Polska firma serwisująca baterie elektryków z nagrodą EQUIP AUTO 2023

27 września 2023, 12:58

Organizator międzynarodowych targów branży warsztatowej EQUIP AUTO, odbywających się w Lyonie, zaprezentował listę firm nominowanych do otrzymania – przyznawanych podczas wydarzenia – prestiżowych nagród. Na liście znalazła się polska firma, zajmująca się serwisem i regeneracją baterii do samochodów elektrycznych, a także przeprowadzaniem konwersji samochodów spalinowych na elektryczne – EVORKSHOP.
AKTUALIZACJA: Firma EVORKSHOP otrzymała nagrodę w swojej kategorii.

Targi EQUIP AUTO 2023 odbywają się w Lyonie (Francja) w dniach 28-30 września 2023 r. Międzynarodowe nagrody przyznawane za innowacje motoryzacyjne mają skoncentrować uwagę branży na nowoczesnych koncepcjach i produktach, które mają szanse zmienić rynek motoryzacyjny na lepsze i zapewnić korzyści dla użytkowników pojazdów. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy wystawcy, jednak o liście nominowanych do otrzymania nagród w poszczególnych kategoriach decyduje jury, złożone z dziennikarzy mediów biznesowych i motoryzacyjnych.

Polska firma EVORKSHOP została nominowana w kategorii “usługi dla profesjonalistów”. Jury wyróżniło szczególnie rozwiązania polskiej firmy w zakresie wymiany baterii w samochodach elektrycznych. EVORKSHOP posiada szeroką ofertę usług w zakresie diagnostyki, naprawy i regeneracji baterii do samochodów elektrycznych. Firma przeprowadza także konwersje spalinowych pojazdów ciężarowych i autobusów na napędy elektryczne.

Bogumił Papierniok EVORKSHOP– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jury konkursu dostrzegło naszą inicjatywę. Działania startupu EVorkshop mają na celu zapewnienie użytkownikom samochodów elektrycznych (BEV) takich samych możliwości serwisowania na rynku aftermarketowym, jakie mają posiadacze samochodów ICE. Jest bowiem wyjątkiem, że obecnie nie ma szerokiego dostępu do naprawy czy upgrade’u baterii w przystępnych cenach, poza kanałem OES. To tak, jakby wymiany zwykłego akumulatora 12V można było dokonać tylko w ASO. Uważamy, że w najbliższym czasie do Polski będzie trafiać mnóstwo kilkuletnich „elektryków” w niskich cenach, a umiejętność wymiany czy naprawy baterii za rozsądne, „aftermarketowe” pieniądze będzie zupełnie nowym sposobem na biznes, z pożytkiem dla użytkowników tych pojazdów i dla dostawców innych, mechanicznych części, dzięki wydłużeniu życia BEV. – powiedział Bogumił Papierniok, prezes spółki EVORKSHOP.

Aktualizacja 27 września 2023 r.: decyzją 47 członków międzynarodowego jury, polska firma EVORKSHOP otrzymała nagrodę w kategorii “usługi dla profesjonalistów”. Członkowie jury oddawali swoje głosy w dniach 19-22 września, natomiast cztery zwycięskie firmy (w tym roku zdecydowano się na wyodrębnienie czterech kategorii) zostały ogłoszone 27 września, w przeddzień rozpoczęcia targów. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czwartek, 28 września o godzinie 14:30 na terenie forum konferencyjnego EQUIP AUTO w Lyonie. Zwycięzcami w pozostałych kategoriach zostały: Michelin (inżynieria), BASF (nadwozie), MAHLE (naprawy i serwis).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!