Ogrzewanie postojowe dla samochodów z instalacją LPG

, 15 listopada 2012, 15:13

Podgrzanie silnika przed jego uruchomieniem umożliwia szybsze przełączenie zasilania auta z benzyny na gaz. Przyczynia się to do redukcji kosztów paliwa. Firma Webasto proponuje montaż ogrzewania właścicielom pojazdów napędzanych LPG.

Ogrzewanie postojowe w samochodach z instalacją LPG

WebastoWedług ostatnich szacunków Polskiej Organizacji Gazu Płynnego po polskich drogach porusza się ponad 2,5 miliona pojazdów wykorzystujących LPG. W 2011 roku na korzystanie z LPG zdecydowało się 200 tysięcy polskich kierowców. Szacuje się, że liczba ta będzie stale wzrastać.

System Webasto daje dodatkowe korzyści posiadaczom aut zasilanych gazem LPG. Pojazdy takie podczas mroźnych dni muszą być odpalane i rozgrzewane przy użyciu benzyny. W przypadku większości popularnych instalacji, dopiero odpowiednie rozgrzanie auta daje możliwość przełączenia na zasilanie silnika gazem. Proces taki w zależności od temperatury zewnętrznej może trwać nawet ponad 20 minut. W tym czasie wykorzystywane jest droższe i bardziej szkodliwe dla środowiska paliwo.

W temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza niektóre samochody z instalacją LPG potrzebują nawet 3 litrów benzyny zanim przełączą się na zasilanie gazem. Przy aktualnej średniej cenie benzyny około 5,75 zł za litr musimy wydać wówczas ponad 17 zł. Dla porównania litr LPG kosztuje 2,70 zł. Korzystanie z ogrzewania postojowego przez użytkowników pojazdów napędzanych LPG może realnie obniżyć te koszty i wpłynąć na zmniejszenie ilości emitowanych zanieczyszczeń.

Informacje na temat oferty systemów ogrzewania postojowego Webasto można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Dowiedz się więcej

Aplikacja Thermo Call do sterowania ogrzewaniem Webasto
Aplikacja Thermo Call do sterowania ogrzewaniem Webasto

Webasto proponuje trzy proste w obsłudze i intuicyjne sposoby sterowania ogrzewaniem postojowym. Od teraz klientom można proponować timer, pilot zdalnego sterowania lub aplikację na telefon. Ogrzewanie postojowe Webasto staje się coraz bardziej funkcjonalne. Od niedawna firma proponuje klientom zakup aż trzech gadżetów, ułatwiających sterowanie układem. Sposób sterowania wybiera użytkownik podczas montażu. 1. Zegar preselekcyjny (timer) […]

Jak uniknąć mandatu za nieodśnieżony samochód?
Jak uniknąć mandatu za nieodśnieżony samochód?

Nawet 500 zł mandatu można zapłacić za jazdę ośnieżonym autem. Firma Webasto poleca montaż ogrzewania postojowego, które pomoże w odśnieżaniu pojazdu. Ogrzewanie postojowe zamiast odśnieżania Obowiązek usunięcia śniegu dotyczy nie tylko szyb, lusterek, reflektorów i tylnych lamp, ale całego nadwozia samochodu. Według przepisów, na postoju nie wolno używać silnika przez dłużej niż minutę – niezależnie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

vurion, 23 października 2016, 21:29 0 -2

Mój patent który używam od lat. Zima, zakrywam chłodnicę w 2/3cich tekturą. Przełączanie mam ustawione od 2000rpm bez względu na temp parownika. Odpalam w zimie i czekam w zależności od temp na postoju. 1min przy 0C i ok 2min by wypadło przy -10 :).

Odpowiedz