Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
04.07 UFI Group zapowiedziało nowość, którą zaprezentuje na ważnych targach branżowych 04.07 Mototechnika kończy współpracę z dystrybutorem części 04.07 Jak dobierać płyn katalityczny? Pytamy eksperta. 03.07 Castrol EDGE to najbardziej zaawansowana linia olejów silnikowych firmy 03.07 Systemy pompy ciepła, wymiana sprężarki i płukanie układu

Akumulatory

Wymiana lamp ksenonowych

Warto wiedzieć jak odczytywać oznaczenia na lampach ksenonowych, a także od czego zacząć samą wymianę. Może to ułatwić pracę jak i również skrócić czas trwania wymiany lamp ksenonowych.

Textar – nie tylko klocki i tarcze

Textar znany jest na świecie głównie jako producent elementów ciernych do układów hamulcowych w samochodach. Ofertę firmy uzupełnia jednak także szereg produktów przydatnych przy wymianie zużytych części.

Jak działa ogrzewanie w samochodach elektrycznych?

Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma. Co zatem odpowiada za ogrzewanie wnętrza?

Odpady w warsztacie – żaden problem

Odpady niebezpieczne, które powstają w warsztatach, muszą być przekazywane do utylizacji wyspecjalizowanym firmom. Serwisy są też zobowiązane do wypełniania związanych z tym dokumentów. Większości formalności i wymogów nie trzeba dopełniać osobiście, jeśli skorzysta się z usług specjalistów.

Możliwe źródła hałasu i wibracji po wymianie dwumasowego koła zamachowego

Nietypowe odgłosy słyszane podczas uruchamiania silnika, jazdy lub wyłączania silnika, bywają uznawane za defekt dwumasowego koła zamachowego. Ich przyczynami mogą być jednak na przykład duże spadki napięcia podczas uruchamiania silnika, usterki układu wtryskowego czy luz poosiowy wałka zdawczego skrzyni biegów.

Mechanicy w czasach PRL

Pozwólcie, że przypomnę moje doświadczenia z mechanikami samochodowymi w czasach, kiedy to dopiero wkraczałem, a właściwie wjeżdżałem do krainy motoryzacji swoim wspaniałym maluchem, czyli Fiatem 126p. Był to już schyłek PRL-u, ale sposób obsługi klientów w warsztatach pozostawał nadal taki, jak w filmach Stanisława Barei.

Warsztat przed sezonem wiosennym – klimatyzacja

Klimatyzacja samochodowa to złożony układ. Aby go „obsłużyć”, niezbędne są dwie rzeczy – wiedza techniczna oraz odpowiednia baza narzędzi i produktów.

Choroby zawodowe mechaników (część II)

Tydzień temu pisaliśmy o pierwszej grupie chorób zawodowych mechaników, tzn. o schorzeniach narządu ruchu. Wskazywaliśmy również, jakie czynniki sprzyjają tym chorobom oraz jak ograniczyć ich ryzyko, np. poprzez prawidłowe podnoszenie ciężkich przedmiotów.

Volkswagen Transporter 2.0 TDI z silnikiem z układem zasilania typu Common Rail (CAAA) – wymiana paska zębatego i pomocniczego paska napędowego

Silnik CAAA to silnik z układem zasilania typu Common Rail. Jest on stosowany w wielu modelach produkowanych przez koncern VW. Niezależnie od modelu instrukcja wymiany paska rozrządu jest zbliżona, różnice jakie mogą występować to demontaż i montaż dodatkowych elementów znajdujących się w komorze silnika. Zalecenie producenta odnośnie wymiany paska rozrządu to wymiana co 210 tys. […]

Nowe testery DeltaTech Electronics w Inter Cars

Asortyment Inter Cars poszerzył się o nowe testery DeltaTech Electronics. To pierwsze modele urządzeń z serii smart, przeznaczone do konkretnych problemów spotykanych w każdym warsztacie samochodowym. Charakteryzuje je prosta i kompaktowa budowa, łatwa obsługa oraz atrakcyjna cena.

Akumulator samochodowy to podstawowy element układu elektrycznego pojazdu. Na rynku wciąż pojawiają się nowe, bardziej wydajne modele akumulatorów, gotowe na wyzwania technologiczne takie jak np. zastosowanie systemu Start-Stop. W tej kategorii znajdziesz informacje na temat technologii produkcji akumulatorów, poznasz ich schematy techniczne, dowiesz się także o nowościach produktowych i trendach w rozwoju rynku akumulatorów.