Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:45 Ikony Motoryzacji 2024: idealny pomysł na czas wolny z rodziną. Fotorelacja. 14:33 Dwa konkursy na innowacje w branży motoryzacyjnej 11:15 Przygotowanie do zimy i serwis samochodów elektrycznych. Wywiad z przedstawicielem jednego z producentów. 10:54 Awaria AdBlue w blueHDi: producent zobowiązał się do napraw i odszkodowań 10:29 Continental pierwszą firmą z branży motoryzacyjnej w Programie Współdziałania KAS

SDCM

XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego wyłącznie online

W związku z obecną sytuacją pandemiczną i rosnącą liczbą zakażeń w Polsce, Zarząd Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) w porozumieniu z Partnerami i Współorganizatorami Kongresu podjął decyzję, że tegoroczny XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się wyłącznie w formule online.

Zadłużenie branży motoryzacyjnej w Polsce nadal rośnie

Jak wynika z danych przedstawionych przez Krajowy Rejestr Długów, zadłużenie firm działających w branży motoryzacyjnej stale rośnie od początku pandemii. Wśród zadłużonych firm są zarówno producenci pojazdów, części i akcesoriów motoryzacyjnych, dystrybutorzy, jak również warsztaty naprawcze.

“Brak części odczuwalny jest niemal w każdej grupie produktowej” – wywiad

Tomasz Bęben, Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych w wywiadzie na temat aktualnych wyzwań dla branży motoryzacyjnej.

Zatrudnienie w produkcji części motoryzacyjnych po trzech kwartałach 2021 r.

Branża motoryzacyjna boryka się obecnie z wieloma trudnościami związanymi z produkcją części. Czy obserwowane problemy mają wpływ na poziom zatrudnienia? Przedstawiamy aktualne statystyki.

Krzemowa pętla dusi przemysł motoryzacyjny

Przedłużające się problemy z dostępnością mikroprocesorów zmuszają fabryki samochodów do wstrzymywania produkcji, co wpędza w poważne kłopoty producentów części, wśród których są również polskie zakłady – alarmuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

Barometr branży motoryzacyjnej po 3. kwartale 2021 r. – RAPORT

Niepewność przyszłości to uczucie towarzyszące dużej grupie podmiotów działających w branży motoryzacyjnej. W lepszej kondycji znajdują się obecnie firmy działające na niezależnym rynku, z większymi problemami borykają się z kolei producenci OE. Przedstawiamy wnioski z badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Santander Bank Polska we współpracy z MotoFocus.pl.

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – znamy wstępny program wydarzenia

XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych odbędzie się w dniach 8-9 grudnia. Znamy już wstępny program wydarzenia.

Rusza rejestracja na Kongres SDCM

Rejestracja uczestników na organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) XVI Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego właśnie wystartowała. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Warszawie w Hotelu Sound Garden.

Barometr rynku: poświęć 2 minuty na udział w badaniu. Wyniki wkrótce!

Przed nami kolejna edycja „Barometru Branży Części Motoryzacyjnych”. Projekt jest realizowany przez SDCM, portal MotoFocus.pl oraz Santander Bank Polska, przy nieocenionym wsparciu przedstawicieli warsztatów. Tym razem, by udzielić nam tego wsparcia, wystarczy poświęcić niespełna dwie minuty na udział w krótkiej ankiecie.

Telematyka dla wszystkich – teraz

Otwarcie platform telematycznych w pojazdach jest niezbędne i wymaga mądrej, odważnej i jak najszybszej regulacji sektorowej, która zapewni przedsiębiorcom uczciwą konkurencję, a konsumentom prawo wyboru. Komisjo, działaj – apeluje szeroka koalicja organizacji reprezentujących niezależny rynek motoryzacyjny, wśród których jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM.

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) jest reprezentacją firm, działających na niezależnym rynku części motoryzacyjnych. Obecnie do organizacji należy ponad 160 przedsiębiorstw, tworzących ponad 330 tys. miejsc pracy. SDCM współpracuje z producentami i dystrybutorami części samochodowych, a także warsztatami naprawczymi. Przygotowuje raporty na temat kondycji rynku, reprezentuje swoje środowisko w rozmowach z organami prawodawczymi, zarówno w Polsce jak i w Europie, prowadzi różnego typu działania na rzecz rozwoju przemysłu i rynku części motoryzacyjnych. SDCM jest członkiem związanych z sektorem części motoryzacyjnych stowarzyszeń międzynarodowych CLEPA oraz FIGIEFA. Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia znajdziesz w tej kategorii artykułów.