Wszystkie silniki z obecnej i planowanej gamy Hondy będą zalewane olejami z nowej linii Castrol EDGE Professional H, o lepkościach 0W-20, 0W-30 i 5W-30. To jeden z zapisów trzyletniej umowy, którą Honda Motor Europe podpisała z firmą Castrol.
Castrol rekomendowanym dostawcą środków smarnych dla Hondy
Japoński producent razem z firmą Castrol opracował nową linię olejów o niskiej lepkości. Seria Castrol EDGE Professional H została stworzona specjalnie dla najnowszych modeli marki Honda, aby maksymalnie zwiększyć ich osiągi i wydajność. Oleje Castrol EDGE Professional H zaprojektowano dla obecnej gamy jednostek napędowych Honda, składającej się z zaawansowanych technicznie benzynowych silników i-VTEC i wysokoprężnych i-DTEC. Dotyczy to m.in nowego turbodiesla 1.6, który jest już montowany w Hondach Civic, a już wkrótce będzie stosowany także w modelach CR-V i Civic Tourer.
Oleje Castrol EDGE Professional H oraz oryginalne oleje Honda są jedynymi produktami zalecanymi przez Hondę w Europie. Obie linie są dostępne wyłącznie w sieci dealerskiej Honda. Do wyboru są trzy lepkości oleju Castrol EDGE Professional H: 0W-20, 0W-30 i 5W-30. Ten pierwszy (0W-20) jest olejem energooszczędnym, przeznaczonym do silników benzynowych oraz samochodów z napędem hybrydowym. Niska lepkość oraz najwyższa jakość, potwierdzona specyfikacjami API SN oraz ILSAC GF-5, gwarantują długą eksploatację silnika oraz zmniejszone zużycie paliwa i emisję CO2 do atmosfery. Castrol EDGE Professional H C2 0W-30 to olej dedykowany do silników wysokoprężnych, także tych wyposażonych w filtr cząstek stałych. Niskopopiołowa i energooszczędna formulacja zapewnia ochronę filtrów DPF i pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Olej może być stosowany do wydłużonych przebiegów między wymianami i spełnia specyfikację ACEA C2. Ostatni w gamie olej, o lepkości 5W-30, jest przeznaczony do silników benzynowych (także tych z turbodoładowaniem) oraz do jednostek wysokoprężnych bez filtra cząstek stałych i także może być stosowany w trybie wydłużonych przebiegów. Olej spełnia wymagania norm API SN/CF, ILSAC GF-5 oraz ACEA A1/B1, A5/B5.
Oprócz poszczególnych specyfikacji branżowych, takich jak ACEA, API i ILSAC, oleje Castrol EDGE Professional H musiały przejść rygorystyczne testy Hondy, sprawdzające lepkość w wysokich temperaturach i stabilność termiczną. Podobnie jak inne oleje gamy EDGE Professional, także oleje do samochodów Honda są poddawane w procesie produkcji podwójnej filtracji i wyróżniają się fluorescencyjnym zabarwieniem, widocznym w świetle UV.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.
Anonim, 25 października 2013, 12:43 1 0
Szanowni Państwo, z racji tego, że jest to artykuł poświęcony olejom Castrol chciałem zainteresować szanownych czytelników, sprzedawców jak i przedstawicieli Castrola o stosowanych nieuczciwych praktykach handlu tymi olejami w internecie przez jednego z dystrybutorów.
Otóż, firma "lucart" która prowadzi sprzedaż olejów (również Castrola) na allegro oczernia na swojej stronie innych sprzedawców (konkurencje), która sprzedaje taniej niż oni o oszustwa! Sam fakt, sprzedaży detalicznej w cenach hurtowych zasługuje na potępienie i napiętnowanie ale hipokryzją jest oczernianie innych o nieuczciwy handel samemu zagrywając nie fair w stosunku do innych hurtowni, sklepów i warsztatów motoryzacyjnych handlując na allegro po zaniżonych cenach!
Dla potwierdzenia moich słów zamieszczam cytat ze strony "lucart" na allegro:
"Gwarantujemy najniższe ceny na rynku, jeśli znaleźli Państwo niższe ceny, prawdopodobnie olej pochodzi z nielegalnego źródła. 30% rynku olejów sprzedawanych w internecie to oleje podrabiane."
Nie od dzisiaj wiadomo, że allegro to problematyczny portal, który w dużym stopniu rujnuje stacjonarny rynek detaliczny, nie tylko w branży motoryzacyjnej. Ale uciekanie się do takiej polityki przez duże firmy mające wiele oddziałów jest wręcz niedopuszczalne! Z mojej strony mogę jedynie prosić potencjalnych klientów by omijali tę firmę dużym łukiem a dostawców, by zainteresowali się polityką handlową tej nieuczciwej firmy. Wszyscy dobrze wiemy, że nie jest to jedyna firma która ucieka się do nieuczciwych praktyk handlu w internecie. Wiele hurtowni prowadzi sprzedaż detaliczną, pytanie brzmi natomiast po jakich cenach i czym hurt różni się od detalu i czy w ogóle czymś się różni?
Jak tak ma wyglądać wolny rynek, to ja za niego dziękuję! Może przyszedł czas piętnować takie firmy właśnie na łamach internetu skoro brakuje przepisów na prawne regulacje.
Odpowiedz
Anonim, 25 października 2013, 13:46 0 -1
castrol to konsorcjum KANADYJSKIE oni nie mają nawet jednej rafinerii tam gdzie się osiedlą tam produkują kupując bazy z rodzimych rafinerii lotos orlen itp. idzie dobra reklama a zarazem sprzedaż, wole MOBILA lub VALVOLINE
Odpowiedz
Anonim, 25 października 2013, 13:47 0 0
bo to samo co BP
Odpowiedz