Jenox wprowadził nowe akumulatory

21 sierpnia 2013, 14:42

Firma Jenox Akumulatory wprowadziła do swojej oferty nowe akumulatory serii Classic. Produkty łączą technologię hybrydową, opartą na innych stopach kratek płyt akumulatorowych, z najnowszą techniką ładowania.

Technologia hybrydowa

– „Kratka płyty dodatniej wykonana jest w oparciu o stop selenowo-niskoantymonowy, a negatywna z zastosowaniem stopu wapniowego. Obniżenie poziomu antymonu w płycie dodatniej i wyeliminowanie go w płycie ujemnej prowadzi do radykalnego obniżenia konsumpcji wody.” – mówi Marek Przystałowski, Dyrektor Techniczny Jenox Akumulatory.

Nowoczesna technika ładowania

Formacja akumulatora, czyli pierwsze ładowanie następuje poprzez recyrkulację elektrolitu i ładowanie w specjalistycznych wannach, które umożliwiają obniżenie temperatury całego procesu. Dodatkowo producent osiągnął niski poziom samowyładowania akumulatora. Nastąpiło to w skutek wyeliminowania mikrozwarć, zastosowania stopów wapniowych oraz wysoką czystość stosowanego elektrolitu.


– „Coraz większe zapotrzebowanie pojazdów na energię stawia przed nami nowe wyzwania. Wysoce wyspecjalizowany zespół ekspertów firmy Jenox Akumulatory stara się im sprostać, wdrażając do produkcji wysokiej klasy akumulatory samochodowe, stanowiące odpowiedź na rosnące wymagania rynku krajowego i światowego” – mówi Mariusz Dymek, Dyrektor Handlowy Jenox Akumulatory – „Prócz poszukiwanych przez klientów właściwości takich jak zwiększona wytrzymałość na cykliczne rozładowania, wysoki prąd rozruchowy i minimalny ubytek wody w czasie eksploatacji, oferujemy również najwyższej klasy wzornictwo przemysłowe. Wszystko to sprawia, że wyroby marki Jenox wyglądają naprawdę nowocześnie i stanowią wyjątkowe połączenie wysokiej jakości z rozsądną ceną” – dodaje.

Dowiedz się więcej

Inteligentny czujnik akumulatora od Helli
Inteligentny czujnik akumulatora od Helli

Inteligentny czujnik akumulatora Hella (IBS) informuje o aktualnym poziomie energii i umożliwia rozplanowanie jej zapasu. IBS mierzy też parametry akumulatora, takie jak napięcie, prąd i temperatura. Hella (IBS) Na podstawie wartości pomiarów są algorytmicznie obliczane informacje dotyczące poziomu naładowania (SOC), starzenia akumulatora (SOH) oraz przewidywanej zdolności rozruchowej (SOF). System IBS jest przeznaczony do użytku z […]

80 Ah z serii Plus – nowość ZAP Sznajder Batterien
80 Ah z serii Plus – nowość ZAP Sznajder Batterien

ZAP Sznajder Batterien SA oferuje nowy akumulator o pojemności 80Ah z serii PLUS. W wyniku ulepszeń technologicznych nowy akumulator 80Ah zastąpi dotychczasowy o pojemności 78Ah. Nowy akumulator ZAP Sznajder Batterien Poza pojemnością podniesiono również prąd rozruchu z 660A do 700A. Ponadto akumulator zyskał odświeżony nowoczesny design. Nowy akumulator o kodzie 580 14 całkowicie zastąpi dotychczasowy, […]

Recykling akumulatorów w firmie Jenox
Recykling akumulatorów w firmie Jenox

Ze względu na swoje właściwości akumulatory ołowiowe zostały zakwalifikowane, jako odpady niebezpieczne, czyli takie które mogą negatywnie wpływać na środowisko oraz zdrowie ludzi. Producenci kwasowo-ołowiowych baterii samochodowych zajmują się odbiorem od sprzedawców zużytych akumulatorów i przekazaniem ich do recyklingu. Drugie życie akumulatora Akumulator kwasowo-ołowiowy składa się w 60 proc. z ołowiu (w różnych postaciach i […]

Platynowy Hit 2013 dla Jenox
Platynowy Hit 2013 dla Jenox

Firma Jenox została wyróżniona najwyższą statuetką “Platynowy Hit 2013” w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Wyróżnienie przyznano za system formacji akumulatorów z recyrkulacją elektrolitu. W Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 387 przedsiębiorstw. W różnych kategoriach wybrano 83 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do dwóch przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kasper, 11 stycznia 2018, 21:35 0 0

Potwierdzam. Mam Jenoxa 4 lata i razem wiele przeszliśmy ale zawsze do przodu!

Odpowiedz

Grajek, 26 grudnia 2019, 14:22 0 0

Może ciężko w to uwierzyć ale 8 lat temu kupiłem ciągnik z Jenoxem na pokładzie. Z tego co wiem poprzedni właściciel miał go ze 2 lata. Bateria bardo mocna i solidna aczkolwiek z tego co widzę ten model nie jest już dostępny. Nie zmienia to faktu, że w prywatnym aucie też mam Jenoxa seria Gold. Polecam.

Odpowiedz

Alan, 23 stycznia 2020, 10:55 0 0

Jenox poza dobrymi produktami mocno inwestuje i wspiera ekologię. To jest bardzo dobry kierunek bo świadczy o tym, że firma pilnuje każdego aspektu związanego z akumulatorami.

Odpowiedz