Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Przeguby

Oferta Triscan została poszerzona o uniwersalną osłonę przegubu

Każdy mechanik wie jak kłopotliwa i czasochłonna potrafi być wymiana gumowej osłony przegubu. Aby ułatwić i przyspieszyć taka wymianę, Triscan wprowadził na rynek nowy produkt, dzięki któremu czas wymiany i jej kłopotliwość zostaną ograniczone do minimum.

Regeneracja wałów napędowych – jak to się robi? Rozmowa z ekspertem.

Wały napędowe to elementy układu przeniesienia napędu (choć w pewnym sensie wałem napędowym jest też kolumna kierownicy). Stosuje się je w samochodach z napędem na tylną oś, a także z napędem 4×4. Wały napędowe zużywają się i ulegają awariom. Jednak nie zawsze trzeba kupować nowy element. Rozwiązaniem może być kompleksowa regeneracja wału napędowego, przeprowadzona w […]

Wskazówki dotyczące wymiany łożysk piast kół

Łożyska piast kół nie należą do najprostszych do zainstalowania części, dlatego firma NSK, jeden z największych producentów łożysk, przygotowała wskazówki i porady, które pomogą uniknąć typowych błędów.

Nowa linia przegubów w ofercie Auto Partner SA

Oferta Auto Partner została poszerzona o nową linię przegubów napędowych marki FAG. Oferta przegubów FAG zastąpi dotychczasową linię przegubów Ruville. W ofercie Auto Partner pojawiły się najważniejsze i topowe referencje.

Półoś i przegub napędowy – integralne podzespoły układu napędowego

Przegub wewnętrzny, wał stalowy, przegub zewnętrzny i osłona gumowa to połączone ze sobą elementy tworzące powszechnie znaną półoś napędową. Wspomniane podzespoły są odpowiedzialne za połączenie skrzyni biegów lub mostu napędowego z piastą koła, tym samym przekazanie momentu obrotowego z silnika do koła pojazdu.

Duże zmiany w zestawach SKF

SKF wprowadza nowe rozwiązania, nawet do produktów obecnych już na rynku. Najnowszym przykładem jest zmiana sposobu smarowania przegubów napędowych oraz zawartość zestawu napinacza paska rozrządu.

Przeguby homokinetyczne – nowość w ofercie Japanparts

Dzięki przegubom homokinetycznym półoś przekłada moment obrotowy pod zmiennym kątem ze stałą prędkością obrotów, nie zwiększając wyraźnie poboru mocy, nie dochodzi również do nasilenia luzów.

Półosie napędowe – trwałe, ale nie wieczne

Inter Cars SA wprowadza do oferty półosie napędowe marki Point Gear. Pod marką tą oferowane są regenerowane półosie napędowe do samochodów osobowych i dostawczych.

Zalecenia montażu/demontażu czujnika prędkości koła

Czujnik prędkości koła jest istotnym elementem wielu układów bezpieczeństwa. Wystarczy wspomnieć ABS, ESP, TCS, etc.

Przeguby półosi napędowych to ważny element układu kierowniczego. Biorą udział w przenoszeniu napędu na koła pojazdu. Są narażone na duże obciążenia, przez co podlegają zużyciu eksploatacyjnemu. Przeguby wewnętrzne zużywają się zazwyczaj wolniej niż przeguby zewnętrzne. W tym przypadku szybciej uszkodzeniu ulega osłona przegubu. W obu przypadkach objawem awarii są charakterystyczne wibracje i luzy w układzie kierowniczym. Niektóre konstrukcje pojazdów umożliwiają wymianę samych przegubów półosi, w innych przypadkach konieczny jest demontaż i wymiana całej półosi. Więcej o przegubach napędowych przeczytasz w tej kategorii – znajdziesz tu poradniki techniczne oraz informacje o nowych referencjach przegubów, dostępnych na rynku.