Advan Neova AD08R z nową mieszanką

13 listopada 2013, 8:30

Yokohama wprowadza ulepszoną oponę przeznaczoną do samochodów sportowych i wyścigowych. Advan Neova AD08R wyróżnia się nową mieszkanką gumy, wzbogaconą o drobną krzemionkę i większą ilość węgla. Takie połączenie zapewnia bardzo dobrą przyczepność i lepszą kontrolę prowadzenia pojazdu oraz wchodzenia w zakręty przy dużej prędkości.

W oponie zastosowano mieszankę Micro Silica 2R − zawierającą drobną krzemionkę i większą ilość węgla. W produkcji wykorzystano również doświadczenia związane z zawarciem w mieszance olejku pomarańczowego, który poprawia przyczepność. Nowa opona gwarantuje krótszą drogę hamowania – o 3 proc. na suchej i o 5 proc. na mokrej nawierzchni. Nowy skład mieszanki zwiększa również odporność na zmiany temperatury.

Konstrukcja bieżnika Advan Neova AD08R pozostała niezmieniona. W nowej wersji zastosowano technologię groove-in-groove, gdzie małe nacięcia w rowkach opony pomagają równomiernie rozłożyć obciążenia wynikające z naprężeń. Model posiada także stalowe wzmocnienia boczne − pomagające ograniczyć ugięcia opony podczas szybkiego wchodzenia w zakręt, zapewniając tym samym kontrolę nad pojazdem.

Advan Neova AD08R nadaje się do jazdy zarówno na torze wyścigowym, jak i w jeździe ulicznej. Opona jest dostępna w rozmiarach od 185/55R15 do 305/30R19.

Dowiedz się więcej

Bridgestone Potenza w nowej S-klasie
Bridgestone Potenza w nowej S-klasie

Bridgestone będzie dostarczał 19-calowe opony Potenza S001 na oryginalne wyposażenie do najnowszych modeli Mercedes-Benz klasy S. Potenza S001 są wynikiem wieloletniej tradycji firmy Bridgestone. Oferuje wysoki poziom precyzji jazdy i kontroli nad pojazdem. Wprowadzony na rynek w lipcu 2013 roku, nowy Merceds-Benz klasy S wyposażony w opony Bridgestone będzie produkowany w Niemczech, a następnie sprzedawany […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!