Pierwsze warsztatowe praktyki Jerzego Dudka

4 września 2014, 15:36

Od czerwca tego roku Jerzy Dudek szuka warsztatów, które pomogą mu zdobyć wiedzę techniczną, przydatną w przygotowaniach do wyścigów samochodowych. W konkursie zorganizowanym przez słynnego bramkarza razem z marką Castrol, swoje zaproszenia przesyłają Jerzemu warsztaty z całej Polski.

Po pierwszym etapie, który skończył się w połowie lipca, Jerzy uznał za najbardziej obiecujące zaproszenie od warsztatu Morela Serwis w Łomiankach. Co działo się w serwisie, jak przebiegały praktyki i czego nauczył się Jurek można zobaczyć w materiale wideo nakręconym w warsztacie.

Słynny bramkarz reprezentacji Polski i takich drużyn jak Real Madryt czy Liverpool, ostatnio zmienił uprawianą dyscyplinę. Po piłce nożnej zajął się wyścigami samochodowymi. W 2014 roku startuje jako pełnoprawny zawodnik w serii Volkswagen Castrol Cup. Żeby lepiej wykorzystać możliwości sportowego Volkswagena Golfa podczas wyścigów i nawiązać walkę z dużo bardziej doświadczonymi konkurentami postanowił poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej.

– „Wciąż trenuję, przesuwam granice własnych możliwości. Uznałem jednak, że poznanie budowy i zasady działania kluczowych elementów samochodu pozwoli mi lepiej wykorzystać możliwości auta na torze” – mówił w lipcu Jerzy Dudek.

Program praktyk Jerzego wspiera marka Castrol. Piłkarz został twarzą projektu Castrol Service Plus, w ramach którego organizowany jest właśnie konkurs dla warsztatów.

Jurka Dudka w nowej, sportowo-warsztatowej odsłonie można zobaczyć na żywo również podczas 14. targów Inter Cars na warszawskim Bemowie (5-7 września 2014). Jerzy będzie opowiadał o wyzwaniach wyścigowych i czego nauczył się podczas praktyk.

Warsztaty, które jeszcze nie skorzystały z możliwości zaproszenia Jerzego, mogą nadal zgłaszać się do konkursu. Do 7 września trwa trzecia runda, a ostatnia – czwarta – zakończy się 31 października.

Dowiedz się więcej

Castrol znajdzie najlepszy warsztat dla Jerzego Dudka
Castrol znajdzie najlepszy warsztat dla Jerzego Dudka

Jerzy Dudek rozpoczął w czerwcu poszukiwania warsztatu, w którym będzie mógł odbyć praktyki. Castrol wspólnie ze słynnym piłkarzem ogłosił konkurs dla niezależnych serwisów, w którym nagrodami będą wizyty Jerzego Dudka w siedzibach zwycięzców. Nowa akcja zachęca mechaników i właścicieli warsztatów do udziału w programie Castrol Service Plus. Jerzy Dudek wystartował, na prawach profesjonalnego zawodnika, w […]

Jurek Dudek wybiera się na praktyki
Jurek Dudek wybiera się na praktyki

Poszukiwania warsztatu, który przeszkoli Jerzego Dudka trwają. Jak mówi sam zainteresowany, coraz więcej warsztatów zaprasza go do siebie. Zamiast poszukiwaniami, musi zająć się teraz wyborem zaproszeń. Może powinien zorganizować konkurs? Były piłkarz chce poznać tajniki motoryzacji Jak ostatnio informowaliśmy, Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski, a obecnie kierowca wyścigowy, szuka warsztatu, który nauczy go jak […]

Grzegorz Staszewski z nowym rekordem na 1/4 mili
Grzegorz Staszewski z nowym rekordem na 1/4 mili

Grzegorz Staszewski, zawodnik teamu Castrol EDGE zakończył sezon 2014 z nowym rekordem na 1/4 mili. Na rozgrywanych w miniony weekend na lotnisku w węgierskiej miejscowości Kiskunlachaza zawodach w ramach Pucharu Europy Centralnej, pokonał ten dystans w 7,796 s. Ten rezultat przyniósł mu również zwycięstwo w całych zawodach. Już w przejazdach eliminacyjnych kierowca Corvette VTG regularnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!