Biznes biznesem, a…

2 lutego 2016, 13:08

Tempo życia i ogrom zmian zachodzących wokół nas coraz częściej przesłania nam sprawy, nad którymi powinniśmy się pochylić. Dlatego zatrzymaliśmy się nad prośbą jaka trafiła do redakcji MotoFocus.pl i zachęcamy, aby i Państwo zauważyli, że warto pomóc tym, którzy tego potrzebują.

A o to otrzymana treść listu:

Szanowni Państwo,

„Jesteśmy” – Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością i Ich Rodzin to organizacja, która powstała by nieść wszechstronną i profesjonalną pomoc dzieciom
z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi, propagować kompleksowe podejście do terapii oraz wspierać rodziców w wychowaniu, edukacji i opiece nad dziećmi.

Jak pomagamy dzieciom?

Prowadzimy działalność edukacyjną, opiekuńczo–leczniczą, dydaktyczną w zakresie kompleksowej rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością. Realizujemy projekty edukacyjne, sportowe i artystyczne służące wspieraniu terapii, rozwojowi oraz aktywności życiowej tych niezwykle potrzebujących pomocy dzieci.

Co z tego mamy?

Stowarzyszenie nie zatrudnia osób, działała w oparciu o bezpłatne zaangażowanie członków stowarzyszenia, jak również korzysta ze wsparcia wolontariuszy. Wszelkie koszty administracyjne, na szczęście niewielkie, a związane z utrzymaniem i działalnością stowarzyszenia, są pokrywane ze składek członkowskich, dlatego każde podarowane wsparcie jest przeznaczane wyłącznie na pomoc potrzebującym dzieciom. Zatem mamy z tego olbrzymią satysfakcję, że niesiemy pomoc tym najbardziej potrzebującym.

Czy możemy się już czymś pochwalić?

Co prawda organizacja nasza dopiero rozwija swoją pomoc, a dotychczas pozyskane środki i dofinansowanie z budżetu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy są niewielkie, ale z pewnością dzieci i ich rodzice już zauważyli nasze zaangażowanie i wsparcie.

W roku 2015 między innymi realizowaliśmy projekt pod nazwą „Czas na basen”. Wzbudził on ogromne zainteresowanie rodziców i dał wielką radość rozwijając ruchowo uczestniczące w nim dzieci. Będzie on kontynuowany w 2016 roku.

A w pierwszych dwóch latach naszej działalności angażowaliśmy się w rozwój kulturalny naszych dzieci organizując między innymi „Przegląd teatrów dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i z autyzmem” ucząc i angażując w ten sposób dzieci do działania, jak również integrując ludzi, którym przyszło w życiu zmierzyć się z takim trudnym doświadczeniem.

Zapraszamy do wsparcia naszych działań. Nie moglibyśmy ich prowadzić, gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli. Chcemy rozwijać dotychczasowe projekty oraz wdrażać nowe, by stale poprawiać jakość  życia dzieci z autyzmem i z innymi zaburzeniami rozwoju.

W roku 2016 pozyskane fundusze będą przeznaczone na sport i rehabilitację dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i z autyzmem.

Jak przekazać ten 1% podatku?

Każda kwota jaką możesz nam ofiarować jest bardzo oczekiwana i trafia do naszej organizacji za pośrednictwem Fundacji Partnerstwo, nr KRS 0000197334 Al. Prymasa Tysiąclecia 76F (www.sponsorsportu.pl).

WAŻNE!

Bardzo prosimy w zeznaniu podatkowym np. PIT – 36 wpisać cel szczegółowy 1% w rubryce numer 325: „Jesteśmy” Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością  i Ich Rodzin, ul. Teligi 1, 02-777 Warszawa oraz koniecznie zaznaczyć rubrykę numer 326 – „wyrażam zgodę”, przez co wyrazicie Państwo zgodę na przekazanie OPP swoich danych wraz z informacją o przekazanej kwocie. Informacje te pozwolą nam na uzyskanie przekazanych wpłat.

Pomóż i przekaż swój 1% na rzecz dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością.

Z poważaniem

Założyciele Stowarzyszenia

Pedagodzy przedszkola www.ps213.szkolna.net

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!