,,Kupuj, wygrywaj i baw się dobrze” – wywiad z Radosławem Grześkowiakiem z Inter Cars SA

5 marca 2014, 13:12

Półtora miliona złotych w puli nagród, spotkania rajdowe z gwiazdami motosportu i wystawna Gala Mistrzów Warsztatu. Inter Cars SA z roku na rok podnosi poprzeczkę atrakcyjności swoich promocji. Kolejnym rekordem ma być druga edycja akcji Wielki Rajd. O jej szczegółach rozmawialiśmy z Radosławem Grześkowiakiem, Dyrektorem Marketingu Inter Cars SA.

Wielki Rajd i Gala Mistrzów Warsztatu to bardzo ważny projekt dla firmy Inter Cars. Jak zachęciłby Pan klientów do udziału w promocji?

Radoslaw Grzeskowiak Inter Cars SARadosław Grześkowiak: Gala Mistrzów Warsztatu to jedyna promocja, w której wygrać może każdy, niezależnie od miejsca w rankin­gu. Czasem spotykam się z opinią klientów, że „ja przy moich obrotach nie mam szans”. Chciałbym, więc zapewnić wszystkich naszych Partnerów, że oprócz nagród gwarantowanych dla zwycięzców w poszczególnych katego­riach, jest cała masa nagród, która zostanie roz­losowana pomiędzy uczestników, w tym duże nagrody pieniężne. Oczywiście zwieńczeniem uczestnictwa w promocji jest udział w wyjąt­kowej imprezie, jaką jest Gala Mistrzów Warsz­tatu, która w tym roku odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2014 w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Krótko mówiąc, kupuj i wygry­waj i baw się dobrze.

Czy naprawdę każdy klient ma szansę na wygraną?

Tak, jeżeli regularnie kupuje w Inter Cars SA. każdy z naszych klientów ma szansę wy­grać atrakcyjne nagrody, które przygotowali­śmy. Jako przykład mogę powiedzieć, że osoba, która w zeszłym roku wylosowała samochód w rankingu końcowym konkursu, w swojej ka­tegorii zajęła 106 miejsce. Prowadzi zakład, w którym razem z nim pracują 3 osoby. Ponieważ kupuje wszystkie części w Inter Cars, jego zaku­py wystarczyły, żeby zakwalifikować się do Gali Mistrzów Warsztatu i tam szczęśliwie wygrać wloterii. W poprzednich latach do wygrania były samochody, ale w tym roku zdecydowaliśmy się na podniesienie wartości nagród i przekazywanie ich w postaci bonów zakupowych, które można zrealizować na zakupy dowol­nych produktów w sieci sprzedaży Inter Cars. Łącznie do wygrania jest 45 nagród pienięż­nych o wartościach od 2000 zł do 50 000 zł za zajęcie czołowych miejsc w rankingu konkursu Wielki Rajd oraz 3 nagrody w loterii o wartości 100 000 zł, 50 000 zł oraz 10 000 zł. Zawsze je­steśmy otwarci na wszystkich klientów i przy­gotowaliśmy nagrody z myślą o wszystkich. Oczywiście klienci, którzy kupują najwięcej, wygrywają nagrody trochę inne, ale i Ci, którzy kupują z różnych przyczyn mniej, będą w jakiś sposób uhonorowani i wynagrodzeni. Dlatego w tym roku podjęliśmy decyzję, że chcemy na­grodzić nie tylko 500 klientów, którzy zakwali­fikują się do udziału w Gali. Oprócz zaproszeń na imprezę w Mikołajkach oraz nagród pośred­nich, jak np. udział w spotkaniach motoryza­cyjnych dla laureatów Odcinków Specjalnych, dla kolejnych 500 uczestników Wielkiego Rajdu przygotowaliśmy nagrody w postaci gadżetów rajdowych, jako podziękowanie za to, że wzięli udział w tym konkursie. Łącznie mamy nagro­dy dla 1000 uczestników konkursu, co daje nam wzrost nagrodzonych klientów o 100% w sto­sunku do zeszłego roku.

Lista atrakcji, które czekają w tym roku na uczestników spotkań rajdowych – czyli na zwycięzców poszczególnych Odcinków Specjalnych promocji – wydłużyła się. Które nowości Pana zdaniem spodobają się klientom?

Jeżeli chodzi o atrakcje w czasie tych trzech Odcinków Specjalnych, to przypomnę, że udział w spotkaniach motoryzacyjnych w ramach Oesów jest nagrodą pośrednią. Wy­jazdy na te spotkania będą organizowane, co miesiąc: w marcu, kwietniu i maju. Kilkunastu najlepszych klientów, którzy zdobędą najwię­cej punktów w danym okresie, otrzymają za­proszenie na trzydniowe spotkanie z udziałem Krzysztofa Hołowczyca i innych znanych na­zwisk polskiego motor sportu.

Spotkania odbędą się na nowym Autodro­mie Jastrząb w Przysuskach pod Radomiem. Podobnie jak w zeszłym roku, każdy z uczest­ników będzie miał możliwość aby przejechać się z mistrzem za kierownicą, będzie mógł jed­nocześnie pod jego okiem doskonalić swoje umiejętności. Dodatkowo będzie okazja, aby poznać i poczuć moc jednego z dragsterów ze stajni VTG Grzegorza Staszewskiego. No­wością, która na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem klientów, będzie DriftTruck. Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na bar­dzo dużą liczbę klientów z rynku ciężarowe­go, którzy zawsze brali udział w Gali. Specjalnie pod ich kątem przygotowaliśmy tę atrakcję. Zauważyliśmy, że w czasie targów towłaśnie driftująca ciężarówka wzbudziła największą sensację. Spotkania podczas oesów dadzą nie tylko możliwość oglądania ciężaró­wek, ale również będzie można nimi pojeździć. Przedłużyliśmy również samo spotkanie, do tej pory było to wydarzenie jednodniowe, teraz będą to aż trzy dni. W piątek uczestnicy spotka­jąsię na kolacji z Krzysztofem Hołowczycem, sobota natomiast jest dniem, kiedy odbędą się te wszystkie sportowe atrakcje, a w niedzielę po śniadaniu uczestnicy będą mogli wrócić do domu.

Ubiegłoroczny Wielki Rajd spotkał się z dużym uznaniem ze strony klientów. Jakie są tegoroczne oczekiwania?

Najcenniejsze opinie to opinie naszych klientów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że klien­ci, którzy wzięli udział w Wielkim Rajdzie i stali się jego laureatami, byli bardzo zadowo­leni. Z komentarzy uczestników wiemy, że bardzo im odpowiadała ta forma spędzenia czasu i zabawy. To, że chcą z nami spędzać w ten sposób czas, motywuje nas do tego, aby co roku organizować konkursy. Chciałbym, aby wszystkie nasze pomysły, które w tym roku za­planowaliśmy, zostały zre­alizowane, by nasi klienci mieli jeszcze więcej przy­jemności, poczucia dobrze spędzonego czasu razem z naszymi pracownikami i naszą firmą.

Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny i dwie formacje kabaretowe to główne atrakcje tegorocznej Gali Mistrzów Warsztatu. Impreza jest organizowana od wielu lat – jak zmieniała się przez ten czas?

Ostatnie 10 lat to okres dynamicznego rozwoju Inter Cars zarówno pod względem sprzeda­ży, jak i liczby filii oraz klientów. Tak samo jak nasza firma rozwija się, tak samo na­sze eventy przez ten czas się zmieniały. Z roku na rok staramy się, aby program ga­lowy był bardziej atrakcyjny i zachęcał coraz więcej osób do wzięcia udziału w konkursie. Jak już mówiłem, naszym celem jest mak­symalne zadowolenie klienta. Oprócz tar­gów, które są imprezą bardziej biznesową, chcemy, żeby Gala i jej otoczka budowała rodzinną atmosferę, która ma służyć nie tylko integracji pomiędzy klientami i naszą firmą, ale również ogólnej integracji branżowej.

Co do atrakcji postawiliśmy na dużą dawkę dobrej muzyki w wykonaniu niewątpliwej gwiazdy polskiej muzyki, Maryli Rodowicz, która wprowadzi naszych gości w miłą, nie­co biesiadną atmosferę. Chcemy też, żeby nie zabrakło rozrywki dla naszych klien­tów, stąd właśnie kabarety. W sobotę czeka na Państwa koncert Andrzeja Piaseczne­go. Chciałbym tu szczególnie podkreślić, że to dzięki dostawcom produktów Premium możemy zaproponować naszym klientom te wszystkie atrakcje.

Jak Pan wspomniał, gwarantem udanej promocji na tak szeroką skalę jest dobra współpraca z dostawcami części. Które firmy szczególnie Wam pomagają w realizacji przedsięwzięcia?

Wszyscy dostawcy biorący udział w Wielkim Rajdzie mają wkład w przygoto­wanie tego przedsięwzięcia. Wszyscy dostaw­cy produktów Premium w tym uczestniczą. Oczywiście mamy tutaj trzech naszych naj­większych partnerów, którzy najbardziej za­angażowali się w Wielki Rajd i Galę Mistrzów Warsztatu. Są to firmy Bosch, Castrol i ZF, czyli marki Sachs i Lamfeorder. Natomiast nie mo­żemy pominąć wszystkich innych dostawców, którzy aktywnie biorą udział w akcji galowej oraz we wszystkich innych naszych impre­zach i konkursach, które przygotowujemy dla klientów. Dlatego w tym miejscu ze strony ze­społu Inter Cars duże podziękowania dla tych wszystkich, którzy razem z nami przygotowują Wielki Rajd oraz Galę Mistrzów Warsztatu.

Dowiedz się więcej

Master Mechanic – konkurs dla mechaników i właścicieli warsztatów
Master Mechanic – konkurs dla mechaników i właścicieli warsztatów

Master Mechanic to nowa propozycja Inter Cars SA dla profesjonalistów z branży warsztatowej. Udział w konkursie mogą wziąć mechanicy, którzy chcą wykazać się wiedzą z zakresu budowy, diagnostyki i naprawy samochodów osobowych, jak również ciężarowych. Kandydatury mechaników zgłaszają ich pracodawcy – właściciele warsztatów. Zasady konkursu Master Mechanic Zakres niezbędnej wiedzy, którą powinien posiadać mechanik obejmuje […]

,,Mamy co najmniej 50% udziału w polskim rynku” – wywiad z właścicielem firmy Caffaro
,,Mamy co najmniej 50% udziału w polskim rynku” – wywiad z właścicielem firmy Caffaro

Caffaro jest producentem rolek i napinaczy, który w swoim segmencie polskiego rynku ma niezwykle silną pozycję. W jaki sposób polskiej firmie udało się przekonać do siebie klientów? Na to i inne pytania odpowiedział właściciel firmy – Leszek Szafarski. Jakim udziałem w polskim rynku może obecnie pochwalić się Caffaro? Jak jest z ekspansją zagraniczną? Mamy co […]

Gwiazdy Gali Mistrzów Warsztatu
Gwiazdy Gali Mistrzów Warsztatu

Gala Mistrzów Warsztatu Inter Cars to wydarzenie, podczas którego istotną rolę odgrywa program artystyczny i rozrywkowy. Podczas poprzednich edycji wystąpiło wiele znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Nie inaczej będzie w tym roku. Organizatorzy przygotowali aż trzy koncerty. Tegoroczna Gala Mistrzów Warsztatu odbędzie się 13-15 czerwca 2014 w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Udział w niej weźmie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 marca 2014, 10:32 0 0

No promocja bo byku.Dawać bony zakupowe na zakupy w IC.
A może by dać karty przedpłacone do wszystkich sklepów w Polsce?
Może akurat wiele rzeczy jest taniej gdzie indziej niż w IC.
Promocja dla pelikanów,będą łykać z myślą o nagrodach.
Ale potencjał jest,detaliści,stodolarze,warsztaty na czarno.
Takich to można przynajmniej wydoić.

Odpowiedz

Anonim, 5 kwietnia 2014, 11:43 0 0

Tak - tylko gdzie są moje bony za berala i castrola?

Odpowiedz