Bosch współpracuje z IBM

12 maja 2014, 14:17

Firma Robert Bosch Automotive oraz komputerowy gigant IBM pracują nad platformą umożliwiającą rozwój inteligentnych i zintegrowanych z siecią produktów motoryzacyjnych. Platforma Continuous Engineering pozwoli zoptymalizować fazy rozwoju produktów i ich wprowadzenie na rynek.

Współpraca dotyczy bazy danych, która umożliwi rozwój inteligentnych i zintegrowanych produktów motoryzacyjnych i systemów bezpieczeństwa oraz zapewni ich lepsze dopasowanie do potrzeb rynku.

Platforma programowa Continuous Engineering bazuje na narzędziach projektowych IBM i może być współtworzona przez konstruktorów, techników, partnerów oraz klientów. Utworzenie platformy wpisuję się realizacje długofalowej strategii Boscha, która ma na celu rozwijanie współpracy międzybranżowej, aby produkować coraz inteligentniejsze i bezpieczniejsze samochody.

Bodźcem dla dalszego rozwoju motoryzacji są nowości w branży elektroniki użytkowej. Współczesne samochody z blisko setką elektronicznych sterowników na pokładzie oraz dziesięcioma milionami linii kodu programowego są wysoce zaawansowanymi technologicznie produktami, które są zintegrowane z siecią danych. Ciągły rozwój techniki motoryzacyjnej powoduje, że producenci części samochodowych muszą odpowiadać na potrzeby rynku i dostarczać innowacyjne produkty, które będą się charakteryzowały wysoką jakością przy atrakcyjnej cenie.

Bosch dostrzegł konieczność stworzenia metod standardowej integracji wszystkich konstruktorów oraz przedsiębiorstw wchodzących w skład łańcucha dostaw. Wśród przedstawicieli nowego pokolenia twórców oprogramowania coraz głośniejsze są postulaty przejrzystej komunikacji oraz zwiększenia elastyczności i współpracy w branży. Dzięki platformie IBM Bosch będzie mógł zintegrować wszystkie zespoły i partnerów rozwojowych w procesach inżynierskich. Jest to istotne z punktu widzenia skuteczności prac rozwojowych, które bazują na strategii konsekwentnego i transparentnego wykorzystania gotowych modułów.

Decydującym argumentem przemawiającym za rozwiązaniem oferowanym przez IBM, była możliwość łatwej rozbudowy o różne specjalizacje i jednostki organizacyjne przedsiębiorstwa. Pozwoli to spółce Bosch realizować długofalową inicjatywę na rzecz wystandaryzowanej platformy rozwojowej, która zapewni ciągłą efektywność i strategiczne wykorzystanie gotowych modułów rozwojowych. Przedsiębiorstwo będzie mogło także spełnić przyszłe normy bezpieczeństwa oraz standardów takie, jak ISO26262, ASPICE oraz AUTOSAR.

Platforma rozwojowa Bosch opiera się na zasadach Continuous Engineering i wykorzystuje technologię IBM w rozwoju systemów i oprogramowania. W skład tej technologii wchodzą rozwiązania z zakresu racjonalizacji, m.in. zarządzanie wymaganiami, projektem i jakością oraz zarządzanie współpracą i organizacją danych w całym cyklu prac inżynierskich.

Dowiedz się więcej

Nowy program świec zapłonowych Bosch
Nowy program świec zapłonowych Bosch

Każdy silnik samochodowy jest odmienny i wymaga optymalnie dopasowanej świecy zapłonowej. Aby sprostać tym wymaganiom, Bosch oferuje odpowiednie rozwiązania wykorzystując specjalne dodatki stopowe. Nowe nazwy świec Bosch W nowym programie nazwa świecy zawiera informację o materiale elektrod decydującym o trwałości świecy oraz o jakości zapłonu. Nowe nazwy świec Bosch to: Bosch Platinum, Bosch Double-Platinum, Bosch […]

Układy wtryskowe do motocykli od Boscha
Układy wtryskowe do motocykli od Boscha

Bosch wchodzi na rynek zmotoryzowanych pojazdów jednośladowych, oferując zaprojektowane przez siebie kompletne układy wtryskowe. Konstruktorzy opracowali elektronicznie sterowany układ wtryskowy, który można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb konkretnych pojazdów – zaczynając od niedrogich, jednocylindrowych motocykli na rynek azjatycki, aż po zaawansowane technologicznie maszyny oferowane w Europie i Ameryce Północnej. W segmencie układów wtryskowych dla […]

Bosch stworzył nowy system multimedialny dla Nissana
Bosch stworzył nowy system multimedialny dla Nissana

Kontynuując partnerską współpracę, Bosch stworzył dla Nissana nowy system multimedialny z innowacyjną funkcją nawigacji. Dzięki nowemu systemowi NissanConnect kierowca i pasażerowie podróżujący samochodem mogą być w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym. Oprócz 7-calowego kolorowego ekranu dotykowego, system oferuje szereg praktycznych funkcji rozrywkowo-informacyjnych oraz poprawiających komfort podróżowania (Driving Convenience). Należą do nich: możliwość korzystania z usług […]

Konferencja roczna Boscha
Konferencja roczna Boscha

W Warszawie odbyła się konferencja firmy Bosch. Światowy dostawca technologii i usług podsumował kolejny rok swojej działalności w Polsce. Grupa Bosch osiągnęła w Polsce w 2013 roku obrót w wysokości prawie 2,5 mld złotych. Oznacza to wzrost o 2%, pomimo utrzymującej się trudnej sytuacji rynkowej. W 2014 roku Bosch przewiduje dalszy rozwój w Polsce, bazując […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!