Tajne umowy Audi?

4 listopada 2009, 0:00

W ostatnich dniach w Poznaniu odbył się coroczny Kongres Dealerów Audi. Z ciekawszych informacji jakie udało nam się zdobyć na uwagę zasługuje ogłoszony przez Kulczyk-Tradex tajny plan podpisywania Umów Serwisowych Audi.

Jak wiadomo wszystkie Umowy Serwisowe zostały wypowiedziane przez Audi ponad rok temu. W związku z tym nowe muszą zostać podpisane do połowy 2010 roku. Jak udało nam się ustalić, Kulczyk-Tradex podczas Kongresu pochwalił się otrzymaniem od producenta nowych wytycznych i standardów. Zaproponowano – specjalnie dla Dealerów – darmową procedurę uzyskania autoryzacji, którzy zgłoszą się do 6 listopada. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, informacja o nowych standardach oraz dokumenty potrzebne do ubiegania się o autoryzację znajdują się na specjalnej stronie internetowej – z hasłem dostępu (dostęp mają jedynie dealerzy). Oczywiście o całej sprawie nie powinien się dowiedzieć nikt spoza kręgu wtajemniczonych.

Krótki termin, jak uzasadniono na Kongresie, ma uniemożliwić nowym podmiotom spoza obecnej sieci uzyskanie autoryzacji. Natomiast wszystko wskazuje na to, że po 6 listopada cena za przejście certyfikacji będzie na tyle wysoka, że z pewnością odstraszy potencjalnych kandydatów.

Jeśli opisane powyżej okoliczności się potwierdzą, bardzo ciekawe jak do podejścia Kulczyk-Tradex i ewidentnego łamania zasad BER ustosunkuje się Komisja Europejska, która bacznie przygląda się nowym Umowom Audi, oraz UOKiK.

Podczas spotkania oczywiście zapewniano, że nowe standardy mają na celu podniesienie rentowności zakładów dealerskich i wzrost satysfakcji klienta. Nie wspomniano jednak nic o kosztach które dealer i tak będzie musiał przerzucić na klienta.
Dlatego może warto zastanowić się nad wykonaniem naprawy swojego Audi już dzisiaj? Bo w 2010 r. ceny na pewno wzrosną…

Wyraź swoją opinię na temat artykułu! (aplikacja nie wymaga logowania)

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 5 listopada 2009, 0:00 0 0

No to Kulczyk przesadził.

Odpowiedz

Anonim, 5 listopada 2009, 0:00 0 0

Jeśli to prawda, to będzie niezły skandal. Nie znoszę takiego kolesiostwa. Ale jak to mówią "na układy nie ma rady" ;)

Odpowiedz

Anonim, 10 listopada 2009, 0:00 0 0

6 listopada już minął - ciekawe czy ktoś zgłosił się podpisać umowę w ciemno.
Ilu było takich odważnych lub zdesperowanych???

Odpowiedz