Shell Helix Ultra i BMW Motorsport triumfują w zawodach DTM

, 27 października 2015, 11:43

Zespół BMW Motorsport zdobył mistrzostwo konstruktorów w tegorocznym finale wyścigów DTM. Zakończony sezon był pierwszym, w którym drużyny BMW stosowały olej silnikowy Shell Helix Ultra wytwarzany z gazu ziemnego.

Tytuł mistrza konstruktorów został przyznany BMW Motorsport już po raz trzeci od powrotu do kategorii w 2012 roku. W tym sezonie sukces osiągnięto po raz pierwszy przy wykorzystaniu dostosowanego do potrzeb wyścigów oleju silnikowego Shell Helix Ultra wytwarzanego z gazu ziemnego. W samochodach BMW M4 DTM zamontowano wysokowydajne silniki V8 o mocy 480 KM. Wszystkie były chronione olejem Shell Helix Ultra z Technologią Shell PurePlus.

Technologia Shell PurePlus to proces skraplania gazu ziemnego (GTL), w czasie którego powstaje krystalicznie czysta baza olejowa. Baza jest następnie wykorzystywana do produkcji oleju Shell Helix Ultra, zapewniającego jeszcze wyższy poziom oczyszczania i ochrony. Gotowy produkt zapewnia większą wydajność i wpływa na polepszenie osiągów silnika.

– „Nasz zespół ekspertów zajmujących się rozwojem olejów Shell Helix Ultra współpracuje z inżynierami BMW Motorsports od wielu miesięcy. W wysokiej temperaturze i przy dużym obciążeniu silnika samochodu wyścigowego DTM, odpowiedni olej silnikowy ma ogromne znaczenie. Jesteśmy dumni, że możemy być świadkami jak BMW M4 DTM znakomicie spisuje się na torze przy zastosowaniu naszego oleju silnikowego.” – komentuje dr Andrew Greenall, Kierownik Projektu Technicznego w zakresie Rozwoju Środków Smarnych dla Motorsports w Shell.

Oleje silnikowe Shell – marki Helix Ultra i Pennzoil Platinum – będą oferowane klientom Grupy BMW w ponad 140 krajach, m.in. w Chinach, Niemczech, Rosji, RPA, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, USA oraz w Polsce.

Dowiedz się więcej

Laur Konsumenta dla Shell Helix
Laur Konsumenta dla Shell Helix

Marka i oleje silnikowe Shell Helix otrzymały Laur Konsumenta – Grand Prix 2015 w kategorii oleje silnikowe. To już czwarty tytuł przyznany Shell Helix i Technologii Shell PurePlus w ciągu ostatniego półrocza. Laur Konsumenta to nagroda przyznawana przez klientów, w ogólnopolskim badaniu konsumenckim. O przyznaniu nagrody decydują głosy konsumentów zebrane w sondażu telefonicznym oraz przez […]

Shell Eco-Marathon Europe 2015 za niespełna miesiąc
Shell Eco-Marathon Europe 2015 za niespełna miesiąc

Cel to przejechać możliwie najdłuższy dystans 1 litrze paliwa lub 1 kWh. Za niespełna miesiąc, 21 maja, rusza w Rotterdamie Shell Eco-Marathon Europe 2015. Wystartuje 200 drużyn, w tym 11 z Polski. Rajd, którego celem jest przejechanie jak najdłuższego dystansu na 1 litrze paliwa lub zużywając 1 kWh energii, organizowany jest przez koncern Shell od 30 […]

Co płynie w oleju silnikowym?
Co płynie w oleju silnikowym?

W pracy nad olejem silnikowym duże znaczenie ma zastosowanie wysokiej jakości bazy olejowej. Jednak dopiero w połączeniu z odpowiednimi dodatkami uszlachetniającymi tworzy ona olej o pożądanych właściwościach, zapewniających prawidłową ochronę silnika. Dodatki uszlachetniające są stosowane przede wszystkim po to, aby zapewniać stabilność parametrów olejów bazowych i poprawić ich właściwości, a tym samym lepiej chronić silnik. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!