Podnośniki parkingowe Bestlift

27 maja 2020, 12:55

Do gamy podnośników parkingowych znajdujących się w ofercie Best Products sp. z o.o. dołączyły dwa nowe modele marki BESTLIFT. 

Pierwszym z nich jest podnośnik 4-kolumnowy BESTLIFT 425P o udźwigu 2500 kg. Są one napędzane elektrohydraulicznie z siłownikami ukrytymi pod platformami. Zapewnia to z jednej strony estetykę (brak widocznych elementów) i bezpieczeństwo użytkowania z drugiej. Każdy podnośnik posiada automatyczne blokady (rygle) zabezpieczające przed opadnięciem w przypadku awarii któregokolwiek elementu systemu hydraulicznego. Ich odblokowanie w celu opuszczenia podnośnika jest możliwe za pomocą dźwigni uruchamianej ręcznie przez operatora.

Wymiary zewnętrzne tego podnośnika to 2450 x 4455 mm (plus odłączane rampy najazdowe). Standardowo agregat hydrauliczny (pompa ze zbiornikiem) mocowane są z boku kolumny, co może stanowić pewien problem w ciasnych pomieszczeniach. Możliwe jest wówczas zastosowanie specjalnego opcjonalnego zestawu do jego zamocowania pod kątem 90 stopni czyli na froncie kolumny. W takim przypadku agregat nie poszerza obrysu podnośnika i jest możliwe jego posadowienie nawet w bardzo ciasnych pomieszczeniach lub kilku podnośników jeden obok drugiego.

Większym bratem wyżej opisanego podnośnika jest model BESTLIFT 440P przeznaczony do parkowania pojazdów o masie całkowitej do 4 ton. Oprócz zwiększonego udźwigu ma on nieco większe gabaryty (2630 x 4460 mm). Wszystkie elementy opcjonalne są również do niego dostępne.

Na podstawie przeprowadzonych badań rynku podjęto decyzję, że będą one dostępne wyłącznie w kolorze antracytowym (ciemny szary) z jasnoszarymi platformami, a nie niebieskie jak większość maszyn warsztatowych. Często właściciele samochodów (szczególnie tych cennych np. zabytkowych) obawiają się zanieczyszczenia pojazdu na dole przez np. olej czy wodę skapujące z auta znajdującego się na górze. Rozwiązaniem tego problemu są plastikowe wanny przeciwolejowe, których ułożenie pomiędzy platformami stanowi zaporę dla tych ewentualnych zanieczyszczeń. Podnośniki parkingowe Bestlift prawidłowo zmontowane są sztywną konstrukcją samonośną i dlatego nie wymagają przytwierdzania do podłoża. W związku z tym producent przewidział również możliwość przesuwania całego podnośnika z jednego miejsca na drugie, tam gdzie w danej chwili jest potrzebny – oczywiście bez samochodu. Jest to możliwe dzięki opcjonalnemu zestawowi mobilnemu, którego montaż i demontaż jest niezwykle prosty.

Oba modele są zasilane prądem jednofazowym 230 V, czyli z normalnego gniazdka elektrycznego. Więcej szczegółów technicznych dostępne jest na stronie www.best-prod.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!