i 10-lecie spółki Feber. Targi oraz towarzyszące im Inter Cars Motor Show odwiedziło 40 000 osób. To pokazuje, że cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością.
W tym roku Inter Cars SA został doceniony przez rynek finansowy. Firma została wybrana w plebiscycie Pulsu Biznesu Spółką Giełdową Roku. Te wszystkie sukcesy nie były by możliwe bez udziału klientów spółki."

Mijający rok podsumował Robert Kierzek, Prezes Zarządu Inter Cars SA:

– „Mogę śmiało powiedzieć, że dla Inter Cars SA to kolejny udany rok. Wciąż rośniemy szybciej niż rynek, co ma odzwierciedlenie w przychodach firmy. Powiększamy sieć dystrybucji. W 2014 roku otworzyliśmy 12 nowych oddziałów, a 9 filii zmieniło lokalizacje, co oznacza większe magazyny, wyższy poziom obsługi klienta oraz wygląd właściwy do pozycji firmy na rynku.

Wszyscy jesteśmy świadkami zmian, jakie dokonują się na rynku usług. Coraz ciężej jest utrzymać się na rynku tzw. „monokulturom”, czyli firmom świadczącym wąski zakres usług (np. opony). Dzisiaj warsztat musi być wielomarkowy, świadczyć szeroki wachlarz usług, musi inwestować w nowoczesny sprzęt diagnostyczny a także ustawicznie szkolić swoich pracowników i mieć dostęp do danych technicznych naprawianych samochodów. To duże wyzwanie dla dystrybutora, który musi sprostać potrzebom swoich klientów.

Dlatego też rok 2014 to dla Inter Cars konsekwentna realizacja strategii „one stop shop”, czyli wszystko pod jednym dachem, wszystko, co jest potrzebne do sprawnego działania serwisu samochodowego. Zgodnie z powyższą strategią znacznie zwiększyliśmy nasze udziały w sprzedaży akumulatorów, środków smarnych, chemii warsztatowej czy też części karoseryjnych i szyb samochodowych. Zrealizowaliśmy zapowiedzi o zwiększeniu udziału w sprzedaży opon. Dostosowaliśmy ofertę ciężarową do oczekiwań rynku, co znacząco przełożyło się na wzrost obrotów. W ciągu roku przeprowadziliśmy 778 sesji szkoleniowych, w tym 530 stacjonarnych i 248 przy wykorzystaniu mobilnej platformy szkoleniowej Show Car. Dzięki Motointegrator.pl udało się nam przekierować do warsztatów 200 tys. klientów.

Korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku chciałbym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, aby te nadchodzące dwanaście miesięcy były dla Państwa czasem wykorzystania wszystkich szans, jakie przynosi nam codziennie życie i abyśmy za rok, gdy znów będziemy dokonywać bilansu upływającego czasu, mogli stwierdzić, że czas ten nie był stracony."

Dowiedz się więcej

Młode Kadry: Opole na koniec roku
Młode Kadry: Opole na koniec roku

Dotychczasowe osiągnięcia programu „Młode Kadry” to między innymi: 15 szkół, sprzęt i szkolenia o wartości 2 milionów złotych oraz blisko 200 cykli szkoleniowych. Tegoroczną, trzecią już edycję „Młodych Kadr” zakończyła uroczystość w Opolu. 12 grudnia w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Osmańczyka, zebrali się przedstawiciele Inter Cars SA, w tym członek Zarządu Witold Kmieciak, partnerzy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!