Wystawa Ikony Motoryzacji zgromadziła kultowe pojazdy

6 lutego 2023, 10:01

Na Stadionie Narodowym w Warszawie zgromadzono wyjątkową kolekcję 70 samochodów i 15 motocykli. Wystawa pod nazwą Ikony Motoryzacji jest wspierana przez firmę Inter Cars. Byliśmy sprawdzić, jakie pojazdy można tam spotkać. Wy natomiast macie na to czas do 19 marca.

Z informacji organizatorów wynika, że łączna wartość zgromadzonych eksponatów to ponad 70 mln zł. Są to najważniejsze dla światowej historii motoryzacji modele kultowych marek.

Wśród 70 pojazdów zgromadzonych na PGE Narodowym można znaleźć zarówno amerykańskie klasyki w postaci Chevroleta Camaro czy Forda Mustanga, jak i współczesne super- i hipercary np. McLarena P1, Forda GT, Mercedesa AMG GT Coupe, całą gamę modeli Ferrari czy Lamborghini Aventadora. Nie zabrakło również samochodów kultowych, jak np. Lancia Delta Integrale czy Toyote Celicę – dokładnie tę samą, która była wykorzystana w filmie „Chłopaki nie płaczą”, czego dowodzi autograf Magdaleny Mazur na masce samochodu.

– Kochamy samochody i wszystko, co z nimi związane. Wystawa Ikony Motoryzacji to zbiór aut i motocykli, które u każdego odwiedzającego wywołają szybsze bicie serca. Jako Inter Cars nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego projektu. Chcemy wspólnie z wyszukiwarką Motointegrator.com być bliżej ludzi, którzy pasjonują się motoryzacją, a ta wystawa to znakomita okazja, aby być bliżej naszych Klientów – mówi Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars SA.

Wystawa zorganizowana jest na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a wszyscy miłośnicy motoryzacji mogą odwiedzać ją do 19 marca.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!