Philips podczas targów Automechanika: rewolucja w oświetleniu

20 września 2016, 10:57

Lampy LED dla każdego samochodu, niezależnie od jego wieku i w atrakcyjnej cenie? Tak przynajmniej twierdzi Philips i uważa, że będzie to możliwe już w całkiem nieodległej perspektywie.

Philips opracował zamienniki LED dla żarówek H4 i H7. Przełomem było precyzyjne umieszczenie diod dokładnie w tym miejscu, gdzie w żarówce halogenowej znajduje się żarnik. Dzięki temu współpracują one z optyką reflektorów – inaczej niż sprzedawane na aukcjach internetowych tanie zamienniki LED żarówek halogenowych.

Taka konwersja – gdy zmieni się prawo unijne – będzie możliwa prawie dla każdego samochodu wyposażonego w reflektory z żarówkami halogenowymi. Jednak sama wymiana będzie nieco bardziej skomplikowana. „Problem z wymianą żarówek na LED polega na tym, że takie lampy nie zawsze idealnie spisują się we wszystkich zastosowaniach. Konieczne jest więc sprawdzenie tego dla każdej marki i modelu samochodu” – tłumaczy Thomas Henin, Senior Director Global Marketing Automotive Aftermarket marki Philips. Dlatego – inaczej niż w przypadku żarówek H4/H7 – konieczne będzie dobranie lampy LED do konkretnej marki i modelu samochodu, tak jak większości innych części zamiennych, które nie są tak uniwersalne, jak żarówki halogenowe. Cena? Z pewnością niższa niż montaż palników ksenonowych wraz z oprzyrządowaniem. Na razie trzeba podkreślić, że zamienniki LED żarówek halogenowych nie są dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w Unii Europejskiej.

Żarówki klasy rajdowej – w  samochodzie na zwykłej drodze

Marka Philips zaprezentowała także nową linię żarówek H4 i H7 o nazwie Racing Vision, które zapewniają aż 150% więcej widoczności. Racing Vision to rajdowa moc bez łamania przepisów: dla bezpieczeństwa i czystej przyjemności z nocnej jazdy. „Nowe żarówki do reflektorów samochodowych marki Philips zostały zaprojektowane z myślą o pasjonatach motoryzacji, którym zależy na dobrej widoczności i wysokich parametrach pracy żarówki – tłumaczył Mark Buelow, dyrektor działu Global Strategic Marketing Lamps and LEDs w firmie Lumileds. „Kierowcy ci oczekują najwyższej jakości, zapewniającej bezpieczeństwo i komfort jazdy nie tylko własny, ale także pasażerów i innych użytkowników drogi.”

Ksenony nowej generacji

Flagowe produkty technologii ksenonowej – lampy Philips X-tremeVision i WhiteVision – zostały gruntownie unowocześnione. Teraz X-tremeVision dają aż 150% lepszą widoczność. „Jest to nasza najjaśniejsza lampa ksenonowa, zapewniająca kierowcy lepszą ostrość widzenia, a także zwiększająca widoczność samochodu dla innych użytkowników drogi. Dwie sekundy mogą ocalić życie. Poprawiając jakość oświetlenia drogi, można niekiedy uniknąć wypadku. Światło jest jednym z kluczowych czynników decydujących o bezpieczeństwie – podobnie jak hamulce, pasy, amortyzatory i poduszki powietrzne” – podsumował Mark Buelow.

Z kolei Xenon WhiteVision to coś dla ceniących sobie spójny i nowoczesny design auta. Coraz więcej nowych modeli samochodów na rynku ma przynajmniej światła pozycyjne i do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, które emitują jaskrawe, białe światło. Na ich tle tradycyjne lampy ksenonowe mają żółtawe zabarwienie – ale nie Philips WhiteVision. Temperatura barwowa sięgająca 5000 K – taka sama jak temperatura barwy światła emitowanego przez światła LED do jazdy dziennej – gwarantuje, że światła reflektorów są do siebie idealnie dopasowane, dzięki czemu samochód ma wyjątkowy, designerski wygląd. Efekt ten jest możliwy bez negatywnego wpływu na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ lampy Philips Xenon WhiteVision nadal zapewniają o 120% więcej widoczności niż ich odpowiedniki o minimalnej dopuszczonej przepisami mocy. „Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo użytkowników naszych wyróżnionych nagrodami lamp do reflektorów samochodowych” – stwierdził Mark Buelow, dyrektor Global Strategic Marketing Lamps and LEDs w firmie Lumileds. – „W przypadku lamp Xenon WhiteVision gen2 chcieliśmy zaproponować najwyższej jakości oświetlenie kierowcom, dla których samochód jest także sposobem podkreślenia ich osobowości. Podwyższona temperatura barwowa sprawia, że intensywne, białe światło tych lamp ksenonowych gwarantuje wyjątkowy efekt.”

Otwarcie na nowy segment

Marka Philips kontynuuje rozwój na rynku wyposażenia warsztatowego. Podczas targów Automechanika we Frankfurcie zaprezentowano nową linię produktową: lampy Matchline przeznaczone dla warsztatów lakierniczych. W skład tej linii wchodzi zmodyfikowany zestaw MLDS CRI, który teraz zapewnia silniejsze światło maksymalnie zbliżone do dziennego (CRI na poziomie 92/100) oraz nowa lampa panelowa PJH20, idealnie nadająca się do oświetlenia małych i dużych powierzchni. Może być zasilana zarówno z gniazda, jak i wewnętrznego akumulatora i także zapewnia wysoki indeks CRI, wynoszący 92.

Wszystkie zaprezentowane produkty marki Philips dostępne są w sprzedaży w Europie od drugiej połowy września br., z wyjątkiem lamp LED, które jeszcze nie mogą być legalnie montowane w samochodach na terenie Unii Europejskiej. Na razie entuzjastom nowej technologii pozostaje stosowanie oświetlenia wewnętrznego kabiny LED marki Philips, które jest dostępne w trzech wariantach temperatury barwowej.

Dowiedz się więcej

Targi ProfiAuto Show 2016: Philips
Targi ProfiAuto Show 2016: Philips

Philips przyciągał z daleka stoiskiem ozdobionym najrozmaitszymi źródłami światła. Zobaczmy czym tym razem chcieli zaskoczyć nas Holendrzy. Nowością były lampy warsztatowe. Nowa lampa RCH6 to mała latarka inspekcyjna. Może być zarówno lampą czołową, jak i kieszonkową. Wyposażona w magnes, ma trzy źródła światła LED. Generuje światło od 70 do 130 lumenów, a różnica bierze się […]

Lumileds Polska S.A. dołącza do TAPA
Lumileds Polska S.A. dołącza do TAPA

Producent samochodowych źródeł światła oraz lamp warsztatowych marki Philips został członkiem międzynarodowej organizacji wyznaczającej standardy przewozu towarów o wysokiej wartości. Transport Asset Protection Association, czyli Stowarzyszenie Ochrony Transportu Towarów, powstało w 1997 roku w USA. Organizacja działa na rzecz minimalizacji strat w produkcji, transporcie i dystrybucji produktów z segmentu zaawansowanych technologii (ang. „high-tech, high-value”). Ta […]

Wielki test lamp warsztatowych
Wielki test lamp warsztatowych

Mechanicy ze społeczności internetowej Forum-Mechanika.pl testowali wybrane modele lamp warsztatowych Philips. To chyba najtrudniejsza próba dla produktów: w rękach prawdziwych użytkowników, w ich codziennej pracy. Jak wyszło? Pięciu mechaników otrzymało po jednym produkcie Philips: CBL10 – poręczna, przewodowa lampa warsztatowa, wyposażona w haczyk CBL50 – duża przewodowa lampa przeznaczona do montażu pod maską samochodu RCH31UV […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!