Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
02.12 Konkurs Delphi: wyniki 02.12 Jak pozyskać młode talenty w branży lakierniczej? 02.12 Szkolenia Marelli: grudzień 2024 02.12 Jakie perspektywy mają europejscy producenci części? Nie wygląda to dobrze. 01.12 Jak dobierać olej do nowoczesnych samochodów? Wywiad.

Elektromobilność

Dalszy rozwój samochodu hybrydowego: era PHEV

W niedawno opublikowanym artykule pisaliśmy o pozornie nieatrakcyjnym wyglądzie samochodów hybrydowych, ich wcześniejszej historii oraz wzroście ich popularności na początku XXI w. Niedawno pojawiła się nowa wersja tej technologii: pojazdy hybrydowe typu plug-in.

Estońska firma stawia w Polsce ładowarki. Do końca roku ma ich być 200.

Eleport to jeden z najszybciej rozwijających się operatorów publicznych stacji ładowania w krajach bałtyckich. Estońska firma właśnie uruchomiła pierwsze stacje w Polsce, a do końca roku będzie operatorem ponad 200 ładowarek w całym kraju. Obecność Eleport w regionie wzmocni się w kolejnych latach również dzięki 13,8 milionom euro otrzymanym na rozwój infrastruktury w ramach unijnego programu „Łącząc Europę”.

EU na kursie kolizyjnym z chińskimi elektrykami

Komisja Europejska wszczyna dochodzenie antysubsydyjne w sprawie pojazdów elektrycznych pochodzących z Chin. Europa jest otwarta na konkurencję, ale nie na równanie w dół. Musimy się bronić przed nieuczciwymi praktykami – stwierdziła Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, podczas swojego niedawnego orędzia o stanie UE. Ta zapowiedź spotkała się z gniewnymi reakcjami w Pekinie. Jak wskazują eksperci wojna handlowa […]

Polska firma serwisująca baterie elektryków z nagrodą EQUIP AUTO 2023

Organizator międzynarodowych targów branży warsztatowej EQUIP AUTO, odbywających się w Lyonie, zaprezentował listę firm nominowanych do otrzymania – przyznawanych podczas wydarzenia – prestiżowych nagród. Na liście znalazła się polska firma, zajmująca się serwisem i regeneracją baterii do samochodów elektrycznych, a także przeprowadzaniem konwersji samochodów spalinowych na elektryczne – EVORKSHOP. AKTUALIZACJA: Firma EVORKSHOP otrzymała nagrodę w […]

Trwa Kongres Nowej Mobilności 2023

W Łodzi wystartował KNM 2023. To trzy dni dyskusji o nowej mobilności, 6 scen, 2,5 tys. uczestników, ponad 300 prelegentów z całego świata, 100 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych, ponad 150 partnerów i wystawców, 19 tys. m2 powierzchni expo. W ceremonii otwarcia wydarzenia uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, a także ambasadorowie Wielkiej Brytanii […]

NSK poszerza asortyment łożysk zapobiegających korozji elektrycznej

Po zakończeniu ocen wydajności firma NSK będzie mogła zaoferować szerszą gamę technologii zapobiegających korozji elektrycznej łożysk układów napędowych eAxle wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych (EV). Wśród nowych opcji znajduje się nakładka na łożyska wykonana w technologii overmoldingu (obtryskiwanie) i szczotki przewodzące, które mają umożliwić skuteczniejsze spełnianie wymagań producentów OEM z branży motoryzacyjnej.

Jest zgoda na złagodzenie przepisów EURO 7. Zaskakujący powód.

Ministrowie UE zgodzili się na złagodzenie przepisów dotyczących emisji spalin według normy EURO 7. Hiszpania sprawująca obecnie prezydencję w UE przedstawiła kompromis, który przyjęła Rada Unii Europejskiej. Rada, Parlament Europejski i Komisja Europejska muszą teraz wynegocjować ostateczne porozumienie w sprawie nowych rozporządzeń. Co było powodem takiej decyzji?

NIK przeprowadził kontrolę w sprawie Izery – co z tego wynikło?

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła z własnej inicjatywy kontrolę poświęconą wydatkowaniu środków finansowych na projekt samochodu elektrycznego Izera. W wyniku kontroli Izba stwierdziła w szczególności, iż w badanym okresie założenia projektu i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo oraz wystąpiły nieprawidłowości wiążące się z zaangażowaniem przez Skarb Państwa kwoty 250 mln zł ze środków Funduszu Reprywatyzacji, jak również zidentyfikowała daleko idące, także finansowe […]

Konwersja samochodów spalinowych na elektryczne w każdym warsztacie? Wywiad z InnovationAG.

Dolnośląska firma InnovationAG ze Zgorzelca jest bez wątpienia polskim liderem elektromobilności. Głównym nurtem jej działania jest tworzenie polskiego elektrycznego busa e-Van oraz platformy Eagle. Ponadto opracowują oni technologię konwertowania samochodów spalinowych w elektryczne. Czy stanie się to ekonomiczną alternatywą dla nowych elektryków?

Silniki elektryczne i ich historia – część II

W pierwszej części serii artykułów rozpoczęliśmy omawianie historii silników elektrycznych, wymieniliśmy ich główne typy i przedstawiliśmy najważniejsze komponenty. W tym artykule pójdziemy dalej i zajmiemy się konkretnie trójfazowym silnikiem asynchronicznym.

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.