Yokohama Rubber na Tokyo Auto Salon 2019

, 11 stycznia 2019, 7:00

Yokohama Rubber zaprezentuje swoje najnowsze produkty z oferty opon premium do samochodów osobowych oraz felg aluminiowych na Tokyo Auto Salon 2019.

W dniach 11-13 stycznia w Makuhari Messe w Tokio odbędzie się Tokyo Auto Salon 2019, największa w Japonii wystawa poświęcona samochodom o wysokich osiągach oraz tuningowanym. Japońska marka opon premium – Yokohama przedstawi odwiedzającym targi zróżnicowaną gamę swoich najnowszych produktów. Na stoisku pokazana zostanie także działalność i osiągnięcia firmy w zakresie sportów motorowych, dzięki którym rozwija ona technologie stosowane później w oponach produkowanych na rynek konsumencki.

Na stoisku Yokohamy znajdą się pojazdy wyposażone w opony sportowe, terenowe, dress-up i klasyczne. Wśród nich będą stylizowane i klasyczne opony tematyczne, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w 2019 roku. Firma pokaże m.in. koncept modelowej opony sportowej ADVAN – „ADVAN Neova”.

Główną atrakcją stoiska Yokohamy stanie się z pewnością nowy model samochodu wyścigowego – SF19. Będzie on używany w tegorocznej serii japońskich wyścigów SUPER FORMULA, w których udział bierze liczne grono kierowców związanych z F1. Bolid SF19 będzie wykorzystywany przez zespół KONDO Racing, którego sponsorem jest marka Yokohama, nie tylko do rywalizacji w Japonii, ale także w znanym na całym świecie godzinnym wyścigu wytrzymałościowym na niemieckim torze Nürburgring.

Oprócz prezentacji bolidu SF19, na stoisku Yokohamy odbędą się także pokazy z udziałem kierowców i kierowników zespołów biorących udział w wyścigach i rajdach. Firma pokaże także najnowszą oponę wyścigową „BluEarth-GT AE51”, która zostanie wprowadzona na rynek Japonii w lutym 2019 roku.

W części stoiska poświęconej felgom firma zorganizuje japońską premierę nowych produktów z linii „ADVAN Racing”. Wśród modeli kutych znajdzie się np. „ADVAN Racing R6” po raz pierwszy zaprezentowany na targach SEMA Show w Stanach Zjednoczonych w październiku 2018 r. Gama felg odlewanych obejmie prezentację „ADVAN Racing RSIII”, która jest nowym modelem flagowej felgi Yokohamy – „ADVAN Racing RSII”.

Tematyka tegorocznej prezentacji marki Yokohama na Tokyo Auto Salon 2019 wynika przede wszystkim z przyjętej przez firmę strategii dotyczącej całej gamy opon konsumenckich, która została wdrożona do realizacji w 2018 roku w ramach trzyletniego planu zarządzania – Grand Design 2020 (GD2020). Zgodnie z tą strategią Yokohama przyspieszy rozwój nowych opon do samochodów osobowych, obejmujących opony od samochodów wyścigowych po samochody klasyczne, i rozszerzy asortyment produktów już istniejących.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!