Kolejne banki obniżyły limity kredytowe spółce Fota SA

, 18 czerwca 2013, 11:29

Raiffeisen Bank Polska S.A. na podstawie umowy o limit wierzytelności zredukował przyznane spółce Fota SA limity kredytowe.

Raiffeisen Bank obniża limity kredytów spółki Fota SA

Decyzja banku Raiffeisen związana jest z ograniczeniem wysokości limitów przyznanych w ramach umów zawartych z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Pismo opatrzone zostało datą 13 czerwca 2013 roku.

Bank informuje, że obniżył limit kredytu rewolwingowego o kwotę 9 454 400 zł i wezwał do jego spłaty do 14 czerwca 2013 roku. Niezależnie od powyższego, bank obniżył także limit kredytu w rachunku bieżącym o kwotę 9 000 000 zł i wezwał do spłaty do 14 czerwca 2013 roku. Obniżył też limit kredytu rewolwingowego o kwotę 3 000 000 zł i wezwał do spłaty do 21 czerwca 2013 roku.

W wyniku opisanych powyżej redukcji limitów Spółka utraciła możliwość korzystania z kredytu w rachunku bieżącym, a dostępny limit kredytu rewolwingowego został ograniczony do kwoty 24 545 600 zł. Bank poinformował również spółkę Fota SA o wstrzymaniu możliwości wypłaty, uruchamiania i wystawiania produktów przyznanych w ramach Umowy.

Aktualizacja

W reakcji na poczynania banku Raiffeisen, 18 czerwca 2013 r. Bank Handlowy w Warszawie S.A. zablokował spółce Fota możliwość korzystania z dostępnego limitu kredytowego. Wypowiedział także Umowę kredytową ze skutkiem na dzień 24 czerwca 2013 roku. Według Banku Handlowego, obniżenie limitów przez Raiffeisen wpływa na możliwość regulowania przez Spółkę Fota zobowiązań oraz zagraża możliwości kontynuacji działalności przez Spółkę.

Wypowiedzenie Umowy oznacza, że Spółka do 24 czerwca 2013 roku zobowiązana jest do spłaty do Banku kwoty 21 151 000 zł.

Dowiedz się więcej

Obniżenie limitów kredytowych dla spółki Fota SA
Obniżenie limitów kredytowych dla spółki Fota SA

Bank Zachodni WBK ograniczył wysokość limitów kredytowych przyznanych spółce Fota SA. Wcześniej podobną decyzję podjął Bank Handlowy w Warszawie oraz Raiffeisen Bank Polska. Problemy z kredytami Fota SA Zarząd Fota SA, 4 czerwca 2013 r., otrzymał z Banku Zachodniego WBK pismo informujące, że wyniki finansowe Spółki za 2012 rok naruszają postanowienia niektórych umów zawartych z […]

Prezes Fota SA o przyczynach straty poniesionej przez grupę w 2012 r.
Prezes Fota SA o przyczynach straty poniesionej przez grupę w 2012 r.

Prezes Zarządu Fota SA przy okazji publikacji rocznego raportu przedstawił pismo, w którym tłumaczy przyczyny straty poniesionej przez spółkę w 2012 r.. Wśród przytoczonych argumentów znajdują się wzrost konkurencji, naruszenia umów przez agentów czy negatywnie oddziałujące zdarzenia jednorazowe. Przyczyny strat odniesionych przez Fota SA Zdaniem Prezesa Zarządu Fota SA, Pawła Gizickiego, strata poniesiona przez spółkę […]

Ciąg dalszy finansowych kłopotów Fota SA
Ciąg dalszy finansowych kłopotów Fota SA

Raiffeisen Bank Polska S.A. tuż po obniżeniu limitów kredytowych spółce Fota SA, zdecydował się na całkowite wypowiedzenie spółce umowy o limit wierzytelności. Dodatkowo Polska Kasa Opieki S.A. została kolejnym bankiem, który obniżył spółce limit kredytowy. Problemy Fota SA z kredytami Raiffeisen Bank zdecydował się na wypowiedzenie Fota SA umowy o limit wierzytelności z zachowaniem 7-dniowego […]

Jakub Fota wiceprezesem Zarządu Fota SA, wypowiedzenie kredytu przez WBK
Jakub Fota wiceprezesem Zarządu Fota SA, wypowiedzenie kredytu przez WBK

Trwają kłopoty Fota SA. z bankami. WBK Zachodni wypowiedział Spółce umowę o kredyt. W międzyczasie poinformowano, że na wiceprezesa zarządu Spółki został powołany Jakub Fota. Zmiany w Fota SA Jakub Fota został powołany na stanowisko wiceprezesa 24 czerwca 2013 r. Nowy wiceprezes jest synem Bogdana i Lucyny Fota, którzy łącznie posiadają 69% akcji Spółki. Jest […]

Postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA
Postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA

Zarząd Fota SA poinformował, że otrzymał od Komornika Sądowego zawiadomienie o wszczęciu przeciwko Spółce postępowania egzekucyjnego. Kwota postępowania to prawie 33,5 mln zł. Komornik rozpoczyna działania przeciwko Fota SA Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy – Mokotowa przysłał Zarządowi Fota SA zawiadomienie z datą 11 lipca 2013 r. o wszczęciu przeciwko Spółce postępowania egzekucyjnego […]

Kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA
Kolejne postępowanie egzekucyjne przeciwko Fota SA

Zarząd FOTA S.A. w upadłości układowej poinformował, że otrzymał wiadomość o wszczęciu postępowania egzekucyjnego w stosunku do Spółki przez Komornika Sądowego. Postępowanie wszczęto na wniosek Banku Handlowego w Warszawie S.A. Fota SA: wszczęcie postępowania jest nieuzasadnione Postępowanie egzekucyjne wszczął Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu na wniosek Banku Handlowego w Warszawie. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 czerwca 2013, 13:33 0 0

Panie B POBUDKA!!!! Pański Zarząd i ukraiński element robią za kotwicę. Wspomniany element próbował swoich sztuczek też z LPP.... polecam do lektury tą historię.....

Odpowiedz

Anonim, 18 czerwca 2013, 14:37 0 0

Fota to musi być mocny gracz, kasy muszą mieć jak diabeł liści. Wszyscy im obcinają limity, a oni i tak są nie wzruszeni i nie upadają. IC jakby odcięli od kredytów to w trimiga by popłynęli.

Odpowiedz

Anonim, 18 czerwca 2013, 16:47 0 0

Oczywiście mocny gracz który będzie się finansował z płatności do dostawców. Nikomu nie płacą.Wygląda na to że jedzą już własny ogon...

Odpowiedz

Anonim, 18 czerwca 2013, 20:16 0 0

Pan B nie powinien się obudzić, tylko przejrzeć na oczy. Od dawna żyje w innym świecie. Zresztą sam sobie jest winien, przecież to on wyciągał z rękawa i namaszczał wszystkich kolejnych prezesów i ich popleczników.

Odpowiedz

Anonim, 19 czerwca 2013, 21:41 0 0

i nie ktoś się jeszcze piardnie że tu syndyk nie wejdzie !!!!

Odpowiedz

Anonim, 19 czerwca 2013, 22:53 0 0

Szkoda tylko tych fajnych ludzi w oddziałach.

Odpowiedz

Anonim, 19 czerwca 2013, 22:54 0 0

Teraz konkurencja wciągnie ich nosem za grosze :(

Odpowiedz

Anonim, 20 czerwca 2013, 0:29 0 0

Raiffeisen w momencie ,kiedy przejal Polbank ,wszystkim ucina wszelkie limity ,najwidoczniej nie tylko Fota ma problemy ,ale same banki rowniez.
Chyba ,ze chodzi o utopienie gospodarki w Polsce takimi dzialaniami (no bo ile moze sobie radzic w dobie kryzysu) wowczas Grecja okaze sie pikusiem.

Odpowiedz

Anonim, 20 czerwca 2013, 8:02 0 0

[Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu komentowania treści w serwisach grupy MotoFocus]

Odpowiedz

Anonim, 20 czerwca 2013, 12:31 0 0

Proponuję porozmawiać z Panem Waldemarem B. (z konkurencji),i się spytać jak się handluje i czym,jesli róznej maści prezesi nie wiedzą. Kierowana przez niego spółka to chyba wzór porządku,dyscypliny,fajnego asortymentu i porządnej logistyki.
Bez zbędnej ściemy i mydlenia oczu.
Ale niedługo i AD się wysypie jak francuzy przestaną dawać kasę.
A IC jak zacznie sprzedawać tylko detalistom to też się ockną,bo na razie myślą że tak mozna na większą skalę.Nie tędy droga. Już stracili wielu klientów przez to.Zostaną tylko dobrze zaopatrzone sklepy.Towar będzie raz dziennie z magazynów centralnych hurtowni.A najlepiej jakby wszystkie hurtownie działały tak jak Moto profil.Wtedy i koszta niższe i ceny.

Odpowiedz

Anonim, 21 czerwca 2013, 8:54 0 0

kolejne dwa banki wczoraj zareagowały ...w ciągu kilku dni 43,5 mln zł jest do spłaty. To już chyba sytuacja bez wyjścia , a może Fota wyciągnie jakiegoś królika z kapelusza ?

Odpowiedz

Anonim, 21 czerwca 2013, 13:01 0 0

To już koniec

Odpowiedz

Anonim, 22 czerwca 2013, 21:07 0 0

Nikt z Was nie wie że oprócz Foty s.a. jest kilka inny spółek... FotaLtd.. Fota vw, Fota BMW itd...
OD kiedy przy sterze jest z powrotem R.W. oraz dyrektor finansowy Paweł Gizicki..

Ech Fota po prostu przez wiele lat przestała być innowacyjna. Handluje tym samym towarem którym hanlują wszyscy.. Gdzie te czasy kiedy Fota miała na wyłączność Championa..

Gdzie te czasy kiedy Fota miała export a nagle go wycięła..
W Focie od lat firmą zarządzają ludzie którzy nie mają bladego pojęcia o automotivie.. Fakt szef nie musi mieć pojęcia jak ma ludzi od tego. Fota ma świetne systemy informatyczne: Obi LogoMate Impuls.. Nawet taka firma jak IC może się schować (chociaż IC też ma Obi) ....
Fota ma świetny katalog (integrę) w którym widać całą ofertę (prawie 1mln indeksów) wpiszcie sobie po nazwie kotwica..

W ten weekend trwa mechanik roku, impreza za 1mln pln.. Fota rozdaje samochodzy sprzęt wyposarzenia warsztatowego itd. itp.

Bardzo mnie ciekawi co się stanie z tą firmą....

Odpowiedz

Anonim, 23 czerwca 2013, 11:21 0 0

Tam była zła struktura , dyryktorzy regionu którzy nie mieli bladego pojęcia co dzieje się w ich hurtowniach bo mieli ich po 20 - 30 -40 sztuk więc jak można tak zarządzać.Ludzie pracujący w oddziałach to całkowicie osoby z przypadku bo co rozsądniejsi to do konkurencji pouciekali... i mamy koniec tej firmy

Odpowiedz

Anonim, 25 czerwca 2013, 23:15 0 0

a kto pamieta dyrekotora nikosia heheheheheheh to byl gosc:)

Odpowiedz

Anonim, 28 czerwca 2013, 16:00 0 0

jakiego Nikosia??? gdzie był nikoś??? były jogurty paździochy graby i inne wynalazki z piwa ...

Odpowiedz

Anonim, 28 czerwca 2013, 16:51 0 0

nikos od gum do zucia - rudy darek:)

Odpowiedz

Anonim, 29 czerwca 2013, 17:24 0 0

[Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu komentowania treści w serwisach grupy MotoFocus]

Odpowiedz

Anonim, 30 czerwca 2013, 21:26 0 0

[Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu komentowania treści w serwisach grupy MotoFocus]

Odpowiedz

Anonim, 2 lipca 2013, 22:14 0 0

hehehe rudy to nie kolor to charakter

Odpowiedz