Przegląd rynku kas fiskalnych online

23 października 2019, 13:33

Zgodnie ze zmianami w ustawie o VAT i prawie o miarach, warsztaty naprawcze oraz wulkanizacyjne będą musiały wdrożyć nowe kasy fiskalne od 1 stycznia 2020 r. Przyjrzeliśmy się ofercie urządzeń obecnie dostępnych na rynku. Prezentujemy produkty wiodących producentów z różnych półek cenowych.

Nasza ankieta wykazała, że aż 80% warsztatów naprawczych nie posiada jeszcze kasy fiskalnej online, która stanie się obowiązkowa od Nowego Roku. W związku z tym dokonaliśmy kompleksowego przeglądu rynku, zadając wszystkim producentom kas pytanie o modele dostępne w ich ofercie. Firmy sprzedające urządzenia deklarują, że są gotowe na wzmożony ruch w okresie październik–grudzień 2019, nie warto jednak odkładać zakupu na ostatni moment, aby nie okazało się, że zabraknie dla nas poszukiwanego urządzenia.

Kasy przedstawiamy z podziałem na dwie półki cenowe. Kolejność modeli jest przypadkowa. Poniższe zestawienie dotyczy tylko kas online, nie obejmuje drukarek fiskalnych online. Wszystkie poniższe urządzenia są już dostępne w ofercie i można je zamówić oraz otrzymać przed 1 stycznia 2020 r.

Uwaga: Pamiętaj, że możesz się ubiegać o ulgę na zakup kasy fiskalnej online. Jeżeli otrzymasz ulgę, od podanych poniżej orientacyjnych cen, możesz odliczyć 700 zł.

Kasy do 1500 zł

Datecs ONLINE WP-50 GPRS to urządzenie zaprojektowane do pracy mobilnej i stacjonarnej. Jest to najmniejsza kasa w ofercie producenta wyposażona w wydajną baterię litowo-polimerową. Ergonomię pracy zapewnia gumowany spód obudowy dający pewny uchwyt kasy. Natomiast system wymiany papieru typu „wrzuć i pracuj” ułatwia obsługę. Zastosowane interfejsy komunikacji bezprzewodowej zapewniają dostęp do sieci internetowej z dowolnego miejsca, w którym znajdziemy się w zasięgu sieci GSM. Cena 1490,00 zł netto. Kasę można wyposażyć w moduł WiFi za dopłatą w wysokości 100 zł.

 

Farex ONline PRO 300 to jedna z najtańszych propozycji na rynku, która – dzięki korzystnemu stosunkowi ceny do jakości i wielu funkcjom – szybko stała się bestsellerem producenta. Standardowa wersja urządzenia zapewnia komunikację z Internetem przez sieć przewodową i Wi-Fi, natomiast rozszerzona – PRO 300 GSM – dodatkowo przez sieć GPRS. Jest mała, lekka, przenośna i prosta oraz intuicyjna w obsłudze. Na liście funkcji Farex PRO 300 znajdziemy np. możliwość wydruku raportu dobowego i miesięcznego jednym kliknięciem, drukowanie etykiet cenowych z kodami kreskowymi czy automatyczne przypomnienia o przeglądach. Urządzenie sprawdza się u przedsiębiorców, którzy dysponują niewielką przestrzenią roboczą lub realizują sprzedaż poza punktem handlowym. Producent będzie regularnie dostarczał aktualizacje oprogramowania, które pozwolą rozbudować użytkowane urządzenie o nowe funkcjonalności. Cena: 1299 zł netto.

Posnet ERGO ONLINE to jedna z najbardziej popularnych kas fiskalnych na rynku, od niedawna dostępna w wersji ONLINE. Urządzenie, dzięki modułowej konstrukcji, zapewnia użytkownikowi swobodę wyboru między przewodowym lub bezprzewodowym połączeniem z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Kasa może działać samodzielnie, jak również stanowić element systemu kasowego. Można do niej podłączyć terminal płatniczy, który pozwoli na obsługę płatności bezgotówkowych. Konstrukcja kasy jest w stanie wytrzymać upadki, wstrząsy czy zachlapanie. Cena: 1249 zł netto

ELZAB K10 ONLINE to mobilna kasa fiskalna ONLINE z dotykową, kontekstową klawiaturą zaprojektowaną pod kątem intuicyjnej obsługi. Dedykowana zarówno do pracy stacjonarnej jak i w terenie, w usługach oraz małych placówkach handlowych. Kasa może pracować do 5h w terenie z naładowanym akumulatorem. Jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Ciemna wersja kasy sprawdzi się w warsztatach samochodowych i wulkanizatorskich, pomoże utrzymać kasę w czystości. Kasa może pracować w różnych warunkach atmosferycznych, można ją obsługiwać w zimowych rękawiczkach. Kasa współpracuje z czytnikiem kodów kreskowych i szufladą kasową. Posiada także antypoślizgową obudowę, która ułatwia trzymanie w ręku i stabilną pracę na ladzie. Łączy się bezprzewodowo z Centralnym Repozytorium Kas za pomocą modułu Bluetooth/WiFi lub Bluetooth/GPRS w zależności od modelu. Wyświetlacz kasy jest odporny na zachlapania i uderzenia. Cena netto: od 1490.00 zł.

Novitus Nano Online – kasa jest bestsellerem firmy Novitus wśród mechaników dzięki swojej ergonomii, wydajności oraz funkcjonalności. Kasa jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, klawiatura została zabezpieczona przed zalaniem i zabrudzeniami, a dodatkowo podświetlana może pracować w trudnych warunkach warsztatu. Nowa generacja urządzeń fiskalnych Novitus Online została doposażona o nowe procesory zapewniające większą moc, pamięć operacyjną, pamięć fiskalna jest teraz 100x bardziej pojemna niż w poprzednich wersjach tego urządzenia z kopią elektroniczną. Z Centralnym Repozytorium Kas oraz programem sprzedaży kasa może komunikować się za pomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN, RS232 lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM. Kasa Nano Online jest przede wszystkim mobilna i może pracować z dala od punktu sprzedaży, posiada pojemny akumulator. Cena 1490 zł netto.

FAWAG LITE ONLINE to pierwsza kasa produkowana przez spółkę Lubelskie Fabryki Wag FAWAG S.A. w wersji online. Jest mała i prosta w obsłudze, można do niej podpiąć szufladę kasjerską, skaner kodów kreskowych, wagę, terminal płatniczy i komputer. Kasę  można podłączyć do Centralnego Repozytorium Kas na trzy sposoby – za pomocą standardowego portu komunikacyjnego LAN/Ethernet, do komputera z dostępem do internetu (poprzez USB) lub przez uniwersalny modem BOX 3G. Daje on możliwość połączenia poprzez sieć komórkową, po zainstalowaniu karty SIM micro dowolnego operatora. Cena: 1299 zł netto.

ELZAB Mini ONLINE to propozycja dla poszukujących prostej w obsłudze kasy fiskalnej stworzonej z myślą o użytkownikach wystawiających powtarzające się w treści paragony. Dedykowana zarówno dla małych placówek handlowych, jak i punktów usługowych. Kasa posiada wydajny akumulator, dwa rodzaje klawiatury do wyboru: modułowa oraz membranowa – pyłoszczelna, odporna na kurz i zachlapania. Ciemna obudowa ułatwia utrzymanie kasy w czystości. Istnieje możliwość elastycznego definiowania klawiszy – naciśnięcie jednego klawisza spowoduje wydruk paragonu zapłaconego gotówką z jedną pozycją sprzedaży. Cechy urządzenia to niewielkie wymiary i waga, łatwa wymiana papieru, szybki wydruk paragonów, a także współpraca z szufladą, czytnikiem kodów kreskowych oraz komputerem. Wyposażona w złącze LAN, posiada możliwość rozszerzenia o opcjonalnie montowany moduł komunikacji bezprzewodowej (Bluetooth/ WiFi lub Bluetooth/ GPRS), który można wykorzystać do komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas. Cena: od 1390 zł netto.

Mała Kasa Online Novitus – to najtańsza kasa online z oferty producenta. Posiada pełnowymiarową klawiaturę typu switch, z klawiszami szybkiej sprzedaży. Producent deklaruje, że zarówno początkujący, jak i wieloletni użytkownik kas fiskalnych bez problemu opanuje obsługę urządzenia. Kasa łączy się z urządzeniami peryferyjnymi oraz z terminalem płatniczym. Z Centralnym Repozytorium Kas oraz programem sprzedaży kasa może komunikować się za pomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN, RS232 lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM. Cena 1450 zł netto.

Posnet MOBILE ONLINE to najmniejsza kasa fiskalna ONLINE na rynku. Została wyposażona w bezprzewodowe interfejsy komunikacyjne. Do wyboru użytkownika jest moduł WiFi/Bluetooth lub modem GPRS. Kasa MOBILE ONLINE mimo niewielkich rozmiarów pozwala wydrukować 8 000 paragonów bez dodatkowego zasilania. Poza zasilaniem sieciowym kasę MOBILE ONLINE można ładować za pomocą kabla USB podłączonego do komputera lub ładowarki samochodowej. Na paragonach można zaprojektować logo lub nazwę swojej firmy. Cena: 1499 zł netto.

Farex ONline PRO 600  to jedyna w tym segmencie cenowym kasa online, która w standardzie oferuje 6 złączy komunikacyjnych, pozwalając jednocześnie podłączyć do kasy kilka urządzeń na raz (np. komputer, szufladę, skaner, terminal płatniczy), by stworzyć multifunkcyjne stanowisko sprzedażowe. PRO 600 to kasa ergonomiczna, gdzie komfort pracy zapewniać ma duży wyświetlacz, mechaniczne klawisze i możliwości regulacji kąta nachylenia urządzenia. Wersja podstawowa kasy zapewnia komunikację z Centralnym Repozytorium Kas przez złącze LAN i modem Wi-Fi, natomiast rozszerzona – PRO 600 GSM – dodatkowo przez sieć GPRS. Analogicznie jak dla pozostałych kas z linii Farex PRO, producent będzie regularnie dostarczał aktualizacje oprogramowania, które pozwolą rozbudować użytkowane urządzenie o nowe funkcjonalności. Cena: 1349 zł netto.

Posnet BINGO ONLINE to urządzenie z popularnej linii kas Bingo. Powstało na bazie sprawdzonej konstrukcji BINGO XL i w standardzie zostało wyposażone m.in. w złącze LAN/Ethernet, które można wykorzystać do komunikacji z CRK. Kasę BINGO ONLINE można podłączyć do CRK na trzy sposoby. W standardzie dostępne jest złącze LAN/Ethernet. Można też podłączyć kasę do komputera z dostępem do internetu wykorzystując złącze USB. Trzeci sposób połączenia z CRK (dla tych, którzy nie posiadają dostępu do internetu na stałe) zapewnia uniwersalny modem BOX 3G. Daje możliwość połączenia z CRK poprzez sieć komórkową, po zainstalowaniu karty SIM micro dowolnego operatora. Cena: 1399 zł netto.

Kasy od 1500 zł w górę

Novitus ONE Online – nowość na rynku, czerpiąca sprawdzone rozwiązania z poprzednich urządzeń, a równocześnie wprowadzająca nowe. Kasa umożliwia wystawianie faktur i korekt, dokumentów zwrotu, dodawanie notatek i NIPu klienta. Oferuje łatwe raportowanie, stany magazynowe, otwarte rachunki i kilkadziesiąt innych funkcji. Kasa ONE Online posiada oprogramowanie Android spotykane w dzisiejszych smartfonach, więc jej użytkownik może oprócz prowadzenia sprzedaży np. sprawdzić skrzynkę mailową, skorzystać z przeglądarki internetowej czy zaplanować działania w aplikacji kalendarza. Z Centralnym Repozytorium Kas oraz programem sprzedaży kasa może komunikować się za pomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN, RS232 lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM. Cena 1790 zł netto.

Novitus Sento Online – mała, poręczna obudowa kasy zawiera technologię i funkcjonalność spotykaną wcześniej w segmencie dużych kas systemowych. Ma możliwość wydruku NIPu nabywcy na paragonie fiskalnym, logo graficznego firmy na paragonie oraz innych wydrukach niefiskalnych. Pod paragonem fiskalnym można wydrukować dowolny tekst reklamowy, lub dowolną grafikę oraz kod QR. Z Centralnym Repozytorium Kas oraz programem sprzedaży kasa może komunikować się za pomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN, RS232 lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM. Cena 1750 zł netto.

 

Novitus Next Online to kasa wszechstronna – poza tradycyjną klawiaturą fizyczną posiada także czuły na dotyk ekran. Urządzenie posiada także możliwość pełnej personalizacji okna sprzedażowego oraz przypisywanie funkcji do każdego z pól na ekranie. Można go w pełni dostosować pod prowadzony biznes. Kasa posiada funkcję wystawiania faktur. Z Centralnym Repozytorium Kas oraz programem sprzedaży może komunikować się za pomocą standardowej sieci komputerowej poprzez wbudowane złącze LAN, RS232 lub np. dołączony do portu USB moduł WiFi lub GSM. Kasa Next Online została także wyposażona w oprogramowanie Android, zatem również jak w przypadku kasy ONE posiada szereg możliwości współczesnego smartfona – poczta e-mail, przeglądarka internetowa itp. Cena 2390 zł netto.

Więcej informacji na temat opisanych powyżej produktów można znaleźć na stronach internetowych producentów oraz dystrybutorów urządzeń fiskalnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Arturo, 23 października 2019, 15:01 2 -1

To jest coś czego potrzebowałem. Szukam kasy, ale od miesiąca odwlekam żeby usiąść i poszukać w internecie konkretnych modeli. Dobrze, że są ceny podane. Dobra robota.

Odpowiedz