Firma Dinex przejęła fińską grupę Ecocat

3 lipca 2013, 10:06

Dinex – duński producent układów wydechowych, przejmuje fińską grupę Ecocat, producenta i sprzedawcę substratów i powłok do wkładów wykorzystywanych w nowoczesnych systemach redukcji emisji spalin.

Dinex i Ecocat

Ecocat i Dinex już od 10 lat współpracują przy wielu projektach. Ecocat opracowuje, produkuje i sprzedaje substraty oraz powłoki do wkładów zarówno ceramicznych, jaki i metalowych, wykorzystywanych w nowoczesnych systemach redukcji emisji spalin, zyskując tym samym nowe technologie i wiedzę. Dan Andersson, Prezes firmy Ecocat, powiedział:

– „Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią grupy Dinex. Pozwoli nam to nadal zaopatrywać naszych klientów w najwyższej jakości systemy redukcji spalin, a także rozszerzyć naszą działalność na rynek globalny. Połączenie z grupą Dinex wzmocni naszą pozycję finansową, z korzyścią zarówno dla klientów jak i partnerów biznesowych.”.

Rynek technologii oczyszczania spalin emitowanych przez pojazdy użytkowe zasilane gazem i olejem napędowym będzie rósł gwałtownie do roku 2020. Celem grupy Dinex jest zdobycie co najmniej 10% rynku szacowanego na 7 miliardów euro.

– „Po połączeniu obu firm zyskamy doświadczenie, technologie oraz pozycję na rynku jeszcze bardziej zorientowaną na klienta. Będziemy mogli zaoferować kompleksową obsługę i szeroki asortyment. Nasi klienci znajdą wszystko, czego potrzebują u jednego dostawcy." – powiedział Torben Dinesen, właściciel i Prezes grupy Dinex.

Mając ponad 20 oddziałów na całym świecie Dinex jest globalnym dostawcą. Ameryka Południowa to jedyny region, gdzie firma dotychczas nie ma przedstawicielstwa, ale rozpoczęcie produkcji i sprzedaży planowane są na rok 2015. Przejęcie Ecocat wzbogaci portfolio grupy Dinex o nowe produkty i usługi. W efekcie umożliwi to klientom dostęp do rozwiązań opartych na różnych technologiach, dostosowanych do lokalnego ustawodawstwa i sytuacji na rynku, wszystko opracowane i wyprodukowane przez jednego dostawcę.
W momencie przejęcia, Ecocat zmieni nazwę na Dinex Ecocat Oy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!