7 pytań do… Tomasza Chromińskiego z firmy JANMOR

25 czerwca 2014, 20:31

JANMOR jest producentem przewodów i cewek zapłonowych. Tomaszowi Chromińskiemu, Dyrektorowi Handlowemu firmy, zadaliśmy kilka pytań, dotyczących aktualnej kondycji i celów polskiego przedsiębiorstwa.

Cel, którego realizację założyliśmy na rok 2014 to…

Tomasz Chromiński JanmorPoza utrzymaniem dobrych kontaktów handlowych z naszymi dotychczasowymi klientami i pozyskaniem nowych – zarówno w Unii Europejskiej jak i poza nią –  chcemy wydać zupełnie odświeżony, książkowy katalog "Przewody i cewki zapłonowe JANMOR", który będzie odzwierciedlać naszą obecną ofertę produktową.

Produktem, który będziemy szczególnie promować w najbliższych miesiącach jest…

Zdecydowanie będziemy promować i rozwijać naszą gamę cewek zapłonowych. Mamy wprawdzie wystarczającą liczbę referencji do aut zachodnich, ale musimy się skupić na bardziej niszowych zastosowaniach – na przykład w autach amerykańskich producentów, w motocyklach, pojazdach zabytkowych, a także wózkach widłowych.

Nasze ogromne doświadczenie w dziedzinie układów zapłonowych nauczyło nas już, że w tym segmencie obowiązuje pewna sezonowość. W najbliższych miesiącach – czyli latem – będzie wzmożone zapotrzebowanie na cewki zapłonowe, które często odmawiają posłuszeństwa z powodu przegrzania. Z kolei jesienią, gdy zacznie się bardziej deszczowa pogoda, zacznie się sezon na wymianę przewodów zapłonowych.

Tym, co wyróżnia nasze produkty na rynku jest…

Szeroka gama dostępnych produktów – mamy dostępnych 1700 referencji przewodów zapłonowych i 600 referencji cewek, które pokrywają ok. 30 tys. modeli pojazdów jeżdżących po drogach Europy. Ale mimo tego reagujemy na bieżąco na potrzeby klientów, często wykonując przewody zapłonowe na zamówienie (np. do pojazdów zabytkowych). Jestem przekonany, że wyróżnia nas także jakość naszych produktów.

Największą szansę na poprawę wyników sprzedaży, upatrujemy w…

Sprzedaż na polskim rynku utrzymuje się na stabilnym poziomie od kilku lat, natomiast niepokoi nas sytuacja polityczna na wschodzie. To ważny dla nas rynek zbytu, dlatego liczymy, że konflikt na Ukrainie uda sie wkrótce zażegnać, bo handel potrzebuje przede wszystkim stabilnej sytuacji.

Za największe zagrożenie dla naszej pozycji rynkowej uważamy…

Wymieniłbym dwa takiego zagrożenia – po pierwsze, konkurencja cenowa ze strony produktów azjatyckich, po drugie – konkurencja dużych firm zachodnich, które dysponują o wiele większymi budżetami marketingowymi niż JANMOR.

Polski rynek części zamiennych w najbliższych latach będzie…

Generalnie stabilny, nie spodziewałbym się tu żadnej rewolucji. Ale idą zmiany – w nowych samochodach wydłużają się okresy gwarancyjne, a to nie sprzyja firmom działającym na aftermarkecie.

Dowiedz się więcej

7 pytań do… Sławomira Welezinskiego z firmy Delphi
7 pytań do… Sławomira Welezinskiego z firmy Delphi

Jaki produkt będzie szczególnie promowany przez Delphi w najbliższym czasie? Czego najbardziej obawiają się przedstawiciele firmy? Na te i inne pytania odpowiedział Sławomir Welezinski, dyrektor krajowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Delphi Product & Service Solutions. Cel, którego realizację założyliśmy na rok 2014 to… Stawiamy na rozwój konceptu określanego jako „wokół koła”. W ramach tego programu […]

7 pytań do… Wojciecha Głowatego z Corteco
7 pytań do… Wojciecha Głowatego z Corteco

Wojciech Głowaty, Country Manager firmy Corteco na rynek polski i słowacki, odpowiedział na kilka pytań w ramach naszego cyklu. Przedstawił nie tylko plany własnej firmy, ale także solidną prognozę na temat rozwoju rynku w najbliższych latach. Cel, którego realizację założyliśmy na rok 2014 to… dalsze zwiększanie udziału w rynku w kluczowych produktach, takich jak uszczelnienia […]

Nowy katalog produktów Janmor
Nowy katalog produktów Janmor

Producent układów zapłonowych – Janmor – udostępnił nową edycję swojego drukowanego katalogu. Na 635 stronach znalazły się opisy 1 700 referencji przewodów zapłonowych i 600 cewek, które łącznie znajdą zastosowanie w 30 tys. modeli samochodów jeżdżących po europejskich drogach. Można tam znaleźć przewody i cewki nie tylko do pojazdów współczesnych, ale także zabytkowych, do motocykli, […]

Janmor na targach Automechanika 2014
Janmor na targach Automechanika 2014

Janmor – producent elementów układu zapłonowego – jest obecny podczas najważniejszych targów branżowych we Frankfurcie nad Menem. Firma z Pabianic zaprezentuje we Frankfurcie pełny przekrój swojej oferty. – „Podstawa to cewki i przewody zapłonowe do współczesnych pojazdów, ale pokażemy także ofertę dla motocykli. Jestem przekonany, że gości targów zainteresują nasze produkty dedykowane do pojazdów zabytkowych, […]

Wiosenny przegląd LPG a zapłon
Wiosenny przegląd LPG a zapłon

Wiosenna aura i coraz cieplejsze dni sprzyjają wyjazdom, szczególnie jeśli auto posiada instalację LPG i koszty przejazdu są relatywnie niewielkie. Musimy jednak przy tym pamiętać, że silnik z instalacją LPG powinien być utrzymywany w bardzo dobrym stanie technicznym, bowiem jazda “na gazie” obnaży wszystkie jego mankamenty. Mankamenty te dotyczą często układu zapłonowego. Rezystancja mieszanki gazowo […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 2 lipca 2015, 6:06 0 -1

Przeciętna jakość, niewiele odbiegająca od produktów azjatyckich. Tomasz raczej też nie jest wysokich lotów po doświadczeniu kilku "wspólnych" branżowych imprez.

Odpowiedz