Mechanik Roku 2008 rozstrzygnięty

14 maja 2008, 0:00

Marek Piotrowski z warsztatu Mechanika Samochodowa w Zielonce został Mechanikiem Roku 2008.

Organizatorem konkursu, w którym najlepsi polscy mechanicy walczą o ten tytuł, jest Fota S.A.

VI konkurs o tytuł Mechanika Roku odbył się w sobotę, 10 maja 2008 roku, na terenie Centrum Logistycznego Foty S.A. w Łodzi. Zwycięzca konkursu otrzymał puchar i zdobył nagrody o łącznej wartości ponad 70 tysięcy złotych. Wśród nich znalazły się: urządzenie do kontroli geometrii FWA 4435 firmy Bosch, lampy warsztatowe firmy Lena Lighting, zestaw Roadsnoop firmy Tip Topol, tester akumulatorów Intech35P i ładowarka Class Booster 300E firmy Sosnowski, a także odtwarzacz DVD marki LG ufundowany przez Nowoczesny Warsztat, prenumerata magazynów branżowych Nowoczesny Warsztat, Auto Expert, Auto Moto Serwis, Ciężarówki, Świat Motoryzacji, Auto Technika Motoryzacyjna, Auto Service Manager.

O prestiżowy tytuł walczyło w Łodzi ośmiu uczestników finału. Laureaci, zanim dotarli do finału, sprawdzali swoje umiejętności w dwóch etapach.

Pierwszy z nich rozpoczął się już 26 marca i trwał do 20 kwietnia. Uczestnicy rozwiązywali specjalnie przygotowany test, który był dostępny na stronie internetowej
www.leader-service.pl  oraz w oddziałach Foty. Test składał się z 30 pytań o różnym stopniu trudności. Dwustu uczestników I etapu, którzy udzielili najlepszych odpowiedzi, awansowało do półfinału.
Drugi etap konkursu został rozegrany w obiektach Akademii Technicznej Leader Service znajdującej się na terenie Centrum Logistycznego Foty. Półfinaliści mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru. On także składał się z 30 pytań, ale tym razem dużo trudniejszych niż w I etapie.
Ośmiu najlepszych uczestników półfinałów wzięło udział w ostatecznej rozgrywce o tytuł. 

Pod okiem ekspertów, finaliści rozwiązywali osiem zadań praktycznych. Dotyczyły one między innymi odpowietrzania układów hamulcowych wyposażonych w ABS, wymiany płynu hamulcowego, obsługi układu klimatyzacji oraz kilku zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Na wykonanie każdego zadania mechanicy mieli po 20 minut.

Najlepszym i najszybszym mechanikiem okazał się:
Marek Piotrowski z warsztatu Mechanika Samochodowa z Zielonki. Kolejne miejsca zajęli:
Rafał Lewczyk, PUH Kazimierz Lewczyk, Giżycko
Dariusz Kobiela, Mechanika Pojazdowa i Pomoc Drogowa, Leźno
Stanisław Juszczak, Mechanika Pojazdowa, Opatówek

Witold Szymczak, Stacja Obsługi Samochodów, Warszawa
Piotr Mosioł, Zakład Mechaniki Pojazdowej, Radom
Ryszard Ćwiertnia, Auto-Service-Rick, Zembrzyce
Andrzej Smoliński, SP Service, Szczecin

Kiedy finaliści konkursu rywalizowała o tytuł oraz nagrody, pozostali uczestnicy, a było ich ponad tysiąc, bawili się na plenerowej imprezie. Prowadził ją Krzysztof Skiba, który doskonale sprawdził się w tej roli również przed rokiem. W programie imprezy znalazły się ponadto występy Kabaretu Evan, zespołu „Lady Stars” oraz pokaz wash car z udziałem atrakcyjnych modelek.

Atrakcjom na scenie towarzyszyło także wiele konkursów z nagrodami, m.in. „Kierownica”. Uczestnicy imprezy mogli również bawić się na torze gokartowym, podczas jazdy na troleyach oraz na autodromie.
Dla prawdziwych mechaników, a przecież tylko tacy przyjechali do Łodzi, równie atrakcyjny był pokaz sprzętu i wyposażenia warsztatowego dostępnego w ofercie Foty S.A. Na pokazie zaprezentowali się czołowi dostawcy Foty: Bosch, Sosnowski, Tip Topol, Actia, Nederman, HP, ATE, Unitrol, Axes, Mar, Lena Lighting oraz Expom. Można było także zwiedzić nowoczesne Centrum Logistyczne Foty.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, sponsorów i patronów medialnych konkursu. Warto podkreślić, że sponsorami strategicznymi tegorocznej edycji konkursu o tytuł Mechanika Roku są firmy: Bosch, Mobil i Textar.
Sponsorzy wspierający to Kager i ATE, a sponsorami technicznymi zostały firmy będące producentami sprzętu wyposażenia warsztatów: Chicago Pneumatic, Lena Lighting, Tip Topol, Actia i Motip oraz firma Sosnowski,

Patronat medialny nad konkursem objęły następujące branżowe czasopisma motoryzacyjne: Nowoczesny Warsztat, Ciężarówki, Serwis Motoryzacyjny, Auto Expert, Auto Service Manager, Motofocus, Świat Motoryzacji, Auto Elektro, Auto Technika Motoryzacyjna, Auto Naprawa, Auto Moto Serwis.

Konkurs o tytuł Mechanika Roku jest organizowany przez firmę Fota S.A. już od sześciu lat. To impreza, która promuje najlepszych mechaników samochodowych oraz popularyzuje w tym środowisku wiedzę i umiejętności fachowe. W poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad dwa tysiące mechaników. We wszystkich edycjach rozdano nagrody o łącznej wartości 1,6 mln zł.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!