Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:16 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 16:06 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 13:34 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 13:13 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Układ zapłonowy

Produkty BERU na nowej stronie internetowej

Federal-Mogul Motorparts uruchomił nową stronę internetową produktów zapłonowych BERU. Wprowadzone zmiany ułatwiają przeglądanie witryny, która posiada sekcję pomocy technicznej i jest kompatybilna z urządzeniami mobilnymi.

Cewki – nowość w ofercie Japanparts

W silniku benzynowym cewka zapłonowa pełni funkcję transformatora służącego do generowania różnicy potencjału w celu wzbudzenia iskry elektrycznej poprzez świece. Cewka jest niezbędna w silnikach z zapłonem kontrolowanym, ponieważ umożliwia jego uruchomienie i prawidłowe działanie.

Ile to będzie kosztowało? To zależy…

Różnica między teorią, a praktyką jest taka, że w teorii nie ma różnicy między teorią, a praktyką, a w praktyce jest.

Świece zapłonowe – wytrzymują ekstremalne warunki

Aby działać tak skutecznie, jak to tylko możliwe, oraz aby uniknąć jakiegokolwiek negatywnego wpływu na zapłon i proces spalania w komorze silnika, świece zapłonowe muszą być zaprojektowane tak, aby wytrzymywały szeroki zakres ekstremalnych warunków pracy. Na czym one polegają?

Majowe szkolenia w Inter Cars

Zachęcamy do zapoznania się z ofertową szkoleniową Inter Cars na maj.

Cechy dobrej cewki zapłonowej

Zadaniem układu zapłonowego jest wytworzenie iskry, zdolnej do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej. Wśród współpracujących ze sobą elementów układu, kluczową rolę pełni cewka zapłonowa. Aby zagwarantować poprawną pracę silnika, powinna ona spełniać odpowiednie standardy.

Szersza oferta świec NGK do motocykli i quadów

Firma NGK Spark Plug Europe – producent świec zapłonowych i dostawca OE do prawie wszystkich producentów motocykli – wprowadziła do oferty dla aftermarketu sześć nowych świec zapłonowych.

Olej Bizol zapobiegający LSPI

Większość starszych kierowców, a także osób uprawiających sporty motorowe, dobrze zna zjawisko stuków w silniku. Jednak dzięki ciągłemu udoskonalaniu konstrukcji silnika i wyposażenia kontrolnego, ryzyko stukania zostało skutecznie wyeliminowane, tak że wielu przedstawicieli młodszego pokolenia być może nigdy tego zjawiska nie doświadczyło, ani nawet o nim nie słyszało.

Odwiedź stoisko Janmor na targach TTM

Firma Janmor jest polskim producentem cewek i kabli zapłonowych do pojazdów  osobowych, ciężarowych oraz nietypowych. Z jej ofertą będą mogli zapoznać się uczestnicy Targów Techniki Motoryzacyjnej, które odbędą się już w przyszły czwartek w Poznaniu.

Uwaga na narzędzia

Podczas serwisowania samochodów BMW z silnikami N43 (4 cylindry) lub N53 (6 cylindrów) często zdarza się, że świece zapłonowe ulegają uszkodzeniu. Dział techniczny firmy NGK przeanalizował problem i okazało się, że najczęstszą przyczyną uszkodzeń świec zapłonowych przy montażu jest użycie nieodpowiednich narzędzi.

Aby w silniku spalinowym mogło dojść do zainicjowania procesu spalania mieszanki paliwowo-powietrznej, konieczne jest wytworzenie iskry. Za tę czynność odpowiada układ zapłonowy. Budowa klasycznego układu zapłonowego, wykorzystywanego w motoryzacji nie zmienia się od lat. Jego elementami są włącznik zapłonu (pobierający napięcie z akumulatora), cewka zapłonowa, aparat zapłonowy oraz świece. Istnieją także bardziej nowoczesne wariacje układu zapłonowego, o których więcej przeczytasz w artykułach z tej kategorii. Znajdziesz tu także inne artykuły poradnikowe oraz informacje o nowościach produktowych w asortymencie związanym z układem zapłonowym.