Czy masz już kasę fiskalną online? Ankieta.

, 2 października 2019, 14:09

Przypominamy, że już od 1 stycznia 2020 r., warsztaty samochodowe zostaną zobligowane do obowiązkowego posiadania nowego typu kas fiskalnych z funkcjonalnością online. W naszej ankiecie pytamy warsztatowców, czy są gotowi na tę ważną zmianę?

Zgodnie z treścią nowo przyjętych przepisów: podmioty świadczące usługi w zakresie naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół w pojazdach silnikowych oraz motorowerach znalazły się w pierwszej grupie przedsiębiorstw, które muszą uruchomić nowe kasy od 1 stycznia 2020 r.

Wszystkich przedstawicieli warsztatów zapraszamy do wypełnienia ankiety oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach pod artykułem.

 

Ankieta została zakończona!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Wkurzony, 3 października 2019, 8:57 10 0

Co jeszcze wymyśli nasz "rząd fachowców" od biurokratyzacji żeby skomplikować i zabierać nam nasze ciężko zarobione pieniądze, których już mamy coraz mniej. Co zmienił JPK? - nic!, co zmienią kasy onlajn - również nic, jeżeli nie będzie kontroli wystawiania dowodów sprzedaży, obowiązku wystawiana paragonu, lub faktury, pod karą likwidacji warsztatu, czy nie lepiej robić tak jak robią to inni, a nie wymyślać takie bzdury które nic nie zmienią.

Dzisiaj w każdej dziedzinie potrzebni są specjaliści
Jedynymi amatorami którzy jeszcze pozostali są politycy
Rolf Hochhut

Należy tu dodać - W Polsce jeszcze urzędasy, którzy zamiast dbać o rozwój gospodarczy kraju, przede wszystkim pilnują własnych stołków i myślą jakby tu jeszcze wszystko skomplikować żeby zachować własne stołki, i jeszcze mnożyć biurokrację.
Budownictwo jednorodzinne, ocieplenia, tam jest dopiero szara strefa, niektórzy to nawet dopłacają do działalności, to jest biznes.

Odpowiedz

Wiesław G., 3 października 2019, 9:07 14 0

Mam w tej chwili sprawną i dobrą kasę fiskalną i będę musiał dobry sprzęt wyrzucić. Do tego znowu będę musiał wydać pieniądze. To niczego nie zmieni w szarej strefie. Są już pliki JPK, których weryfikacja niczym nie różni się od kasy on line.Dla mnie, to naciąganie mnie na dodatkowe koszty

Odpowiedz

Anonim, 3 października 2019, 9:11 7 -2

Kasę posiadamy od 1 czerwca 2019r.. Niestety często się zawiesza, w przypadku chwilowych przerw w dostawie internetu i trzeba do Urzędu pisać wyjaśnienia . Jest to urządzenie, nad poprawnością pracy którego trzeba cały czas czuwać.

Odpowiedz

Legalny, 3 października 2019, 9:54 14 0

Żadna kasa nie zlikwiduje szarej strefy. Prawdziwa szara strefa to dziupla u Józka czy Bogdana w garażu lub jakiejś budzie, nie zarejestrowana, bez dozorów i innych kosztów które legalny warsztat
ponosi. Na zwróconą uwagę kontrolującym o tym zjawisku powiedzieli że na taką posesję nie mają prawa wejśc.

Odpowiedz

Bartek, 3 października 2019, 10:15 12 0

Tak albo odpowiadają: "nie mamy takiego podmiotu w bazie danych" ...

Odpowiedz

Tomasz, 3 października 2019, 10:12 12 0

Najłatwiej kontrolować i wytykać warsztatom, które faktycznie dbają o wizerunek, bhp, pracowników i płacą podatki. Niech skarbówka zawita do dziupli, garażowców, specjalistów "po godzinach". Sami niech trafią po swoich godzinach urzędowania na kontrole. Inne grupy zawodowe także pod lupę. Ale jak zawsze tylko czcze gadanie wychodzi, a zgodnie z klepniętymi ustawami płacić będzie trzeba.

Odpowiedz

Anonim, 3 października 2019, 10:13 13 0

Czarną strefę wystarczy zacząć kontrolować, wszystkie zmiany przepisów itp dotyczą tylko legalnych przedsiębiorstw, więc to jest dociskanie śruby legalnym a nie walka z czarną strefą.

Odpowiedz

PIS do domu, 3 października 2019, 10:35 10 -1

zamiast wprowadzać kolejne restrykcje dla przedsiębiorców, niech lepiej obniżą kwotę wolną od podatku parlamentarzystów z 30000 do 3000, które nas obowiązują. Czyżby kolejna "nadzwyczajna kasta" rządząca w "tym kraju"? Przy okazji, ile teraz kosztuje to cudo fiskalne online? przecież my musimy za to zapłacić a nie urzędasy

Odpowiedz

FUH KATI Marcin Latkowski, 3 października 2019, 10:57 11 0

Uważam że to naciąganie na dodatakowe koszty , próba manipulowania społeczeństwem , przedstawianie w złym świetle warsztatów samochodowych i mechaników . Skończyły się czasy złotych rączek , naprawy samochodów wymagają ciagłego doszkalania się, doposażania warsztatów . Praca mechanika naprawdę jest trudna , wymagajaca i odpowiedzialna .

Odpowiedz

kosa, 3 października 2019, 12:07 9 0

Na pewno nie zniesie szarej strefy, kontrole wszystkie są u zarejestrowanych przedsiębiorców gdyż mają dane firm , a tych co robią nielegalnie to nawet pies kulawą nogą do nich nie wejdzie na kontrolę. Wiem bo widzę to codziennie.

Odpowiedz

boxer, 3 października 2019, 14:50 6 0

Nie rozumiem w czym kasa on-line ma być lepsza od drukarki fiskalnej? W blisko 90 % przypadków wystawiamy FV, bo tylko prawie... "ślepy,głuchoniemy i bezrozumny" nie zakłada firmy aby sobie odliczać koszty eksploatacji samochodu. Reszta te 10% z trudem rozróżnia banknoty NBP ale płaci tylko nimi, więc jeśli pracownik miły, jeszcze z "małą górką" wepchnie mu kaskę w "karman" i po ... ptakach! O kwicie nawet słyszeć nie chcą , żeby im się z receptą w aptece nie pomylił:)
Jeśli pracownik nieuczciwy zatai całą akcję a w niedzielę się wyspowiada i da 10% na tacę. Jeśli uczciwy wobec pracodawcy nie wydrukuje kwitu, a kasę przekaże do "ręki" p właściciel da mu 10% prowizji. Jeśli zaś wierzy w "dobrą zmianę" i nielubi pracodawcy , wydrukuje kwit i wpłaci kaskę do kasy. W każdej z w/w sytuacji nie ma znaczenia czy "Cóś" jest on czy off line.
Mnie się wydaje, że bardziej On-Line powinni być Ci co te "zawijasy" wymyślają za pieniądze podatników, nomen omen;)

Odpowiedz

Anonim, 3 października 2019, 22:16 5 0

Mam dwu letnią kasę fiskalną,którą teraz muszę wymienić.Dlaczego ktoś (rząd) łamie prawo i zmusza mnie do kolejnego wydatku?Nie miałbym ztym żadnego problemu gdyby przepis wymagał kupna takiej kasy po skończeniu się obecnej. Dla mnie jest to działanie bezprawne mające na celu wyciągnąć od osób prowadzących działalnośc kolejne pieniądze.

Odpowiedz

Maniek, 7 października 2019, 20:36 1 0

Urzędnik nie będzie musiał wychodzić z ciepłego biura ani wstawać z wygodnego fotela żeby sprawdzić czy warsztat jest rentowny. W d... mają szukanie szarej strefy. Łatwiej jest sprawdzić tych w bazie danych niż ciągać się po dzikich garażach. Ja też prowadzę warsztat. Często zasmarkany a nawet z gorączką bo nie mam czasu na zwolnienie. 12 godzin dziennie to często za mało żeby wszystko ogarnąć. Sobie ułatwiają a nam cały czas dorzucają obowiązków.

Odpowiedz

qwerty, 8 października 2019, 15:19 2 0

A Pis[wulg.] dalej w notowaniach 43%, obudzcie się ludzie

Odpowiedz

Adaś, 12 października 2019, 17:57 0 0

Kolejne "ułatwienie dla przedsiębiorców". Znowu trzeba myśleć jak to obejść. Poza tym zbędny wydatek.

Odpowiedz