LKQ: zmiana dyrektora odpowiedzialnego za Europę

, 23 sierpnia 2019, 10:16

Koncern LKQ Corporation ogłosił, że John S. Quinn, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny LKQ Europe przechodzi na emeryturę. Na jego następcę został wybrany Arnd Franz, obecnie dyrektor operacyjny LKQ Europe. Obejmie on nowe stanowisko od października.

Arnd Franz dołączył do LKQ w kwietniu tego roku, po tym jak spędził większość swojej kariery w Grupie MAHLE, gdzie ostatnio był Wiceprezesem i Członkiem Zarządu. W latach 2006–2013 był wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym MAHLE Aftermarket.

Poprzedni dyrektor, John S. Quinn, dołączył do LKQ w 2009 r. jako dyrektor finansowy, a w 2015 r. został dyrektorem generalnym LKQ Europe, aby kierować działalnością Spółki za granicami Stanów Zjednoczonych. Pod jego kierownictwem, przychody europejskiego segmentu LKQ wzrosły ponad trzykrotnie, ponieważ Spółka pozyskała kilku wiodących dystrybutorów na kluczowych rynkach, takich jak Stahlgruber w Niemczech i Rhiag we Włoszech i Czechach. Dzisiaj LKQ Europe jest największym dystrybutorem części zamiennych na rynku motoryzacyjnym w Europie z rocznymi przychodami w wysokości około 6 miliardów dolarów i obecnością w ponad 20 krajach europejskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!