Hengst Filtration przejmuje jeden z działów Bosch Rexroth

, 23 lipca 2020, 15:00

Dział filtracji hydraulicznej firmy Bosch Rexroth AG stanie się własnością firmy Hengst Filtration. Przejęcie obejmuje zakład w Ketsch (Badenia-Wirtembergia, Niemcy) wraz z około 190 pracownikami i światową sprzedażą w ponad 30 krajach. To ważna transakcja na rynku filtracji przemysłowej.

Wraz z know-how na temat filtrów hydraulicznych przeniesionych zostanie również ponad 40 praw własności przemysłowej. Dział filtrów hydraulicznych firmy Bosch Rexroth opracowuje oraz produkuje kompletne filtry i elementy filtrujące do zastosowań przemysłowych i mobilnych aplikacji hydraulicznych.

Dzięki temu przejęciu Hengst Filtration kontynuuje rozwój i ekspansję działu filtracji przemysłowej, którą rozpoczęło przejęcie Nordic Air Filtration w 2016 roku i Delbag w 2018 roku.

Podpisanie umowy kupna dnia 16.07.2020 r, Od lewej: Christopher Heine (CEO Hengst), Uwe Thiedemann (Kierownik zakładu Bosch Rexroth Filtration w Ketsch), Volker Schiek (Senior Vice President Bosch Rexroth) Volker Plücker (wiceprezes Grupy Hengst ds. filtracji dla przemysłu i środowiska)

Umowa kupna została podpisana 16 lipca 2020 roku, transakcja ta podlega teraz zatwierdzeniom antymonopolowym. W konsekwencji ma ona zostać sfinalizowana na początku 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie będą ujawniać kwoty ceny zakupu.

Hengst Filtration jest międzynarodową firmą rodzinną z siedzibą w Münster w Niemczech, która zatrudnia ponad 3000 pracowników w 20 lokalizacjach na całym świecie. Rozwiązania z zakresu filtracji hydraulicznej stanowią uzupełnienie istniejącej oferty.

Bosch Rexroth AG jest liderem w dziedzinie hydrauliki przemysłowej i mobilnych aplikacji hydraulicznych, a także technologii napędu i sterowania; od 2008 roku przedsiębiorstwo działa w branży filtracji hydraulicznej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!