Delphi na salonie samochodowym IAA 2005

, 31 sierpnia 2005, 0:00

2005 we Frankfurcie Delphi zamierza zaprezentować dziesięć innowacyjnych technologii oraz ogłosić wprowadzenie kilku nowych programów adresowanych do klientów.
Wiele z tych nowości będzie skupiać się na dwóch najważniejszych aspektach działalności Delphi w Europie: wspieraniu ochrony środowiska i poprawie bezpieczeństwa kierowców poprzez wprowadzanie nowatorskich technologii.
W zakresie nowości dotyczących ochrony środowiska Delphi przedstawi bezhalogenowy kabel, który można będzie poddawać utylizacji.
Nowy kabel Delphi wykonany z PPO (politlenku fenylenu) uważany jest za największy przełom jakościowy w technologii izolowania kabli od 30 lat. Nie zawiera halogenów, w pełni nadaje się do recyklingu, jego twardość pozwala na zmniejszenie grubości izolacji, co daje oszczędność miejsca i wagi.


Jedną z technologii bezpieczeństwa, przedstawianych przez firmę Delphi, będzie nowatorski, zintegrowany moduł ochrony kierowcy, zwiększający nawet o 27% ochronę osoby kierującej pojazdem przed poważnymi obrażeniami ciała podczas zderzenia czołowego (wyniki pochodzą z symulacji wypadków).
Wśród produktów prezentowanych przez firmę Delphi znajdą się:
 – Ekonomiczny system detekcji bocznej na podczerwień, ostrzegający kierowców o obecności pojazdów w „martwych strefach” przy zmianie pasa ruchu i w czasie wykonywania skrętów.
 – Nowa tablica rozdzielcza odlewana z poliolefiny termoplastycznej (Slush Cast TPO Skin), zapewniająca niewielkim kosztem luksusowy wygląd wnętrza pojazdu dzięki zastosowaniu przełomowego projektu i technologii wytwarzania.
 – Najnowsza mobilna technologia multimedialna Delphi do zainstalowania już po zakupie samochodu, w tym nowe rozwiązanie bezdotykowe wykorzystujące technologię Bluetooth, zwiększające bezpieczeństwo kierowcy.
 – Nowatorskie technologie oświetlenia wnętrza pojazdu, zapewniające komfort oraz umożliwiające dostosowanie się do potrzeb każdego pasażera.
Nowe zastosowania:
 – Układ wtryskowy common rail do nowych silników wysokoprężnych stosowanych w renomowanych modelach samochodów osobowych.
 – Pneumatyczny układ zawieszenia na najwyższym poziomie światowym, nowy, innowacyjny system kontroli przechylenia pojazdu oraz adaptacyjny system utrzymywania prędkości podróżnej pojazdu do jednego z najmocniejszych i najbardziej dynamicznych samochodów SUV, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.
 – Planowane wprowadzenie nowych napędzanych drzwi przesuwnych w nowym sektorze pojazdów samochodowych na rynku europejskim.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!