XV Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2019 – zapowiedź

, 9 kwietnia 2019, 8:59

Jubileuszowa, XV Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów zostanie zorganizowana pod hasłem „Nowe technologie w SKP”. Wzorem ubiegłorocznej edycji, wydarzenie odbędzie się w hotelu Grand Lubicz w Ustce.

Program konferencji przewiduje zwrócenie uwagi na nowe wyzwania, jakie stoją przed stacjami kontroli pojazdów w przyszłości, zarówno w aspekcie technicznym, jak i prawnym. Przedstawione zostaną aktualne informacje na temat procedowanych zmian prawnych, dotyczących systemu badań technicznych pojazdów w Polsce. Prelegenci zajmą się także bieżącą problematyką techniczną i prawną, związaną z wykonywaniem badań technicznych oraz badaniami pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego, Ministra Alvina Gajadhura. Minister wygłosi także referat na temat wpływu stanu technicznego pojazdów ciężarowych na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Konferencja uzyskała także patronat honorowy Ministra Infrastruktury oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji zaprezentują uczestnikom aktualny stan systemu CEP 2.0 ze szczególnym uwzględnieniem wirtualnego zatrzymania dowodu rejestracyjnego oraz planami rozwojowymi na przyszłość. Przedstawiciele Komendy Głównej Policji zreferują temat dotyczący stanu bezpieczeństwa drogowego w Polsce w kontekście zdarzeń z udziałem pojazdów niesprawnych technicznie, a także wspólnych akcji przeprowadzanych przez Policję i SKP.

Partnerzy konferencji w części technicznej przedstawią referaty dotyczące nowych rozwiązań dla stacji kontroli pojazdów. Jak co roku, konferencji będą towarzyszyły stoiska dostawców wyposażenia SKP, prezentujących najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane w urządzeniach służących do przeprowadzania badań technicznych.

W programie konferencji znalazło się także miejsce na rozrywkę, a dodatkowym atutem będzie nadmorski klimat oraz relaksacyjna oferta hotelu.

XV Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów odbędzie się w dniach 22-24 maja 2019 r. w Ustce. Jej organizatorem jest Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów. Nasz portal jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

kaczyński, 9 kwietnia 2019, 9:43 0 0

Zlikwidować kontrole techniczne dla samochodów osobowych nie wykorzystywanych zarobkowo. Złodziejski relikt PRL. Ile procent wypadków było spowodowanych złym stanem technicznym? W USA w większości stanów jest brak badań, a jeśli już jakieś są to jedynie skład spalin.

Odpowiedz