MOVEO rusza naprzód – wybrano członków Zarządu

17 grudnia 2014, 13:42

Organizacja Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO ma już swój Zarząd i oficjalnie przyjęte cele statutowe. Jej głównym zadaniem będzie wspieranie branży warsztatowej w wielu aspektach działalności.

Spotkanie członków MOVEO, które odbyło się 10 grudnia 2014 r. w Warszawie, obfitowało w istotne dla przyszłości organizacji decyzje. Powołano Zarząd, na czele którego – zgodnie z oczekiwaniami – stanął Jerzy Maliński, ekspert motoryzacyjny od lat aktywnie działający w branży motoryzacyjnej, organizator i doradca wielu projektów motoryzacyjnych. Skład Zarządu uzupełnili: Justyna Emanowicz, właścicielka serwisu samochodowego w Złocieńcu oraz Witold Modzelewski – właściciel warsztatu naprawczego w Chomotowie.

Celem zebrania było także ustalenie ścisłych priorytetów działalności MOVEO. Należeć będą do nich m.in.:

  • praca nad zmniejszaniem szarej strefy w branży warsztatowej,
  • walka z wypaczeniami prawnymi, zbyt wygórowanymi przepisami w stosunku do warsztatów,
  • wsparcie działań legislacyjnych na rzecz aftermarketu,
  • pomoc prawna dla warsztatów,
  • wsparcie przy pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój przedsiębiorstwa,
  • troska o wizerunek warsztatów niezależnych,
  • szkolenia w zakresie obsługi klienta i innych istotnych działań warsztatów,
  • wspieranie reform dotyczących branży SKP.

 

Jerzy Maliński, Prezes Zarządu organizacji MOVEO– „Wszystkie wyznaczone przez nas cele traktujemy jako równorzędne i chcemy tak samo skutecznie dążyć do ich realizacji. Zależy nam na pozytywnym odzewie środowiska warsztatowego – jego niewątpliwym atutem jest masowość – działa tu blisko 20 tys. podmiotów gospodarczych. Wspólnymi siłami jesteśmy naprawdę w stanie osiągnąć wiele." – powiedział Jerzy Maliński, Prezes Zarządu organizacji MOVEO.

MOVEO ma być otwarte na projekty innych organizacji. Podczas spotkania potwierdzono, że na wsparcie będą mogły liczyć wszelkie akcje tworzone z myślą o kierowcach oraz warsztatach.

– „Zdajemy sobie sprawę, iż w pojedynkę będzie nam trudno walczyć o realizację założonych celów. Dlatego też jesteśmy otwarci na współpracę z bliskimi nam ideowo organizacjami. Cieszy nas wsparcie Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Będziemy także współpracować ze Związkiem Pracodawców Branży Motoryzacyjnej. Jesteśmy otwarci także na inne instytucje." – dodał Jerzy Maliński.

MOVEO będzie reprezentować środowisko warsztatowe przed odpowiednimi urzędami – od gmin po ministerstwa oraz Sejm. Istotna w tym zakresie jest pomoc urzędnikom, którzy niejednokrotnie nie mają możliwości zdobycia informacji, niezbędnych do podjęcia odpowiednich decyzji w sprawach istotnych dla branży motoryzacyjnej.

– „Przedstawiciele branży mają wielokrotnie większą wiedzę praktyczną na temat swojego sektora gospodarki niż nawet najbardziej wykształceni urzędnicy. Chcemy pomagać urzędnikom, dawać im dostęp do naszej wiedzy, by mogli podejmować odpowiedzialne i optymalne dla wszystkich decyzje." – powiedział Prezes Zarządu MOVEO.

Ważną misją MOVEO jest zabieganie o uściślenie przepisów likwidacji szkód. Tym aspektem powinni być zainteresowani właściciele serwisów osobowych zajmujących się naprawami powypadkowymi. Dzisiejsza praktyka likwidacji szkód komunikacyjnych, według opinii założycieli MOVEO bije w interesy kierowców poprzez takie działania jak zmuszanie do likwidacji szkody całkowitej wystawianie uszkodzonego pojazdu na rynek i handlowanie cudzą własnością przez firmy ubezpieczeniowe bez wiedzy i zgody właścicieli.

Warsztaty niezależne stanowią silną, ale rozdrobnioną grupę. Zdaniem przedstawicieli Zarządu MOVEO, w dobie zmieniających się uregulowań prawnych i coraz silniejszej konkurencji ze strony ASO, środowisko potrzebuje silnej reprezentacji.

– „Prawo zmienia się w kierunku zwiększania ochrony interesów kierowców. Warsztaty muszą więc stale podwyższać oferowane standardy usług. Sama konkurencja nie wystarczy, aby wypracować tutaj odpowiednie rezultaty, wręcz przeciwnie, wymagana jest współpraca niezależnych warsztatów. Edukacja w zakresie obsługi klienta, korzystanie z nowoczesnych systemów informatycznych, inwestycje w szkolenia – to rozwiązania, które proponujemy i przy których realizacji chcemy warsztatom pomagać." – powiedziała Justyna Emanowicz, członek Zarządu MOVEO.

MOVEO będzie dbać także o wizerunek niezależnych warsztatów. Zdarza się, że niezależny rynek motoryzacyjny bywa dyskredytowany w komunikacji marketingowej producentów samochodów. MOVEO dołoży starań, by kreować pozytywne opinie na temat warsztatów niezależnych w oczach kierowców.

– „Będziemy aktywnie działać, by uświadomić kierowcom, że niezależne warsztaty, nawet te nieduże, mają swoje niepodważalne zalety, często nawet większe niż autoryzowane stacje obsługi." – podkreśla Witold Modzelewski, członek Zarządu.

 

Wszyscy zainteresowani przyłączeniem się do organizacji MOVEO, mogą kontaktować się bezpośrednio pod nr tel: 733 777 705 lub adresem e-mail: opm@onet.eu

Dowiedz się więcej

,,Wystarczy słuchać ludzi i wszystko będzie dobrze” – wywiad z Jerzym Malińskim z organizacji MOVEO
,,Wystarczy słuchać ludzi i wszystko będzie dobrze” – wywiad z Jerzym Malińskim z organizacji MOVEO

W dzisiejszych czasach niemal każda grupa zawodowa potrzebuje silnej reprezentacji, która będzie w jej imieniu patrzeć na ręce urzędnikom. Wyjątkiem nie jest branża warsztatowa – ją zjednoczyć ma organizacja MOVEO. O misji i priorytetach projektu opowiedział nam Jerzy Maliński z komitetu założycielskiego MOVEO.   Projekt MOVEO ma w swojej misji służyć zarówno kierowcom samochodów jak […]

MOVEO – przyłącz się do organizacji
MOVEO – przyłącz się do organizacji

Można już składać wnioski o przyjęcie do Organizacji Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO. Projekt ma służyć poprawie działania branży motoryzacyjnej w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa ekonomicznego firm. Organizator – Inter Cars SA zaprasza do udziału w projekcie przedstawicieli branży, w szczególności warsztatów. MOVEO – przystąp do organizacji Zobacz ulotkę MOVEO Czym jest MOVEO? Celem Moveo […]

Klienci wybierają warsztaty niezależne
Klienci wybierają warsztaty niezależne

Polscy kierowcy w 2014 r. aż 40,7 milionów razy odwiedzili warsztaty samochodowe w celu dokonania przeglądu lub naprawy. Spośród 17,8 milionów kierowców, aż 16 milionów zdecydowało się na skorzystanie z usług niezależnych warsztatów. Z najnowszego raportu opracowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych wynika, że w Polsce funkcjonuje około 19,5 tys. warsztatów niezależnych i […]

Inter Cars: Warsztaty widzą sens w jednoczeniu się w sieciach serwisowych
Inter Cars: Warsztaty widzą sens w jednoczeniu się w sieciach serwisowych

Wizerunek warsztatów i jakość obsługi to dominujące tematy w dyskusji na temat niezależnego rynku motoryzacyjnego w 2014 r. Inter Cars widzi przyszłość w jednoczeniu się warsztatów w sieciach serwisowych. Ubiegły rok postawił przed niezależną branżą warsztatową wiele nowych wyzwań, z którymi trudno poradzić sobie w pojedynkę. Dlatego coraz więcej warsztatów widzi głęboki sens w jednoczeniu […]

MOVEO obnaża prawdę o działaniach Związku Dealerów Samochodowych
MOVEO obnaża prawdę o działaniach Związku Dealerów Samochodowych

Związek Dealerów Samochodowych pod przykrywką działań na rzecz uczciwej konkurencji napuszcza urzędników, aby kontrolowali warsztaty niezależne. To może zaszkodzić całemu rynkowi. W czasach, gdy przedsiębiorcy w Polsce borykają się z biurokracją oraz opresyjnością niektórych instytucji państwowych, przedstawiciele Związku Dealerów Samochodowych wpadli na pomysł, aby pod pretekstem walki o wolną konkurencję „przyłożyć” swoim konkurentom z niezależnego […]

Silna reprezentacja środowiska motoryzacyjnego
Silna reprezentacja środowiska motoryzacyjnego

Środowisko motoryzacyjne bardzo aktywnie rozpoczęło nowy rok. Organizacje reprezentujące setki firm zacieśniają współpracę i inicjują działania pod wspólnym szyldem. Koalicja pod nazwą Kampania R2RC – Kierunek 2020 zainicjowana została przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, gdyż brak znajomości niezależnego rynku motoryzacyjnego wśród osób odpowiedzialnych za tworzenie prawa wymaga silniejszych działań. Koalicję oprócz SDCM-u, jako […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!