Genuine Parts przejmuje w Niemczech

, 10 stycznia 2019, 15:04

Koncern Genuine Parts Co. poinformował, że należąca do niego firma Alliance Automotive Group sfinalizowała przejęcie niemieckiego dystrybutora części – Hennig Fahrzeugteile.

Hennig Fahrzeugteile Group, z siedzibą w Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii, jest jednym z wiodących niemieckich dostawców części samochodowych. Hennig Fahrzeugteile ma 31 oddziałów w Niemczech i obsługuje ponad 9 000 klientów, głównie niezależne warsztaty i klientów detalicznych. Alliance Automotive oczekuje, że przejęty biznes wygeneruje roczne przychody w wysokości około 190 milionów dolarów.

Alliance Automotive jest jedną z największych firm dystrybucyjnych na rynku części w Europie. Obsługuje obecnie ok. 40 000 warsztatów, dostarczając ponad 100 000 różnych części samochodowych oraz posiada ok. 300 sklepów i ok. 1 800 placówek. Przypomnijmy, że Alliance Automotive należy do Genuine Parts od końca 2017 r. (więcej informacji). Poprzez przejęcie, jeden z największych globalnych koncernów z branży motoryzacyjnej powiększa swój udział w niemieckim rynku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Case, 10 stycznia 2019, 20:43 0 0

Genuine Parts jest też właścicielem Groupauto Polska, ale na razie "siedzimy, nic się nie dzieje". Amerykanie nie mają pomysłu co z tym zrobić.

Odpowiedz

Lauda, 10 stycznia 2019, 21:16 8 0

"Jesli Amerykanie lub jakikolwiek inny naród pozwoli prywatnym bankom na emisję i kontrolę ich waluty, wtedy najpierw przez inflację a potem deflację, cyklicznie tworzone kryzysy, banki i grupy kapitałowe które wyrosną wokół banków przejmą każdą własność tego narodu az ich dzieci obudzą się bezdomne w kraju o którego wolność walczyli ich ojcowie" Thomas Jefferson Prezydent USA

Odpowiedz

Branza moto, 11 stycznia 2019, 10:32 2 0

Na razie to wiele nie zmieni w PL. Tak samo z ELIT. Jest bardzi ciasno. Zobaczymy za kilka lat.

Odpowiedz