Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14:45 Ikony Motoryzacji 2024: idealny pomysł na czas wolny z rodziną. Fotorelacja. 14:33 Dwa konkursy na innowacje w branży motoryzacyjnej 11:15 Przygotowanie do zimy i serwis samochodów elektrycznych. Wywiad z przedstawicielem jednego z producentów. 10:54 Awaria AdBlue w blueHDi: producent zobowiązał się do napraw i odszkodowań 10:29 Continental pierwszą firmą z branży motoryzacyjnej w Programie Współdziałania KAS

Uszczelki

Opel Mokka: gromadzenie się wody w drzwiach

W niektórych Oplach Mokka występuje problem z gromadzeniem się wody w drzwiach. Po opadach deszczu, woda wylewa się na zewnątrz przy otwieraniu drzwi. Rozwiązaniem problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Wymiana płynu hamulcowego. Jak przeprowadzić ją poprawnie?

Jednym z jego elementów układu hamulcowego jest płyn hamulcowy, którego zadaniem jest przeniesienie na hamulce kół siły wytworzonej przez nacisk stopy kierowcy na pedał hamulca. Aby czynność ta zawsze była realizowana w odpowiedni sposób, płyn hamulcowy należy regularnie wymieniać podczas przeglądu. Co warto o nim wiedzieć i jak przeprowadzić tę wymianę poprawnie?

Przyczyny i konsekwencje zerwania łańcucha rozrządu

Jednym z rodzajów napędu rozrządu w silnikach spalinowych jest łańcuch, który porusza się po kole zębatym wału korbowego, wprawiając w ruch koła wałków rozrządu. Zerwanie łańcucha, w zależności od rodzaju silnika oraz zestawu zmiennych np. prędkości obrotowej, może mieć bardzo poważne konsekwencje dla jednostki napędowej, na czele z jej nieodwracalnym zniszczeniem.

Remont silnika jej niestraszny! Wywiad z Kobietą Mechanik.

Karolina Aksamit od kilku lat pracuje w warsztacie samochodowym. Nie na recepcji czy w dziale zamówień, ale przy podnośniku, naprawiając auta klientów. Jedna z niewielu w Polsce kobiet-mechaników opowiedziała nam m.in. o tym, jak odkryła swoje powołanie do zawodu oraz jak jest postrzegana przez klientów swojego warsztatu?

Hamulce Brembo dla 5 najmocniejszych motocykli na świecie

„Top Five” najmocniejszych motocykli seryjnych na świecie wyjeżdża z fabryki z układem hamulcowym Brembo

Uszkodzenia turbosprężarek przez ciała obce

Elementy turbosprężarki produkowane są z bardzo dużą dokładnością rzędu 4 mikronów i obracają się z prędkością nawet 360 000 tys./obr. na minutę. W tak ekstremalnych warunkach pracy nawet najmniejszy obiekt (ciało obce) mający kontakt z elementami wirującymi może spowodować nieodwracalne uszkodzenia turbosprężarki.

Uszczelki i uszczelnienia pełnią niezwykle ważną funkcję w budowie samochodu. Znajdziemy je niemal wszędzie – od drzwi i okien po wnętrze silnika. Zadaniem uszczelek jest skuteczna separacja cieczy – w przypadku zastosowań motoryzacyjnych, mowa o zatrzymywaniu wody, oleju silnikowego, płynów hydraulicznych, paliwa i innych substancji ciekłych. Solidne uszczelki samochodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na odkształcenia powodowane przez zmiany temperatury, drgania czy wpływ związków chemicznych. Szczególną jakością muszą wykazywać się uszczelnienia silnikowe. Więcej na temat uszczelek i ich rynkowej oferty można przeczytać w artykułach z tej kategorii.