Ile warsztatów nie ma jeszcze kas online? Wyniki ankiety.

, 23 października 2019, 13:37

Mimo że obowiązek posiadania kas fiskalnych online przez warsztaty samochodowe wejdzie w życie już 1 stycznia, większość warsztatów nie dokonała jeszcze zakupu urządzenia. Do niedawna głównym problemem był brak odpowiednich kas na rynku. Producenci nadrobili już jednak zaległości, a my sprawdziliśmy, które modele są dostępne.

W naszej ankiecie wzięło udział prawie 350 warsztatów samochodowych. Jej wyniki pokazują więc wiarygodny obraz rynku, który jak się okazuje nie jest jeszcze gotowy na zmiany w przepisach, dotyczące rejestrowania przychodów. Tylko jedna piąta naszych badanych posiada już lub zamówiła kasę fiskalną online. Co warte odnotowania, spora część przedstawicieli warsztatów o konieczności zainstalowania takiej kasy dowiedziała się z naszej ankiety.

Wyniki ankiety wskazują jednoznacznie, że tysiące warsztatów w najbliższym czasie ruszą na zakupy, aby od Nowego Roku spełnić obowiązek nałożony przez fiskusa. Większość zrobi to z nieskrywanym niezadowoleniem, gdyż jak wskazują wyniki naszej ankiety, ponad 86% warsztatowców uważa nowy obowiązek za zbędny. Warsztaty nie wierzą, że ewidencja online przyczyni się do walki z szarą strefą na rynku napraw.

Chcąc nie chcąc, do nowych przepisów trzeba się dostosować. Warsztaty muszą więc zakupić nowe urządzenia. Mogą przy tym skorzystać z ministerialnej ulgi, która zakłada dofinansowanie w kwocie do 90% wartości modelu nowego typu, jednak nie większej niż 700 zł. Poszukiwanie kasy, której zakup w 90% pokryje ulga można sobie jednak darować. Ceny dostępnych na rynku urządzeń startują z wyższego pułapu. Uczestników naszej ankiety, którzy przyznali, że dokonali już zakupu kasy online zapytaliśmy o kwotę, którą na ten cel przeznaczyli. W większości przypadków wydatki oscylują w granicach 2 tysięcy złotych lub więcej. Na rynku są jednak także nieco tańsze urządzenia.

Którą kasę fiskalną online wybrać? Tego nie podpowiemy. Dokonaliśmy jednak kompleksowego przeglądu rynku, zadając wszystkim producentom kas pytanie o modele dostępne w ich ofercie. Firmy sprzedające urządzenia deklarują, że są gotowe na wzmożony ruch w okresie październik – grudzień 2019, nie warto jednak odkładać zakupu na ostatni moment, aby nie okazało się, że zabraknie dla nas poszukiwanego urządzenia. Nasz przegląd rynku kas fiskalnych online znajdziesz w osobnym artykule:

Kliknij, aby przejść do artykułu „Przegląd rynku kas fiskalnych online”

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

paragoniaszzzznaczyzuo, 24 października 2019, 7:57 4 -14

Moi klienci i tak powiedzieli że niepotrzebne im są paragony, gdy usłyszeli że bez paragonu 200, a z paragonem 400. A innym mechaniorom gul śmiga że ja klientów mam a oni słabo ;)

Odpowiedz

karl, 24 października 2019, 8:12 12 -2

I TO WŁAŚNIE DLA TAKICH JAK TY WPROWADZONO TEN REJESTR...W TYM KRAJU NIGDY NIE BĘDZIE NORMALNIE JAK TAKIE OSOBY BĘDĄ DZIAŁAĆ W TEN SPOSÓB.
NIEPOWODZENIA

Odpowiedz

PanZibiJużCięmaPatrzyNaTwojeIP, 24 października 2019, 8:48 5 0

Nie wykazuj dochodu i idź jeszcze po zasiłek do mopsu , po dodatek mieszkaniowy, opał na zimę i co tam jeszcze dadzą ... bierz 500 plus, niech twoi rodzice biorą 13 i 14 emeryturę, dzieci wyprawki do szkół. A TERAZ ZNÓW SPÓJRZ W OCZY KLIENTA I POWIEDZ MI ŻE ZARABIASZ 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE, NIE PŁACISZ PODATKU WSZYSTKO MASZ ZA DARMO BO PAŃSTWO DAJE A TEN KLIENT GŁUPI PRACUJĘ W ZAKŁADZIE NA RĘKĘ ZARABIA 2,5 TYSIĄCA A MÓGŁBY 5 TYSIĘCY JEŚLI ON I JEGO PRACODAWCA WALILI BY PAŃSTWO W CH... TAK JAK TY. Ciekawe czy takie cwaniakowanie spodoba się twoim klientom oszuście i złodzieju podatkowy.

Odpowiedz

Anonim, 24 października 2019, 9:16 8 -1

Niestety Panowie prawda jest smutna, te przepisy nie są dla takich jak ten złodziej tylko dla tych którzy uczciwie płacą podatki aby jeszcze większe koszty ponosili. Po pierwsze taki kanalarz dla systemu nie istnieje, po drugie ci co nie nabijają wszystkich napraw na kasę w tej chwili, nie będą tego robić nawet jak kasa fiskalna będzie z kosmosu. Zakłady fryzjerskie,które też mają obowiązek kas online przecież w większości mają klientów stałych i znanych sobie, więc jak nie nabijali paragonów to dalej tego nie będą robić, nabiją tylko tych co są nowi puki ich nie poznają. To są pozorne działania mające pokazać paczcie jak my walczymy, a pieniądze leżą na ulicy, wystarczy przeprowadzać kontrole szarej strefy tych właśnie kanalarzy

Odpowiedz

Marcin, 24 października 2019, 10:06 12 -1

witam ... ok rozumiem podatki trzeba płacić.......ale ksiądz też powinien mieć kasę fiskalną . Pogrzeby,chrzest,wesela i inne daniny..........gdzie ta sprawiedliwość?????????

Odpowiedz

PlastykPL, 29 października 2019, 21:12 1 0

Pan woźnica który zawozi i zwozi turystów do i z morskiego oka również powinien posiadać kaskę fiskalną , do góry i na dół 100 zł komplet a można tak kilka lub kilkanaście razy dziennie zmieniając koniki aby nie padły po 9 km w górę.20 osób na wozie to prosta kalkulacja i tak każdego dnia miesiąca. Szara strefa pełną gębą . Meleksy miały to zmienić lecz je skutecznie usunięto :)

Odpowiedz

PanZibiJużCięmaPatrzyNaTwojeIP, 30 października 2019, 8:55 0 0

Tym tokiem myślenia ja od dziś nie płacę podatków jak przyjdzie pismo z US odeślę im że Pan woźnica też nie płaci i mają mnie pocałować... haha ciekawe podejście....

Odpowiedz