Proces pojedyńczego cyklu aplikacja znacznie przspiesza naprawę uszkodzeń lakierniczych. System Standoblue marki Standox w tej technologii zapewnia idealny rezultat bez konieczności odparowania międzywarstwowego
Wiele lakierni przekonało się już o zaletach procesu pojedynczego cyklu aplikacji. Został on opracowany z myślą o warsztatach, które dzięki krótszym czasom operacyjnym pracy lakierniczej chcą poprawić wydajność zakładu. Lakier bazowy jest aplikowany w pierwszej warstwie do osiągnięcia 80% krycia, a następnie od razu kładziona jest na jeszcze mokrą powłokę cienka warstwa. Tym samym osiąga się zarówno pełne krycie, jak i idealne podłoże. W przypadku lakieru bezbarwnego obowiązuje odwrotna zasada, najpierw aplikowana jest cienka warstwa zamknięta, a następnie pełna wastwa. Lakiernik powinien przestrzegać instrukcji zawartych w metryczkach technicznych – pozwoli to na osiągnięcie pożądanego rezultatu.
Korzyści z procesu są widoczne gołym okiem. Zazwyczaj występujące odparowanie międzywarstwowe tutaj nie ma zastosowania, dzięki czemu lakiernia oszczędza nie tylko czas, ale i materiały. Lakier bezbarwny pozwala na oszczędności – przeciętnie od 25 do 30% materiału w porównaniu do produktów, które wymagają dwóch lub więcej warstw. Ponadto, rezultat naprawy w 1 cyklu jest równie dobry, jak przy aplikacji dwóch warstw. Po końcowym odparowaniu, system Standoblue tworzy niesamowicie gładką powierzchnię, a wysoka zawartość cząstek stałych w lakierze bezbarwnym VOC-Xtra zapewnia doskonały rezultat wykończenia.
Naprawa w 1 cyklu aplikacji jest możliwa nie tylko przy użyciu systemu Standoblue i lakieru bezbarwnego VOC-Xtra. Proces ten może być wykorzystywany z niemal wszystkimi lakierami bezbarwnymi marki Standox, jak również systemami Standohyd i Standofleet.
(pk)
Komentarze