Nowa kolekcja samochodowego sprzętu audio JVC

22 marca 2006, 0:00

JVC przygotowała na sezon 2006 bogatą gamę zaawansowanego sprzętu zaprojektowanego tak, by uzyskać wyższą jakość dźwięku jak i zwiększyć możliwości podłączeń.
Prace nad wyższą jakością dźwięku znalazły odzwierciedlenie w nowych komponentach i podzespołach elektronicznych jak i funkcjach. Oto przykłady:


By poprawić brzmienie wykorzystano 24 bitowe przetworniki cyfrowo analogowe PCM1780-X wytwarzane przez renomowane laboratorium Burr Brown. Zapewniają one lepsze przetwarzanie sygnału w porównaniu z wersjami 1 bitowymi. Słuchacz usłyszy więcej muzycznych niuansów i detali, które zapewniają charakterystyczną atmosferę.


Poszczególne modele sprzętu uszlachetniono także specjalnie selekcjonowanymi i przygotowanymi kondensatorami o dużej pojemności przeznaczonymi do różnych gatunków muzyki (jazz i wokale).


Konstruktorzy wykorzystali także nowy, bardziej zaawansowany cyfrowy procesor dźwięku DSP z dodatkowymi funkcjami (korekcja fazy BBE Digital, układ iEQ z 9 ustawieniami, 3 zakresowy korektor parametryczny z regulacją tonów niskich, średnich oraz wysokich a także aktywna zwrotnica z filtrami dolno- i górnoprzepustowymi).


Ważnym udogodnieniem jest system korekcji czasowej, dzięki któremu można stworzyć w kabinie idealnie skonfigurowaną scenę muzyczną. System umożliwia opóźnianie sygnału wysyłanego do poszczególnych głośników tak, by słuchacz zawsze znajdował się w najlepszym miejscu do słuchania muzyki. Układ kompensuje tym samym niedoskonałości kabiny samochodu (słuchacze znajdują się w różnych odległościach od zainstalowanych głośników).


Nowością jest tuner radiowy HS-IV, który stanowi rozwinięcie dobrze znanej udanej wersji HS-IIIi. Konstrukcja wyróżnia się wyższą czułością, co dla użytkownika oznacza łatwiejsze wyszukiwanie i odbiór słabych stacji także w miejscach niekorzystnych dla odbioru programów radiowych. Odbiornik zyskał specjalny filtr o trzech stopniach pracy by zminimalizować zakłócenia sygnału od sąsiednich stacji. Poprawiono także jakość odbioru AM usuwając zakłócenia pogarszające jakość dźwięku.


Zwiększenie możliwości podłączeń to zwiększenie funkcjonalności. Radio samochodowe warto wykorzystać także do współpracy z nowymi urządzeniami takimi jak przenośne odtwarzacze MP3, wymienne twarde dyski czy karty pamięci.
JVC w odróżnieniu od konkurencji proponuje powszechny standard połączeń cyfrowych, czyli popularne USB zamiast przestarzałych analogowych rozwiązań.
Wystarczy zatem zgrać na poręczną przenośną pamięć Flash ulubioną muzykę, by po łatwym podłączeniu do radioodtwarzacza słuchać jej tak samo jak z płyt CD.
Trudno o wygodniejsze rozwiązanie, tym bardziej, że port USB umieszczany jest na panelu czołowym. Nie trzeba zatem ciągnąć dodatkowych przewodów do tylnej ścianki sprzętu jak i szukać dodatkowych akcesoriów połączeniowych. Gniazdo w panelu czołowym jest po prostu najłatwiej dostępne.
Funkcjonalność oznacza także wygodne sterowanie. Zarządzanie plikami muzycznymi z pamięci czy dodatkowego urządzenia odbywa się równie łatwo jak w przypadku korzystania z płyt CD z plikami MP3. Intuicyjne rozwiązanie to podstawa, by korzystanie ze sprzętu na co dzień nie stało się koszmarem.
Wygodne sterowanie to także komfort integracji nowego radia z fabrycznym sterowaniem umieszczonym w lub przy kierownicy. Większość modeli współpracuje z fabrycznym sterowaniem instalowanym przez producenta samochodu.

Na nową kolekcję radioodtwarzaczy składa się wiele różnorodnych modeli.


JVC KD-G161E
Popularny model odtwarzacza CD.
Tuner RDS. Wzmacniacz 4 x 45 W, przetwornik 1 bit, 1 wyjście RCA, CD-R/RW.
Dostępny w wersji KD-G162 z czarnym panelem.


JVC KD-G322
Popularny tuner CD z dekoderem MP3/ WMA. Tuner RDS. Wzmacniacz 4 x 50 W, przetwornik o rozdzielczości 24 bitów, 1 wyjście RCA, CD-R/RW. Dostępny w wersji KD-G321 ze srebrnym panelem.


JVC KD-G421
Tuner CD MP3/WMA gotowy do współpracy z odtwarzaczem iPod i tunerem DAB. Tuner RDS. Moc 4 x 50 W, przetwornik 1 bit o rozdzielczości 24 bitów, 1 wyjście RCA, kompatybilny z CD-R/RW.


JVC KD-G521
Bogato wyposażony tuner CD MP3/WMA gotowy do współpracy z odtwarzaczem iPod i tunerem DAB. Tuner RDS. Moc 4 x 50 W MOSFET, przetwornik 1 bit o rozdzielczości 24 bitów, 1 wyjście RCA, odtwarzacz kompatybilny z CD-R/RW.

JVC KD-G721
Radioodtwarzacz CD MP3/WMA gotowy do współpracy z odtwarzaczem iPod i tunerem DAB. Tuner RDS HS-IV. Wzmacniacz 4 x 50 W MOSFET, przetwornik 1 bit o rozdzielczości 24 bitów Burr Brown, 2 wyjścia RCA, kompatybilny z CD-R/RW, sterowanie subwoofera, złącze USB. Dostępny w wersji KD-G722 ze srebrnym panelem.


JVC KD-G821
Radioodtwarzacz CD MP3/WMA gotowy do współpracy z odtwarzaczem iPod i tunerem DAB. Tuner RDS HS-IV. Wzmacniacz 4 x 50 W MOSFET, przetwornik 1 bit o rozdzielczości 24 bitów Burr Brown, 2 wyjścia RCA, kompatybilny z CD-R/RW, sterowanie subwoofera, złącze USB.


JVC KD-SH1000
Wysokiej klasy radioodtwarzacz CD MP3/WMA gotowy do współpracy z odtwarzaczem iPod i tunerem DAB. Tuner RDS HS-IV. Wzmacniacz 4 x 50 W MOSFET, przetwornik o rozdzielczości 24 bitów Burr Brown, 2 wyjścia RCA, kompatybilny z CD-R/RW, sterowanie subwoofera, złącze USB, cyfrowy procesor dźwięku DSP, czytnik kart pamięci SD.


Dodatkowe informacje: JVC POLSKA Sp. z o.o., tel (022) 666 11 11
Kontakt: Paulina Makowska; e-mail: paulina@jvc.com.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!